ترامپ در دوران ریاست جمهوری بیش از 30 هزار بار دروغ گفته است

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا در دوران چهار ساله ریاست جمهوری خود به دلیل سوء مدیریت، علاوه بر شرایط بحرانی که این کشور و دنیا را با آن درگیر نموده، بیش از 30 هزار بار نیز درباره مسایل مختلف داخلی و بین المللی دروغ گفته است.

ترامپ در دوران ریاست جمهوری بیش از 30 هزار بار دروغ گفته است

نشریه آمریکایی واشنگتن پست امروز (پنجشنبه) در گزارشی در این ارتباط نوشت که ترامپ در دوران 4 ساله خود در کاخ سفید؛ چه در سخنرانی، کنفرانس های خبری و حتی توئیتر 30 هزار و 573 بار سخنان دروغ و یا گمراه کننده گفته و نوشته است.

اقتصاد قوی، دروغ عظیم ترامپ

واشنگتن پست اضافه کرد: در میان دروغ هایی که بارها از سوی ترامپ شنیده شد، افزایش قدرت مالی آمریکا در دوران حضور او در کاخ سفید است که شاخصهای منتشر شده نشان می دهد که این ادعای ترامپ کاملا اشتباه بوده است.

به نوشته این روزنامه، در تاریخ آمریکا، روسای جمهوری همچون دوایت آیزنهاور (1953-1961)، لیندون جانسون (1969-1963) و بیل کلینتون (2001-1993) را می توان عامل ایجاد مالی قوی در دوران معاصر این کشور دانست.

دروغگویی که به شورش 6 ژانویه ختم شد

واشنگتن پست در ادامه آنالیز دروغ گویی های ترامپ در دوره ریاست جمهوری وی نوشت: شاخص دروغ گویی های ترامپ در ماه اکتبر و زمان نزدیک شدن به برگزاری انتخابات 2020 سیر صعودی گرفت. وی آنچنان بر سخنان بی اساس تقلب و تخلف انتخاباتی ادامه داد تا شورش 6 ژانویه 2021 (17 دی ماه) و حمله به کنگره روی داد.

آخرین دروغ هنگام ترک واشنگتن دی.سی

این نشریه آمریکایی با رصد سخنان رییس جمهوری پیشین آمریکا اضافه کرد: ترامپ حتی در آخرین دقایق از دروغ گفتن دست برنداشت و پیش از عزیمت به فلوریدا، در پایگاه هوایی اندروز در نطقی مدعی شد که آمریکا در دوران وی شاهد کاهش زیاد مالیات بوده است که این یک دروغ دیگر است، چرا که در زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان (1989-1981) آمریکا شاهد بیشترین میزان کاهش مالیات ها بود که با توجه به فراوری ناخالص داخلی در آن موقع، این کاهش مالیات حدود 2.9 درصد بود، درحالی که ترامپ تنها توانسته بود یک درصد مالیات ها را در آمریکا کاهش دهد.

مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا دیشب (چهارشنبه شب) برگزار گردید، درحالی که دونالد ترامپ با ترک واشنگتن و رفتن به فلوریدا به عنوان سومین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا بود که در این مراسم شرکت نکرد است.

مراسم تحلیف دیشب تحت شدیدترین تدابیر امنیتی و ممنوعیت حضور مردم عادی به عمل آمد، اطراف کاخ سفید و ساختمان کنگره با حصارها تحت حفاظت شدید قرار گرفته بود.

به گفته کارشناسان تعیین نیست این شرایط امنیتی برای پایتخت آمریکا تا چه زمانی ادامه داشته باشد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1302

به "ترامپ در دوران ریاست جمهوری بیش از 30 هزار بار دروغ گفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در دوران ریاست جمهوری بیش از 30 هزار بار دروغ گفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید