یک ریال از طرح توازن به آموزش عالی خراسان جنوبی یاری نشد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رییس دانشگاه بیرجند گفت: سه درصد طرح توازن از اعتبار دانشگاه ها کم می گردد که این رقم برای دانشگاه بیرجند مبلغ 6 میلیارد و 700 میلیون تومان و در دانشگاه صنعتی بیرجند و بوذرجمهر قاین نیز مبلغ 10 میلیارد تومان است که متاسفانه تاکنون یک ریال از سمت طرح توازن و اعتبارات استانی به آموزش عالی استان یاری نشده است.

یک ریال از طرح توازن به آموزش عالی خراسان جنوبی یاری نشد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، احمد خامسان، امروز 10 دی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: آموزش عالی در استان تنها بحث تربیت نیروی انسانی و فراوری دانش نیست بلکه آموزش عالی این منطقه به معنای توسعه پایدار است .

وی با بیان اینکه در دهه های اخیر صادرات استان معلم بوده و این نشان از پتانسیل ها و ظرفیت های بالای استان در نیروی انسانی دارد، گفت: خراسان جنوبی یک منطقه استعدادخیز است و اگر روی نیروی انسانی سرمایه گذاری گردد سود خواهیم کرد .

رییس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه قوام آموزش عالی در دانشگاه ها به نوعی قوام این منطقه است، اضافه نمود: 57 درصد از دانشجویان دانشگاه بیرجند غیر بومی هستند .

نامطلوب بودن وضعیت آموزش عالی در کشور

خامسان توضیح داد: وضعیت آموزش عالی در کشور وضعیت مطلوبی نیست و اگر به آموزش عالی در استان توجه نگردد در آینده با مسائل بسیاری روبرو می شویم .

وی با بیان اینکه اگر در بحث آموزش عالی موفق نشویم دیگر چیزی برای افتخار کردن نداریم، ادامه داد: باید در زمینه آموزش عالی در استان سرمایه گذاری صورت بگیرد .

رییس دانشگاه بیرجند با اشاره به دستاوردهای سفر اخیر وزیر علوم به استان، گفت: وزیر علوم با سفر به استان قول ساخت خوابگاه پسران و ارتقای سلف سرویس مرکزی دانشگاه را داد .

خامسان با بیان اینکه بحث غذا و ایاب و ذهاب دو محور اصلی دانشجویان است، اظهار کرد: کیفیت غذای دانشگاه قابل دفاع است و از کیفیت مطلوبی برخوردار است .

انتقال تمام خوابگاه ها و دانشکده های سطح شهر به پردیس شوکت در برنامه ای سه ساله

وی اضافه نمود: یکی از برنامه های دانشگاه بیرجند این است که بتوانیم در برنامه ای دو و سه ساله تمام خوابگاه ها و دانشکده های سطح شهر را به داخل دانشگاه و پردیس شوکت آباد منتقل کنیم .

رییس دانشگاه بیرجند گفت: با انتقال خوابگاه ها و دانشکده ها به پردیس شوکت آباد بحث ایاب و ذهاب دانشجویان هم حل می گردد و شلوغی سرویس های دانشگاه از بین می رود .

خامسان با بیان اینکه به ساخت و تجهیزات وسایل ورزشی دانشگاه نیز یاری می گردد، بیان نمود: معاونت دانشجویی وزارت علوم نیز مبلغ 200 میلیون تومان برای تغذیه دانشجویی اختصاص داد و در این سفر نیز در سفر نیز مبلغ 200 میلیون تومان برای تجهیز مرکز مشاوره دانشگاه یاری شده است .

سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهور به استان

وی با اشاره به اینکه سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور در هفته آینده به خراسان جنوبی سفر می نماید، توضیح داد: امیدواریم در این سفر مرکز رشد و شتاب دهی دانشگاه بیرجند نیز افتتاح گردد .

رییس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه معاون دانشجویی وزیر علوم بهمن ماه به استان سفر خواهد نمود، گفت: متاسفانه بین استان های شرق کشور تفاوت است و استان سیستان و بلوچستان که جمعیت دانشجویی کمتری نسبت به بیرجند دارد به ازای هر دانشجو مبلغ 12 میلیون و 400 هزار تومان اعتبار دریافت می نماید اما دانشگاه بیرجند به ازای هر دانشجو مبلغ 8 میلیون تومان اعتبار می گیرد .

خامسان بیان نمود: خراسان جنوبی یک استان مرزی است و اگر بیشتر دیده نگردد باید حداقل نزدیک به استان سیستان و بلوچستان در اعتبارات دیده گردد .

رییس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه سند چشم انداز 1400 تا خاتمه سال جاری تغییر داده خواهد شد، اضافه نمود: دانشگاه بیرجند به عنوان مرجع علمی شرق کشور در سه زمینه فراوری دانش، تربیت نیروی انسانی و حل مسائل منطقه است .

خامسان یادآور شد: بر اساس سند چشم انداز 1400 نیز دانشگاه بیرجند باید جزء 15 دانشگاه برتر کشور بوده و رتبه آن در رنکینگ دنیا زیر هزار باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 35

به "یک ریال از طرح توازن به آموزش عالی خراسان جنوبی یاری نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ریال از طرح توازن به آموزش عالی خراسان جنوبی یاری نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید