دانشگاههای برتر ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، آیا شما هم جز دسته کسانی هستید که علاقه بسیاری به رنسانس یا زیبایی های تمام نشدنی روم دارند؟ پس تحصیل در ایتالیا می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. این کشور زیبا نه تنها خانه انواع خوراکی های خوشمزه و نوشیدنی های منحصر به فرد است بلکه موسسات آموزش عالی آن نیز شهرت فراوانی دارد. شما زبان ایتالیایی را بلد نیستید؟ اصلا نگران نباشید حتما با توجه به سطح زبان و مقطع تحصیلی مورد علاقه تان یک گزینه خوب را در اینجا خواهید یافت. با خبرنگاران همراه باشید تا تعدادی از بهترین دانشگاه های ایتالیا را به شما معرفی کنیم:

دانشگاههای برتر ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ونیز همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

ایتالیا یک کشور منحصر به فرد است، با سیستم حمل و نقل زمینی فوق العاده و همچنین فرودگاههای متعدد که سفر شما را به دیگر کشورهای اروپایی آسان می نماید. کشوری که قطعا شما در تمامی خیابانهای باستانی و شهرهای مدرن و دنیایش چیزهای جدیدی خواهید یافت. اما اولین قدم برای تحصیل درایتالیا یافتن یک دانشگاه و یک شهر مناسب (با توجه به مقطع تحصیلی، سطح زبان و منطقه ای که شما برای تحصیل می پسندید) برای تحصیل شماست.

دانشگاههای شهر میلان

در سال 2002 و براساس رتبه بندی QS به دلیل بزرگی، تعدد دانشجویان، جو بین المللی و تاثیر بر روی صنعت مد دنیای ، میلان در رتبه 21 بهترین شهرها برای دانشجویان نهاده شد. اگر شما به ورزش فوتبال علاقه بسیاری دارید میلان با داشتن دو تیم بزرگ مانند آ ث میلان و اینتر میلان محل بسیار مناسبی برایتان خواهد بود. همچنین با توجه به وجود صاحبان مشاغلی که به دنبال فارغ التحصیلان این شهر هستند میلان در زمینه شغلی نیز شهر مناسبی است.

دانشگاه میلان

دانشگاه میلان دوره های پیشنهادی زیادی را برای دانشجویان بین المللی دارد ازجمله 3 دوره که کاملا به زبان انگلیسی هستند: اقتصاد، انفورماتیک و رشته های دانشکده پزشکی. و یکسری برنامه تحت عنوان ورود به سطح وجود دارد که طی آن دانشجویان می توانند 45 تا 60 واحد ابتدایی خود را به زبان انگلیسی بگذرانند و بقیه واحدها به زبان ایتالیایی، اگرچه ممکن است که سرانجام نامه را به زبان انگلیسی ارائه دهند. در مقطع دکترا، دانشگاه میلان 21 دوره در غالب رشته های متعدد پیشنهاد می دهد. بعلاوه این دانشگاه، فعالیت های فوق برنامه دیگری را نیز پیشنهاد می دهد مانند انجمن ورزش های آماتور، گروه کر، دسته نوازاندگان و تئاتر و فعالیت های فرهنگی دیگر.

دانشگاههای شهر رم

بی شک یکی از شهرهای زیبا و مشهور در دنیا رم است. این شهر که پایتخت ایتالیا نیز هست مکان بسیار مناسبی برای دانشجویان بین المللی به حساب می آید. شهری تاریخی که خانه واتیکان ها و تمدن رم باستان است.

دانشگاه رم

دانشگاهی که به گزارش QS جز 200 دانشگاه برتر دنیا محسوب می شود و بیشتر به جهت سطح دانش آن یا La Sapienza مشهور است. دانشگاه رم یکی ازاولین دانشگاههایی است که رشته هایی به زبان انگلیسی را در مقطع فوق لیسانس ارائه داد. دانشجویان مبادله ای نیز از رنج وسیعی از امکانات بهره خواهند برد از جمله اطلاعات و هدایت هایی برای تدریس خصوصی، استفاده از سیستم حمل و نقل رایگان، محل هایی برای دانشجویانی که دارای ناتوانی هایی هستند، کافه، کتابخانه، امکانات ورزشی، مراکز فرهنگی و امکاناتی همگام با تکنولوژی . این دانشگاه همچنین با 400 مدرسه ارسموس در دنیا همکاری می نماید بنابراین دانشجویان بین المللی زیادی دارد. آنها همچنین رشته ها و برنامه های متعددی را به زبان انگلیسی دارند. بعلاوه، دوره های زبان برای دانشجویان غیر بومی، باشگاههای ورزشی و تئاتر نیز از دیگر امکانات این دانشگاه است.

دانشگاه جان کابوت (John Cabot)

تنها دانشگاه آمریکایی موجود در ایتالیا جان کابوت است که بر اساس سیستم آموزشی سنتی ایتالیاست. دوره ها در اینجا به طور کامل به زبان انگلیسی هستند و در کنار فرصت های تحصیل برای دانشجویان بین المللی، دارای دوره های 4 ساله تحصیل است. این دانشگاه کوچک دارای 1000 دانشجواز 55 کشور مختلف است و تمامی امکاناتی که ارائه می دهد کاملا شبیه به یک دانشگاه آمریکایی است از جمله خوابگاه ها و برنامه های غذایی، باشگاه ها و سازمانها. با 13 دوره با مدراک مختلف این شانس را به دانشجویان می دهد که در آن واحد دو مدرک BA یکی آمریکایی و دیگری انگلیسی دریافت نمایند. همچنین فرصت های زیادی برای مطالعه زبان در کنار کارآموزی های بین المللی که برای تسهیل مسافرت های دانشجویان به سراسر دنیا در نظر گرفته شده است.

دانشگاههای شهر بولونیا

بولونیا شهری است که با برج های خیره نماینده اش نشانه هایی از دوره رنسانس را در خود دارد. بولونیا خودش را به عنوان پایتخت آشپزی ایتالیا معرفی نموده است . تعداد زیادی از دانشجویان در شمال این کشور در این شهر مشغول به تحصیل هستند. در سال 2002، بولونیا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا معرفی گردید. قطعا در این شهر زیبا با جاذبه های زیادی روبه رو خواهید شد.

دانشگاه بولونیا

این دانشگاه در کنار اینکه قدیمی ترین دانشگاه موجود در ایتالیاست و به سال 1088 بر می شود، یکی از بهترین دانشگاههای ایتالیا نیزمحسوب می شود، دانشگاه بولونیا پیشرو در زمینه سازگار کردن سیستم ها و مدراک تحصیلی آموزشگاهک در اروپاست. بیشتر رشته ها به زبان ایتالیایی تدریس می شوند، اما می توانید تعدادی رشته نیز به زبان انگلیسی پیدا کنید. در این دانشگاه همچنین دوره هایی را برای زبان ایتالیایی به دانشجویانی که بومی نیستند پیشنهاد می دهد. دانشگاه بولونیا از لحاظ دانشکده حقوق، جز50 دانشگاه برتر اروپا واقع شده است. پس کسانی که استعداد و علاقه زیادی به این رشته دارند اینجا گزینه بسیار مناسبی است و شاید به سختی بتوانند دانشگاه ایتالیایی بهتری را در این زمینه پیدا نمایند.

دانشگاههای شهر فلورانس

فلورانس محل تولد رنسانس است و به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا شناخته می شود. این شهر درقلب منطقه توسکانی (Tuscany) واقع شده است و دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در رشته هایی نظیر آشپزی، هنر، تاریخ و زبان به این شهر می آیند. فلورانس یک مقصد فوق العاده برای دانشجویان است .

آموزشگاه هنرهای زیبا ایتالیا (Accademia Italiana)

این آموزشگاه هنرایتالیا دارای دانشکده هایی در دو شهر روم و فلورانس است و یک آموزشگاه فوق العاده در زمینه مد و طراحی که دارای گزینه هایی برای مدارک 3 ساله و همچنین گزینه هایی برای دوره های کوتاه مدت است. از طرف وزارت ایتالیا این دانشگاه به عنوان دانشگاه دولتی معرفی گردیده است. بعضی رشته ها فقط به زبان ایتالیایی تدریس می شوند، اما بیشتر رشته ها به هردو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می شوند و استادان دانشکده به زبان انگلیسی صحبت می نمایند. و البته کلاسهای آموزش زبان نیز وجود دارد.

دانشگاه فلورانس

تاسیس دانشگاه فلورانس به سال 1321برمی شود و استادان به نامی نظیر شاعر و نویسنده مشهور جووانی بوکاچیو را به خود دیده است. امروزه، این دانشگاه به سبب تحقیقاتش و اینکه خانه یکی از قدیمی ترین موزه های تاریخ طبیعی است که در سال 1775 ساخته شده است و همچنین دارا بودن باغ های گیاه شناسی، استخوان های دایناسور و دیگر فسیل هایی که در منطقه توسکان کشف شده اند مشهور شده است. اگر شما به تاریخ ایتالیا علاقه دارید این شهر محل بسیار مناسبی برای تحصیل است اما بهتر است حتما زبان ایتالیایی را فرا بگیرید(زیرا حتی قسمت اعظم سایت هم به زبان ایتالیایی است) ، اگرچه تعداد اندکی از رشته های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

دانشگاه لورنزو مدیچی، فلورانس

آیا شما زبان ایتالیایی بلد نیستید اما بازهم علاقه مند به زندگی در فلورانس هستید؟ به احتمال زیاد موسسه لورنزو مدیچی فلورانس گزینه مناسبی برای شما است. این موسسه بزرگترین موسسه بین المللی در فلورانس است که دانشجویان از سراسر دنیا برای یک نیم سال تحصیلی، یک سال و یا برای دوره کامل به این مکان می آیند. رشته هایی که همه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و امکان مطالعه زبان وفرهنگ در کنار رشته های منحصر به فردی مانند هنر و آشپزی وجود دارد. دانشکده در مرکز شهر واقع شده است به همراه کلاسهایی که در مکانی به فاصله 5 دقیقه از کلیسای جامع فلورانس و رود آرنو برگزار می شوند.

دانشگاههای شهر پیزا

پیزا یکی از بهترین شهرهای دانشجویی ایتالیاست که نیمی از جمعیت آن را نیز دانشجویان تشکیل می دهند. شهری که در دهانه رود آرنو واقع شده و شهرت آن نیز بیشتر به خاطر کاخ ها، پل ها و همچنین کلیساهای تاریخی بی نظیر آن است.

دانشگاه پیزا

این دانشگاه در حدود 54000 دانشجو دارد ، که یک چهارم آنها از خارج از این منطقه به دانشگاه پیزا می آیند و بسیاری از آنها نیز دانشجویان بین المللی هستند. اینجا محل تحصیل چهره های سرشناسی مانند گالیلئو گالیله و پاپ کلیمنت دوازدهم بوده است. محوطه دانشگاه دارای یک زمین ورزشی و کتابخانه های چند منظوره است . این دانشگاه فاصله کمی با برج پیزا و همچنین یک فرودگاه بین المللی دارد. در سرانجام باید بگوییم که دانشگاههای که در این مقاله نام بردیم تعدادی از بهترین ها هستند اما تنها انتخاب های شما نخواهند بود. و قطعا ایتالیا به صورت تصادفی به دومین مقصد پرطرفدار برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل نشده است. در این کشور دوره های متفاوتی برای شما خواهد بود خواه بخواهید یک دوره کامل 4 ساله را بگذرانید یا اینکه تصمیم داشته باشید برای یک نیم سال به این کشور سفر کنید. بهتر است با ادارات مربوط به تحصیل در خارج از کشور درایتالیا ارتباط داشته باشید و رشته و مقطع تحصیلی مورد علاقه تان را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را در این کشور داشته باشید. منبع:gooverseasمنبع: کجارو
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 597

به "دانشگاههای برتر ایتالیا برای دانشجویان بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاههای برتر ایتالیا برای دانشجویان بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید