5 کاری که باید هر روز برای سلامت روده خود انجام دهید

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، غذاهای تخمیر شده غنی از پروبیوتیک ها هستند، باکتری های خوبی که می توانند به روده شما یاری نمایند تا تعادل خود را حفظ کند. راه های زیادی برای اعمال این نکته در رژیم غذایی وجود دارد؛ از هرگونه ترشی گرفته تا ماست می توانند مفید باشند. اگر علاقه ای به ترشی ها ندارید، با میوه مورد علاقه خود، یخ و ماست یک اسموتی درست کنید.

5 کاری که باید هر روز برای سلامت روده خود انجام دهید

مراقبت از سلامت روده می تواند کار دشواری باشد. هنگامی که میکروبیوم شما از تعادل خارج می گردد، می تواند بر خواب، وزن و حتی کیفیت هضم شما تاثیر بگذارد. آنچه می خورید بر سلامت روده شما تأثیر می گذارد، به همین علت است که در خصوص خوردن فیبر و پروبیوتیک ها تاکید می گردد.

در حالی که هر توصیه ای ممکن است برای هر فردی جواب ندهد، اما این عادات غذایی می تواند آغاز خوبی برای مراقبت از سلامت روده باشد.

1. از فنجان قهوه صبحگاهی خود با اضافه کردن فیبر محلول و ادویه لذت ببرید.

قهوه در واقع دارای پری بیوتیک است، اما اضافه کردن یک مکمل فیبر محلول و میزانی ادویه دو چندان دارد. استفاده از ادویه ها راهی عالی برای افزودن کمی ضد التهاب به فنجان قهوه است، به خصوص که گزینه های گرم و شیرین مانند دارچین و میخک از برترین ادویه ها برای مبارزه با التهاب هستند.

بعلاوه تحقیقات اخیر نشان می دهد که خوردن فیبر محلول، از موثرتر کردن آنتی بیوتیک ها تا کاهش خطر زوال عقل، بیشتر می تواند برای سلامتی شما مفید باشد. فقط به خاطر داشته باشید که می توانید میزان زیادی فیبر محلول را از غذاهای کامل مانند جو، حبوبات و میوه ها نیز دریافت کنید.

2. مواد غذایی تخمیر شده بخورید.

غذاهای تخمیر شده غنی از پروبیوتیک ها هستند، باکتری های خوبی که می توانند به روده شما یاری نمایند تا تعادل خود را حفظ کند. راه های زیادی برای اعمال این نکته در رژیم غذایی وجود دارد؛ از هرگونه ترشی گرفته تا ماست می توانند مفید باشند. اگر علاقه ای به ترشی ها ندارید، با میوه مورد علاقه خود، یخ و ماست یک اسموتی درست کنید.

3. کالری ها را نشمارید در عوض سبزیجات بیشتری بخورید.

یک رژیم غذایی گیاهی فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما یک الگوی غذایی که عمدتاً از گیاهان تشکیل شده است با وعده های گاه به گاه گوشت یا محصولات حیوانی نیز می تواند مفید باشد. این نوع رژیم غذایی متمرکز بر گیاه، که سختگیری کمتری نسبت به رژیم گیاهی دارد، می تواند به ویژه برای سلامت قلب شما مفید باشد.

4. بشقاب غذای خود را متنوع کنید.

خوردن انواع مختلف غذاها، سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، چربی های سالم و پروتئین در وعده های مختلف غذایی و تنوع بخشیدن به مواد غذایی ای که استفاده می کنید، راهی عالی برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد احتیاج است.

5. قبل از خواب از عینک مسدود نماینده نور آبی بزنید.

ممکن است از تماشا این نکته در لیستی که بر روی تغذیه سالم تاکید دارد شگفت زده شوید، اما تحقیقات نشان داده است که قرار گرفتن در معرض نور آبی درست قبل از خواب بر سلامت شما اثر می گذارد. نور آبی مغز شما را حتی زمانی که خواب هستید تحریک می نماید. بنابراین استفاده از عینک مسدود نماینده نور آبی می تواند به شما یاری کند در سرانجام روز آرام شوید و بهتر بخوابید.

قرار گرفتن در معرض نور آبی درست قبل از خواب می تواند بر متابولیسم شما تأثیر بگذارد، که می تواند به ویژه برای کسانی که سعی در حفظ وزن سالم خود یا کاهش آن دارند آزاردهنده باشد.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 10 فروردین 1402 بروزرسانی: 10 فروردین 1402 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 2085

به "5 کاری که باید هر روز برای سلامت روده خود انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 کاری که باید هر روز برای سلامت روده خود انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید