مجلس نمایندگان آمریکا با بودجه احداث دیوار مرزی موافقت کرد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، به گزارش خبرنگاران به نقل از راشا تودی، مجلس نمایندگان آمریکا پس از امتناع دونالد ترامپ از امضای لایحه بودجه سال 2019 با اختصاص بودجه ای بالغ بر 5.7 میلیارد دلار به پروژه ساخت دیوار مرزی- در مرز مشترک آمریکا و مکزیک- موافقت کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا با بودجه احداث دیوار مرزی موافقت کرد

این در حالی است که مجلس سنا احتمالاً این لایحه جدید را تصویب نخواهد کرد که این امر خود به نگرانیها در مورد تعطیلی بخشی از دولت فدرال در روزهای پایانی سال میلادی جاری دامن می زند.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید نیز روز پنج شنبه تأیید کرد که دونالد ترامپ از امضای لایحه ای خودداری نموده که از تعطیلی دولت این کشور جلوگیری می نماید. استدلال ترامپ برای خودداری از امضای این لایحه، عدم مشخص بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی است.

این در حالی است که پل رایان سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا در همین ارتباط گفت که در کنگره سعی نموده است تا به نسخه لایحه بودجه دولت در مجلس نمایندگان بند امنیت مرزها را نیز بیافزاید.

اوایل روز پنج شنبه، رئیس جمهوری آمریکا در یک پیغام توئیتری اعلام نمود که لایحه بودجه سال گذشته را به این امید که رهبران جمهوریخواه هزینه احداث این دیوار را در سال 2018 تأمین نمایند، امضاء نموده است؛ امیدی که هرگز محقق نشد.

حال با شکست جمهوریخواهان در کسب اکثریت مجلس نمایندگان در انتخابات میان دوره ای ماه نوامبر، دموکراتها که از سوم ژانویه سال آینده میلادی کنترل این مجلس را در دست خواهند گرفت، تصویب هرگونه بودجه برای ساخت دیوار مرزی موردنظر ترامپ میان آمریکا و مکزیک را آشکارا رد نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 28

به "مجلس نمایندگان آمریکا با بودجه احداث دیوار مرزی موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس نمایندگان آمریکا با بودجه احداث دیوار مرزی موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید