5 راه افزایش قدرت باروری مردان

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، ناباروری های مردانه دلایل بسیاری دارد اما اگر بدون دلیلی خاص هنوز نتوانسته اید بچه دار شوید، برای تقویت قدرت باروری خود موارد زیر را رعایت کنید.

5 راه افزایش قدرت باروری مردان

ناباروری های مردانه دلایل بسیاری دارد اما اگر بدون دلیلی خاص هنوز نتوانسته اید بچه دار شوید، برای تقویت قدرت باروری خود موارد زیر را رعایت کنید.

سیگار را ترک کنید:

آیا می دانستید سیگار دلیل اصلی مسائل نعوظی در مردان است؟ سیگار هم مانند کلسترول، فشارخون بالا و سایر عوامل دیگر می تواند باعث گرفتگی عروق و مسائل نعوظی شود. در سال 2000، نتایج تحقیق پژوهشگران دانشگاه سنگاپور نشان داد سیگار به شدت در ناباروری مردان نقش دارد. در سال 2001 هم محققان چینی پس از مطالعه روی 300 بیمار یک کلینیک مسائل باروری، متوجه شدند سیگار می تواند بر اندازه کیفیت، تحرک، غلظت و طول عمر اسپرماتوزویید اثر بگذارد و باعث بروز مسائل ناباروری در مردان شود.

کمبود فولات باعث ناباروری می شود:

تحقیقات پژوهشگران کانادایی نشان داد کمبود این ویتامین در مردان قدرت باروری آنها را کاهش می دهد. محققان پس از زیرنظر گرفتن 48 مرد که نیمی از آنها سیگاری بودند، متوجه شدند اندازه غلظت اسیدفولیک در خون روی کیفیت و اندازه اسپرم هم اثر می گذارد. به عبارت دیگر، کمبود ویتامین B9 در مردان باعث کاهش کیفیت اسپرماتوزویید و افزایش صدمه های کروموزومی می شود که خود احتمال بروز نقص های مادرزادی و سرطان را در جنین بالا می برد. تعداد صدمه های کروموزومی در مردانی که هم سیگار می کشند هم کمبود اسیدفولیک دارند، بیشتر است. ویتامین B9 در سبزی های برگ سبز، پنیر، تخم مرغ، جگر، گردو، آواکادو، بادام و ذرت به اندازه زیادی یافت می شود.

کارتونوییدها در باروری دخیل اند:

بررسی های محققان هندی نشان داده است کارتونوییدها به خصوص لیکوپن که به طور طبیعی در انواع میوه ها از جمله گوجه فرنگی و انگور موجود است، می تواند از ناباروری مردان جلوگیری کند. بررسی های پژوهشگران دانشگاه دهلی نو روی 30 مرد 23 تا 45 سال که مبتلا به مشکل های ناباروری غیرقابل توضیح بودند نشان داد مصرف روزانه 2 میلی گرم لیکوپن در مدت 3 ماه می تواند باعث بهبود کیفیت اسپرم در 67 درصد مردان و بهبود طول عمر و اندازه تحرک اسپرماتوزویید در 73 درصد آنها شود.

اگر اضافه وزن دارید، رژیم بگیرید:

بررسی های گروهی از محققان آمریکایی روی 30 نمونه اسپرم نشان داد اندیس توده بدنی مردان در کیفیت اسپرم آنها تاثیرگذار است. تعداد اسپرم های دچار DNA آسیب دیده در کسانی که دچار اضافه وزن هستند و توده بدنی بالای 25 دارند، بیشتر است در نتیجه احتمال باروری در آنها پایین می آید.

راه های ضداسترس را امتحان کنید:

نتایج بررسی ها نشان داده است، استرس های مداوم در مردان می تواند بر کیفیت اسپرم آنها اثر بگذارد و باعث ناباروری آنها شود. این سیکل معیوبی است که بیشتر مردانی که تحت درمان های ناباروری قرارمی گیرند، با آن روبرو می شوند و استرس ناشی از درمان فرایند درمان را کندتر می کند. بهترین کار این است که با یک متخصص مشورت و برای مقابله با استرس روش هایی را امتحان کنید.

منبع:هفته نامه سلامت

منبع: راسخون
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1679

به "5 راه افزایش قدرت باروری مردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راه افزایش قدرت باروری مردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید