صنعت گردشگری نقش مهمی در ایجاد اشتغال کشور دارد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، این تفاهم نامه در راستای تسهیل سفر و اقتصاد گردشگری کشور است که امیدواریم در این جهت گام های اساسی برداشته گردد.

صنعت گردشگری نقش مهمی در ایجاد اشتغال کشور دارد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، اسماعیل لله گانی مدیر عامل این بانک در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری های متقابل با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این مطلب گفت: صنعت گردشگری دامنه گسترده ای دارد و مشاغل زیادی با آن در ارتباط است که با توسعه و شکوفایی آن، به اشتغال کشور نیز یاری زیادی می شود.

مدیر عامل بانک رفاه کارگران با اشاره به شرایط کنونی گفت: متاسفانه ویروس کرونا مسائل زیادی به وجود آورده که در این میان بخش گردشگری بیشترین آسیب را دیده است و اگر نتوانیم راهکاری برای ادامه فعالیت این صنعت پیدا کنیم، با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد و مشاغل با این حوزه مرتبط هستند، آسیب های زیادی به اقتصاد کشور وارد می شود.

مدیر عامل بانک رفاه کارگران بیان داشت: در صورت ادامه این فرایند، از یک سو فعالان و سرمایه گذاران حوزه گردشگری آسیب می بینند و از سوی دیگر کارکنانی که در مراکز تفریحی، اقامتی و گردشگری به کار مشغولند، ممکن است تغییر شغل بدهند که برای دوران پسا کرونا، این صنعت با مشکل نیروی انسانی با تجربه روبرو خواهد شود.

لله گانی در انتها تأکید کرد: بانک رفاه همیشه کوشش می نماید به فعالان حوزه گردشگری خدمات مناسبی ارائه دهد اما برای رونق این حوزه و تأثیر آن در ایجاد اشتغال احتیاج به همکاری و مساعدت همه بخش های دولتی و خصوصی است.

در ادامه این مراسم محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز گفت: کوشش می کنیم با موافقت ستاد ملی کرونا بتوانیم دستورالعمل سفرهای هوشمندانه را اجرایی کنیم تا ضمن حفظ سلامتی شهفرایندان، این صنعت را هم از پیامدها و آثار منفی بیشتر در امان نگه داریم.

وی اضافه کرد: مطمئن هستیم صنعت گردشگری پس از کرونا به سرعت به دوران شکوفایی خود بر می شود و آینده این صنعت با حمایت ها و همکاری موسسه های اقتصادی همچون بانک رفاه کارگران، درخشان خواهد بود.

لازم به ذکر است، در انتها این مراسم تفاهم نامه همکاری های متقابل به امضای طرفین رسید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1165

به "صنعت گردشگری نقش مهمی در ایجاد اشتغال کشور دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت گردشگری نقش مهمی در ایجاد اشتغال کشور دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید