جهانگیری :هدف تحریم ها، ملت ایران است نه نظام اسلامی

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، معاون اول رئیس جمهور با تصریح اینکه هدف تحریم ها، ملت ایران است نه نظام اسلامی، گفت: سردمداران آمریکا دروغ می گویند، آنان در کتاب هنر تحریم، نوشته اند که باید اجازه تأمین نیازهای اصلی مردم را نداد تا ملت علیه حکومت شورش نمایند.

جهانگیری :هدف تحریم ها، ملت ایران است نه نظام اسلامی

به گزارش خبرنگاران، اسحاق جهانگیری، در جمع راهپیمایان 22 بهمن شیراز گفت: حضور گسترده مردم ایران و مردم شیراز در راهپیمایی سالروز چهل سالگی انقلاب اسلامی این پیغام را برای آمریکا و آمریکاییان داشت که ملت و دولت در کنار هم ایستاده اند تا تحریم های شما را به شکست بکشانند.

او با تاکید بر اینکه باید در چهلمین فجر انقلاب، روزهای خوب همدلی را به یاد بیاوریم، گفت: امروز هم مجدد به همان همدلی روزهای پیروزی احتیاجمندیم. چهل سالگی به معنای کمال و پختگی و عقلانیت و تدبیر است؛ افتخار می کنم که در چهلمین بهار انقلاب مهمان مردم فرهنگی و مهمان نواز، شهر و پایتخت فرهنگی ایران اسلامی هستم.

معاون اول رئیس جمهور شیراز را شهر ایمان و اخلاق، شعر و ادب و گفت و گو و مدارا معرفی و اظهار داشت: استان فارس و شهر شیراز در تمام دوران انقلاب حضوری معنادار داشت و یکی از کانون های اصلی پیروزی انقلاب بود و پس از انقلاب نیز در زمان ها و عرصه های مختلف خوب درخشیده و از پیشگامان بوده است.

جهانگیری با تصریح بر اینکه آماده ایم تا در کنار مردم ایران و فارس از تاریخ 40 سال درس بیاموزیم و با رهبر انقلاب تجدید بیعت کنیم، اضافه نمود: آماده ایم تا در شهر احمد بن موسی (ع)، در شهر حافظ و سعدی از روح علما و شهدای بزرگ این دیار مدد بگیریم و نسبت به پاسداشت مقام آنها کوشش بیشتری کنیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ویژگی های ممتازی داشت و پدیده بزرگ دوران و مهمترین رخداد قرن بیستم بود، مطرح کرد: انقلاب با توان نخبگان، متفکرین، دانشمندان و علمایش به پا خواست و حماسه آفرید.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: انقلاب اسلامی، انقلابی تاریخی است اما در تاریخ نماند؛ چرا که از آن همه نسل هاست؛ فرزندان ایران اسلامی همان دلبستگی را به انقلاب دارند که زنان و مردان باشرفی داشتند که انقلاب را به پیروزی رساندند.

وی که معتقد است انقلاب راهی تازه در برابر جهان گگردد و نسلی نو بنا نهاد، گفت: امام (ره) به همراه فداکاران ویاران انقلابی را بنا نهاد که بر اساس اسلام و متکی به آرای مردم بود؛ امام (ره)، معمار ایرانی نو بر اساس آرا و نظر مردم بود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه درس های زیادی از انقلاب طی چهار دهه گذشته آموخته ایم، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی فخر دیروز ما و اسوه و الگوی مهم امروز برای عبور از تنگناها است.

جهانگیری با بیان اینکه انقلاب روح مشارکت عمومی و امید و آینده است، گفت: انقلاب اسلامی چتری بود بر سر همه و همگان خود را ذیل آن می دانند.

وی تاکید نمود: انقلاب همانند اسلام، امام و رهبری متعلق به همه ایرانیان است و هیچ گروه و دسته خاصی نمی تواند آن را به نام خود مصادره کند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: انقلاب با نظام اسلامی درآمیخت، در 22 بهمن پیروز شد و در 12 فروردین 58 به دستور امام نظامی مبتنی بر اسلام حاکمیت یافت؛ پیغام این حرکت امام این بود که به وسیله قانون مسائل پیگیری خواهد شد.

وی اضافه نمود: ایران در شرایط سخت جنگ تحمیلی به جهان یک موضع جدید نشان داد و در واقع انقلاب در جنگ تجلی یافت؛ نشان دادیم که با اتکا به مردم می توان از همه تنگناها عبور کرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه انقلاب طی چهل سال گذشته دستاوردهای زیادی داشته است، مطرح کرد: مهمترین دستاورد انقلاب جامه عمل پوشاندن به خواسته های مردم بود.

جهانگیری با بیان اینکه مردم ایران به دنبال استقلال، آزادی، عدالت و پیشرفت و توسعه بودند، گفت: آزادی ایران اسلامی در این چهل سال تکامل یافته و امروز مردم به اراده خود تصمیم گیری می نمایند.

وی با تصریح بر اینکه استقلال ما امروز کامل است و از هیچ کشوری دستور نمی گیریم، گفت: آمریکایی ها از اینکه ایران قدرتمند را از دست دادند ناراحت هستند، آنها از اینکه کشوری نیرومند در منطقه حساس خلیج فارس به الگویی از استقلال و آزادی تبدیل شده، رنج می برند.

معاون اول رئیس جمهور که معتقد است ثبات امنیت ایران در خاورمیانه بیانگر اقتدار نظام، دولت و مردم است، گفت: امروز مسئولین جمهوری اسلامی با افتخار به کشورهای منطقه سفر می نمایند.

جهانگیری همچنین عدالت را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب ذکر و اظهار داشت: هنوز راه نرفته در راستا عدالت زیاد است اما تا برطرف فقر و محرومیت به ویژه در روستاها از پای نخواهیم نشست و برای توسعه و پیشرفت کشور کوشش فراوان خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دستاوردهای علمی کشور مثال زدنی است، تاکید نمود که اگر می خواهیم به توسعه پایدار برسیم باید توسعه علمی دست یابیم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: امروز دانشگاه های ایران در رتبه های بالا و بین پانصد دانشگاه برتر جهان و دانشمندان ایرانی در تراز بین المللی قرار دارند؛ ایران امروز در عرصه پزشکی زبانزد است به گونه ای که در شیراز جراحی هایی انجام می گردد که در کشورهای رتبه یک جهان انجام می گردد.

جهانگیری با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد چنددستگی، یأس، ناامیدی و بی اعتمادی بین ملت ایران است، تاکید نمود که در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگری به وحدت، انسجام و گفت و گو احتیاج داریم.

وی با اشاره به اینکه امریکا به صراحت اعلام نموده که جنگ مالی تمام عیار علیه ایران ایجاد نموده اند، گفت: هدف تحریم ها ملت ایران هستند و آمریکایی ها دروغ می گویند که هدفشان نظام است. در کتاب هنر تحریم هم نوشته اند که باید احتیاجهای اصلی مردم ایران به آنها نرسد اما مردم، دولت و مسئولین ایران ایستاده اند تا بار دیگر آمریکایی ها شکست بخورند و این شدنی است.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: آمریکا خاطرنشان کرد که نفت ایران را به صفر می رسانیم و کوشش کردند مانع صدور دارو به ایران شوند اما این در حالی است که امروز ل 96 درصد از داروی مورد احتیاج کشور در داخل فراوری می گردد.

جهانگیری با تصریح بر اینکه در شرایط سخت معیشت و بیکاری قرار داریم، گفت: اما این مهم به معنای بن بست نیست که با تکیه بر نیروی لایزال الهی از این مسائل عبور خواهیم کرد و همه کوشش ما سازمان دهی به وضعیت معیشت و بیکاری است و دست احتیاج به سوی متخصصان و دلسوزان در این راه دراز می کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه فارس استانی رو به توسعه است و مهمترین محدودیت آن آب است، ابراز امیدواری کرد که با همت مسئولین در کوتاه ترین زمان ممکن طرح های در دستور کار این استان از جمله آزادراه شیراز-اصفهان، راه آهن شیراز بوشهر و …به اتمام خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 60

به "جهانگیری :هدف تحریم ها، ملت ایران است نه نظام اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری :هدف تحریم ها، ملت ایران است نه نظام اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید