سربازان ما در جنگی می جنگند که نه سرِ پیازیم نه ته پیاز!

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، یک عضو حزب کمونیست سودان با انتقاد از مشارکت کشورش در جنگ یمن از اینکه سودان میزبان بزرگ ترین مرکز سازمان جاسوسی آمریکا در قاره آفریقاست، گله کرد.

سربازان ما در جنگی می جنگند که نه سرِ پیازیم نه ته پیاز!

از وبلاگ کسب و کار دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه بین الملل عاشقان علم الکترونیک، محمد مختار الخطیب دبیر کل حزب کمونیست سودان، اعلام نمود که کشورش میزبان بزرگ ترین مرکز سازمان سیا (CIA) در قاره آفریقاست.

الخطیب در مصاحبه با روزنامه الاخبار لبنان در پاسخ به سوالی درباره ادامه فشار بعضی کشور ها بر سودان گفت: سودان منابع طبیعی بسیاری دارد. موقعیت ژئوسیاسی خاص به خود را دارد. با هفت کشور همسایه و مشرف بر دریای سرخ به عنوان مرکز تجاری جهانی است. رژیم سابق چندین محور مقابل خود باز کرد.

این سیاستمدار سودانی شرح داد: یک محور این است که سربازان ما در یمن در جنگی می جنگند که نه سر پیازیم نه ته پیاز. نیرو های ما در قالب نیرو های آفریکام و تحت فرمان وزیر دفاع آمریکا برای حفظ منافع آمریکا در آفریقا می جنگند. کشور ما میزبان بزرگ ترین مرکز سازمان سیا در قاره [افریقا]است. از اینجاست که حمله به انتفاضه مردم شروع شد تا آن را طبق منافع خودشان منحرف نمایند... ما دوست نداریم خاک و آسمان کشورمان مبدأ سلطه بر دیگران یا آزار ملت های پیرامون ما باشد.

او در پاسخ به سوالی دیگر درباره محاکمه عمر البشیر رئیس جمهور سابق این کشور نیز گفت، او مرتکب جنایاتی مثل نسل کشی و جنایت ضدبشری و جنایات جنگی شده است. او اعتراف نموده که ده هزار نفر را در دارفور کشته و جهان از سیصد هزار نفر سخن می گوید. وقتی عبدالله حمدوک نخست وزیر [دوره انتقالی]به دارفور رفت، خواسته اول آنان، تسلیم البشیر و دیگران به دادگاه جنایی [لاهه]بود.

سودان از 19 دسامبر سال گذشته (2018) شاهد تظاهرات هایی در خارطوم و تعدادی از ایالت های این کشور در اعتراض به گرانی و اوضاع بد معیشتی بود که پایان در یازدهم آوریل 2019 به برکناری عمر البشیر و روی کار آمدن دولت انتقالی فعلی شد که مورد حمایت عربستان سعودی و امارات است.

دولت انتقالی سودان شمالی 21 آگوست (2019) به نخست وزیری عبدالله حمدوک کار خود را شروع نموده و قرار است 39 ماه در قدرت باشد و این دوره با انتخابات سراسری، قدرت میان ارتش و ائتلاف قوی اعلان الحریهة و التغییر که اعتراضات مردمی را راهنمایی کرد، تقسیم گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 530

به "سربازان ما در جنگی می جنگند که نه سرِ پیازیم نه ته پیاز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سربازان ما در جنگی می جنگند که نه سرِ پیازیم نه ته پیاز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید