واکنش الحوثی به اعزام نیروی آمریکا به ریاض؛ از جنگ ویتنام عبرت بگیرید

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به قصد آمریکابرای اعزام هزاران نیرو به عربستان نوشت، واشنگتن به جای فرستادن نیرو برای جنگ به منطقه، برنامه هایی برای صلح و همزیستی مشترک بفرستد و دنیا را غافلگیر کند.

واکنش الحوثی به اعزام نیروی آمریکا به ریاض؛ از جنگ ویتنام عبرت بگیرید

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا آدینه (دیروز) گفت، این کشور به درخواست محمد بن سلمان ولی عهد سعودی سه هزار نیرو به عربستان اعزام می نماید.

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به این موضوع در صفحه توییتر خود نوشت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، دولت وی و وزیر دفاعش مارک اسپر به جای اعزام هزاران نیرو به منطقه غرب آسیا بهتر است برنامه هایی برای همزیستی مشترک، شهروندی برابر و دموکراسی به منطقه بفرستند نه برنامه هایی برای جنگ و ویرانی متحدانشان یا ملت های آزاد.

الحوثی در اشاره به نشان ملی آمریکا که یک عقاب است و در یک پای خود 13 شاخه تیر و در پای دیگر خود یک شاخه زیتون دارد، ادامه داد، اینکه برای یک بار هم که شده بر اساس همین نشان زیتون برای متحدان خود صلح بفرستید، دنیا را غافلگیر کنید و نشان دهید هنوز بخشی از انسانیت مورد ادعای خود را دارید هرچند به متحدان خود در ساختن بدترین فاجعه انسانی در دنیا علیه ملت یمن یاری نموده اید.

وی سپس نوشت: اینکه دنیا را با تغییر سیاست خصمانه خود غافلگیر کنید، سیاستی که جز خشم و خسارت از آن درو ننموده اید؛ همانگونه که بنا به گفته ترامپ به خاطر تصمیم اشتباهتان هشت تریلیون ضرر نموده اید. این که ملتشان برای یک بار هم که شده احساس نمایند آنها از جنگ ویتنام یا عراق یا یمن درس گرفته اند و اینها جنگ های بی فایده است. اینکه ملت آمریکا با این حقیقت روبرو شوند که افزایش تعداد به معنای پیروزی نیست، آنچه 14 هزار سرباز نتوانست محقق کند دو هزار یا سه هزار سرباز نمی تواند آن را عملی کند.

الحوثی توضیح داد: عقب نشینی شما از خطوط تماس با ایران در سوریه به معنای موضع گیری مجدد سعودی نیست. ادعاهایی مبنی بر رویارویی با ایران از سوی سعودی دیگر رسوا و فاش شده است.

وی در خاتمه خطاب به ترامپ و دولتش نوشت، ملت یمن که تا کنون از نیروها، سلاح ها و فرماندهی ائتلاف توسط شما نترسیده از افزایش تعداد آنها نیز هراسی ندارد زیرا بر خدا توکل می نماید؛ ائتلافی که ثابت نموده آمریکا ملت یمن را می کشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 284

به "واکنش الحوثی به اعزام نیروی آمریکا به ریاض؛ از جنگ ویتنام عبرت بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش الحوثی به اعزام نیروی آمریکا به ریاض؛ از جنگ ویتنام عبرت بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید