علائم اولیه سرطان سینه

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سرطان سینه معمولا با تشکیل تومورهای کوچک به شکل غده یا انباشت کلسیم در بافت های سینه شروع می شود. افزایش سن، ژنتیک و وجود فرد مبتلا به سرطان سینه در یک خانواده، خطر ابتلا به سرطان سینه در فرد را افزایش می دهد.

علائم اولیه سرطان سینه

علائم اولیه ٔ سرطان سینه

سرطان سینه در مراحل اولیه اش معمولا علائم خاصی ندارد. اما وقتی تومور رشد می کند، ممکن است متوجه علائم زیر شوید:

1. وجود غده ای درون سینه یا زیربغلغده ای درون سینه یا زیربغل تان مشاهده می کنید که پس از گذشت دوره پریودتان برطرف نمی شود. این شرایط معمولا اولین علامت سرطان سینه است. غده های مربوط به سرطان سینه معمولا دردناک نیستند. البته برخی از آنها ممکن است کمی موجب احساس خارش شوند. غده ها معمولا مدت ها قبل از اینکه بتوانید آنها را ببینید یا احساس کنید، با آزمایش ماموگرافی شناسایی می شوند.

2. تورم زیربغل، استخوان ترقوه یا سینهوقتی غدد لنفاوی زیربغل، استخوان ترقوه یا سینه، پراکنده و منتشر می شوند، این نواحی از بدن دچار تورم می شوند. این تورم ممکن است پیش از اینکه متوجه وجود غده شوید، به وجود آید. بنابراین به محض مشاهدهٔ تورم در این نواحی، با پزشک تان تماس بگیرید. تورم در سینه ممکن است علامت نوع تهاجمی سرطان سینه باشد که به عنوان سرطان التهابی سینه شناخته می شود.

3. وجود درد در سینه یا حساس شدن آنغده های تشکیل شده در سینه معمولا بدون درد هستند، اما درد سینه یا حساسیت موجود در سینه می تواند علامت سرطان سینه باشد.

4. وجود بخشی مسطح یا فرورفته در سینهوجود چنین چیزی در سینه، نشان دهنده توموری است که نمی توانید ببینید یا احساس کنید.

5. تغییرات در سینهممکن است متوجه تغییری در اندازه، رنگ، بافت یا دمای سینه تان شوید. وجود حفره های کوچک متمایل به رنگ سرخ مانند پوست نارنگی روی سینه می تواند علامت سرطان پیشرفتهٔ سینه باشد.

6. وجود هر نوع تغییر در نوک سینه-فرورفتگی

-وجود چاله

-اثری شبیه سوختگی

-خارش

-زخم

7. ترشح از سینهممکن است متوجه ترشح غیرمعمولی از نوک سینه تان شوید. این ترشح می تواند شفاف، خون آلود یا به رنگی دیگر باشد. این ترشح ها همیشه خطرناک نیستند، اما می توانند علامت ابتلا به سرطان سینه باشند.

8. وجود چیزی شبیه تیله زیر پوستیکی دیگر از علائم ابتلا به سرطان سینه، وجود چیزی شبیه تیله زیر پوست سینه است. بنابراین اگر متوجه هر یک از موارد زیر شدید، با پزشک تان تماس بگیرید:

-اگر زیر پوست یکی از سینه یا هر دو سینه هایتان متوجه چیزی شبیه غده شدید یا دردی احساس می کردید، بی تفاوت از کنار آن عبور نکنید. البته دلیل این موارد حتما سرطان نیست؛ اما پزشک بهتر می تواند آن را بررسی کند.

-اگر گره های لنفاوی زیر بغل تان متورم شده بود، باز هم به پزشک مراجعه کنید. هر نوع تورمی در این بخش، می تواند علامت سرطان باشد.

منبع: سایت چطور

منبع: راسخون
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1725

به "علائم اولیه سرطان سینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم اولیه سرطان سینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید