تمرکز بر 4 گام مقابله با کرونا در پایانه های نفتی

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: این شرکت ضمن عمل به دستورالعمل های ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا، بر چهار گام پیشگیری، آمادگی و مقابله و همچنین بازیابی سلامت متمرکز است.

تمرکز بر 4 گام مقابله با کرونا در پایانه های نفتی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران مدیرعامل شرکت سرانجامه های نفتی ایران گفت: این شرکت ضمن عمل به دستورالعمل های ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا، بر چهار گام پیشگیری، آمادگی و مقابله و همچنین بازیابی سلامت متمرکز است.

به گزارش شرکت ملی نفت ایران، عباس اسدروز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و با توجه به شرایط ویژه و حساس جزیره خارک و لزوم نظارت و کنترل دقیق وضع منطقه، ضمن استقرار اینجانب در منطقه، نشست شرایط اضطراری با حضور روسای مناطق عملیاتی شرکت های نفتی مستقر در جزیره، مقام ها و مسئولان محلی و استان برگزار و تصمیم های مقتضی مطابق با دستورعمل های صادره از کمیته برای شرکت ملی نفت اتخاذ شده و خدا را شاکریم که تا به امروز توانسته ایم شرایط را پایدار و سفید نگه داریم.

وی با اشاره به صندلی خود به عنوان مدیر شرایط اضطراری منطقه عملیاتی خارک درباره اقدام هایی که تا به امروز برای جلوگیری از شیوع کرونا هم در ستاد و هم در مناطق عملیاتی اجرا شده است، مطرح نمود: ما در نخستین گام در تاریخ نهم بهمن ماه نخستین نشست مدیریت بحران را برگزار کردیم و بر اساس آن مقرر شد از آن موقع اقدام های پیشگیرانه در سطح جزیره و در مبادی ورودی و خروجی اجرایی شوند و برای تحقق این موضوع، آن را در دستور کار متولیان قرار دادیم.

اسدروز با اشاره به اینکه الگوی مدیریت بحران در این شرایط از سوی شرکت ملی نفت ایران طراحی شده و در چارچوب آن به لحاظ ساختاری مسئولیت ها و نقش ها مشخص شده اند، افزود: ما نیز همین الگوی مدیریت بحران را که شامل چهار گام پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازیابی است، در منطقه به اجرا درآورده ایم.

وی با بیان اینکه شرکت سرانجامه های نفتی با مرکز قرنطینه خارک و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای اجرای اقدام های پیشگیرانه همکاری نموده است، مطرح نمود: ما برنامه ریزی های لازم را برای انجام فعالیت های فرهنگی و فرهنگ سازانه در منطقه انجام داده ایم، به طوری که در این راستا با نصب بنر، پوستر و برچسب بر در منازل مسکونی، تبلیغات گسترده ای را در فضای مجازی منطقه انجام و نیز اقدام های پیشگیرانه ای را برای روحیه بخشی و آمادگی روانی مردم در دستور کار قرار داده ایم.

اسدروز اظهار کرد: بر اساس ابلاغ و دستور مقام عالی وزارت که از سوی مدیر اچ اس یی شرکت ملی نفت ایران در تاریخ 20 اسفندماه به ما ابلاغ شد، در آخرین نشست کمیته مدیریت شرایط اضطراری، به همین دلیل اقدام های اجرا شده را دوباره آنالیز کردیم.

وی با تأکید بر انجام اقدام های پیشگیرانه از سوی این شرکت توضیح داد: ما با کنترل دمای بدن و تب سنجی و آنالیز علایم تنفسی افراد در همه مبادی ورودی جزیره اعم از فرودگاه و اسکله های مسافری و صادراتی نسبت به تحقق اقدام های پیشگیرانه و در نتیجه ورود موارد مشکوک به ابتلا جلوگیری می کنیم و در گام های بعدی نیرو های حراست در محل ادارات، اعم از ستاد و مناطق عملیاتی دمای بدن همکاران را به طور منظم اندازه گیری می نمایند. یکی از مهمانسرا های این شرکت با ظرفیت 20 نفر را به عنوان محل قرنطینه به طور کامل تجهیز نموده ایم تا در صورت شناسایی افراد مشکوک، نسبت به استقرار آن ها در محل اقدام کنیم که تا به امروز مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

اسدروز از تشکیل تیم واکنش سریع که با هماهنگی اچ اس یی و بهداشت و درمان استان تشکیل شده است، اطلاع داد و تشریح کرد: آموزش های لازم برای رویارویی با این شرایط در اختیار افراد قرار می گیرد و بر پایه ابلاغیه ای، مقرر شد همه کارکنان شرکت های نفتی مستقر در جزیره که در استان های با ظرفیت خطر بالا همچون قم، گیلان و مازندران یا در شهر های پرخطر ساکن بوده اند تا اطلاع ثانوی از ورودشان ممانعت به عمل آید و به همین دلیل کارکنان پیمانکاری پروژه ای این شرکت با هماهنگی دیگر شرکت ها همه کارکنان پیمانکاری طرح های توسعه ای هم تا سرانجام شرایط اضطراری به همین ترتیب مرخص شوند.

اسدروز درباره تأمین تجهیزات برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در جزیره خارک گفت: در دو مرحله نسبت به خرید ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی نماینده اقدام و میان ادارات و حتی ارگان های غیرشرکتی در منطقه نیز توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت سرانجامه های نفتی ایران با بیان اینکه 5 هزار لیتر آب ژاول با هماهنگی معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور فراوری از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تحویل شده است، مطرح نمود: واحد اچ اس یی نسبت به آموزش کارکنان شامل رعایت بهداشت فردی اقدام و تردد غیرضروری را در همه ادارات ممنوع اعلام نموده است.

وی با اشاره به اینکه از رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر نیز دعوت شده است و وی نیز نسبت به برطرف کمبود ها و احتیاج های بیمارستان با قید اولویت، قول مساعد داده اند، افزود: ضدعفونی منطقه صنعتی و مسکونی این شرکت و همچنین منطقه شهری، یک روز در میان به صورت منظم توسط اچ اس یی انجام می گردد؛ همچنین ضدعفونی و گندزدایی فرودگاه و مکان های ظرفیت دار آلودگی و اسکله های مسافری روزانه در حال اجرا است.

اسدروز گفت: با هماهنگی شرکت نفت فلات قاره یک فروند شناور تندرو برای انتقال بیماران کرونایی نیز اختصاص یافته که خوشبختانه، زیرا مورد مبتلا تا به حال مشاهده نشده، استفاده نشده است.

وی درباره محدود کردن پرواز ها به جزیره خارک اظهار کرد: محدودیت ظرفیت پرواز ها را در دستور کار قرار داده ایم و تا به حال یک سوم پرواز های شرکت سرانجامه ها و فلات قاره به جزیره را در روز های شنبه و چهارشنبه لغو نموده ایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 745

به "تمرکز بر 4 گام مقابله با کرونا در پایانه های نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرکز بر 4 گام مقابله با کرونا در پایانه های نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید