مرگ و میر زیاد بر اثر مصرف گوشت فرآوری شده

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، نتایج یک بررسی جدید ارتباط تنگاتنگ مصرف گوشت فرآوری شده و برز بیماری های قلبی و عروقی را نشان داده است.

مرگ و میر زیاد بر اثر مصرف گوشت فرآوری شده

به گزارش خبرنگاران، محققان دریافته اند مصرف 150 گرم یا بیشتر گوشت فرآوری شده در هفته با افزایش 46 درصدی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و درنهایت افزایش 51 درصدی خطر مرگ نسبت به افرادی که گوشت فرآوری شده نمی خورند همراه است.

مطالعه اخیر، خطر بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر زیاد در مصرف کنندگان گوشت فرآوری شده را اثبات کرده است.

آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) که اصطلاحا دست راست سازمان جهانی بهداشت در زمینه تحقیقات محسوب می شود، گوشت فرآوری شده را به عنوان ماده ای در نظر می گیرد که برای طعم دار شدن تحت فرآیندهایی مانند نمک سودشدن، دودی شدن، تخمیر و سایر روش های مشابه قرار می گیرد. بیکن، سوسیس، کالباس، کنسرو گوشت و ماهی و ماهی دودی نمونه هایی از این مواد هستند.

یافته های یک مطالعه جهانی اخیر به سرپرستی دانشمندان همیلتون نشان داد، ارتباطی بین خطر بالاتر بیماری های قلبی عروقی و خوردن گوشت فرآوری شده وجود دارد.

این اطلاعات از طریق رژیم های غذایی و نتایج بهداشتی یک میلیون و 34 هزار و 297 نفر از 21 کشور در پنج قاره به دست آمده که توسط محققان برای اطلاعات مربوط به مصرف گوشت فرآوری شده و بیماری های قلبی عروقی تجزیه و تحلیل می شود.

پس از پیگیری شرکت کنندگان برای تقریباً یک دهه، محققان دریافتند افرادی که از این نوع گوشت استفاده می کنند به میزان قابل توجهی به نسبت کسانی که از مصرف گوشت فرآوری شده دوری می کنند در خطر مرگ هستند.

محققان همچنین دریافتند که میزان متوسط مصرف گوشت های غیر فرآوری شده تأثیر خنثی بر سلامتی دارد.

رومینا اقبال، نویسنده این مطالعه گفت: شواهد ارتباط بین مصرف گوشت و بیماری های قلبی عروقی متناقض است بنابراین، ما می خواستیم ارتباط بین مصرف گوشت قرمز، مرغ و گوشت فرآوری نشده با گوشت فرآوری شده با حوادث عمده بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر را بهتر درک کنیم.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1430

به "مرگ و میر زیاد بر اثر مصرف گوشت فرآوری شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ و میر زیاد بر اثر مصرف گوشت فرآوری شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید