چگونه می توانید موهایتان را زیباتر کنید؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، برای شستشو، خشک کردن و برس کشیدن مو حتماً باید بعضی اصول، بسیار ساده املا مهم را رعایت کرد؛ برای داشتن موهایی زیباتر باید این اصول را بدانید.بعضی ناشیگری ها و بعضی رفتارهای نادرست هم ممکن است باعث مشکلاتی برای مو، خشک و شکننده شدن مو و در نتیجه ریزش آن بشود.

چگونه می توانید موهایتان را زیباتر کنید؟

چگونه می توانید موهایتان را زیباتر کنید؟

برای شستشو، خشک کردن و برس کشیدن مو حتماً باید بعضی اصول، بسیار ساده املا مهم را رعایت کرد؛ برای داشتن موهایی زیباتر باید این اصول را بدانید.

بعضی ناشیگری ها و بعضی رفتارهای نادرست هم ممکن است باعث مشکلاتی برای مو، خشک و شنماینده شدن مو و در نتیجه ریزش آن بگردد.

برس زدن

موهایتان را به آرامی و بدون کشیدن، برس بزنید.

موها را به پایین برس بزنید تا سبوم در تمام درازای مو تقسیم گردد.

ترجیحاً از برسی با موی گراز بهره ببرید. از برس های پلاستیکی و فلزی اجتناب کنید زیرا برس های پلاستیکی باعث ایجاد جریان الکتریکی می شوند و برس های فلزی موها را خراب می نمایند.

موهایتان را با کش لاستیکی نبندید زیرا کش باعث شکستگی مو می گردد، به جایش از کش پارچه ای یا گیرۀ سر بهره ببرید.

مرتباً مدل موهایتان را عوض کنید، خصوصاً زمانی که تمایل دارید آنها را به سمت پشت بکشید. در دراز مدت این کار باعث موبری قسمت های جلویی می گردد.

هنگام سشوار کردن، سشوار را با فاصله از مو نگه دارید و دمای آن را روی کم تنظیم کنید.

بین رنگ کردن های مو و فرزدن ها فاصله بیندازید.

شستشو

برترین شامپو، شامپویی است که کمتر کف می نماید.

بهتر است از محصولاتی بهره ببرید که روش مصرف معمولی دارند یا مناسب موهای حساس اند، این دسته از محصولات آسیب کمتری به پوست سر می زنند.

از شامپو زدن موی بچه ها خودداری کنید، زیرا محصولات مخصوص بزرگسالان به هیچ وجه با پوست سر آنها سازگار نیست.

هنگام شامپو زدن مکث نکنید. نگذارید که شامپو بیش از 3 دقیقه بر روی سرتان عمل کند؛ همان طور که در روش مصرف شامپو هم قید شده، پس از استفاده سرتان را خوب آب کشی کنید و فوراً با ماساژ دادن سر، شستشو را به انتها برسانید.

دو بار شامپو زدن پشت سر هم بی فایده است (برخلاف آنچه که اغلب در روش مصرف شامپو قید شده)، این کار باعث آسیب رساندن به موی شما می گردد. دوبار شستن باعث تمیزتر شدن مو نمی گردد.

آب کشی را با آب نه چندان داغ آغاز کنید و با آب سرد تمام کنید. این کار برای پوست هم بسیار عالی است.

موهایتان را حسابی آب کشی کنید تا هیچ اثری از شامپو یا محصولات دیگر در بین موها باقی نماند.

آب کشی موها با آب حمام کافی نیست: همواره باید از دوش بهره ببرید تا موهایتان از هر گونه شوینده ای پاک گردد.

اگر لازم است که هر روز موهایتان را بشویید، شک نکنید ولی به شرطی که دستورات نوشته شده روی شامپو را رعایت کنید.

مشکل ریزش مو

ریزش مو طبیعی است زیرا تارهای مو طول عمر محدودی دارند (اما سریعاً جایگزین می شوند). ولی چنانچه ریزش مو سرعت گرفت، دست روی دست نگذارید و نگویید خوب می شه، در این شرایط تفاوتی ندارد که مرد هستید یا زن، جوان یا نوجوان، باید سریعاً با پزشک تان مسئله را مطرح کنید، خصوصاً اگر مورد ریزش مو در خانواده تان دارید. در واقع، جلوی ریزش مو را گرفتن خیلی آسان تر از دوباره رویاندن آن است...

یک مشکل هورمونی و یا استرس می تواند دلیل ریزش مو باشد؛ علاوه بر این دو، رفتارهای نادرست (استفاده از سشوار با دمای بسیار زیاد، شامپوهای شدید) هم از عوامل ریزش مو هستند. درمان های متفاوتی برای درمان ریزش مو وجود دارد. برترین کار این است که با پزشک تان مشورت کنید تا از درمانی که مناسب مورد شخص شماست، بهره ببرید.

شایان ذکر است که مینوکسیل با غلظت کم، محصول مفیدی است که فروش آن در داروخانه ها آزاد است. اما اگر دزهای بالاتری از این محصول مورد نیازتان است، نسخۀ پزشک لازم است.

منبع:تبیان زنجان

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت : mohamadaminsh

منبع: راسخون
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1670

به "چگونه می توانید موهایتان را زیباتر کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه می توانید موهایتان را زیباتر کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید