بیرون زدگی دیسک کمر در کمین آقایان

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، باشگاه خبرنگاران/ مجید حیدریان متخصص درد درباره اهمیت تشخیص نشانه های بیرون زدگی دیسک کمر، همچنین درمان سریع و به موقع آن اظهار کرد: بیرون زدگی دیسک کمر علائم و نشانه های مختلفی دارد. معمولا درد در ناحیه کمر بوده که با احساس خشکی و انتشار این نوع درد به نقاط تحتانی ظاهر خواهد شد. دیسک ها به دو دسته حلقه دیسک (آنولوس فیبروزوس) و دیگری (نوکلئوس پولپوزوس) تقسیم می شوند.

بیرون زدگی دیسک کمر در کمین آقایان

او اضافه کرد: معمولا آقایان بیشتر از خانم ها در معرض خطر بیرون زدگی دیسک کمر قرار دارند. سن شایع ابتلا به این بیماری حدود 30 تا 50 سالگی است، زیرا در سنین کمتر معمولا آب اطراف دیسک ها هنوز خشک نشده اند. همین طور در سن بالاتر هم معمولا حجم زیادی از آن ازبین رفته و بیرون زدگی قابل توجهی رخ نخواهد داد. اما اگر فشار های فیزیکی نامناسبی به فرد وارد گردد می تواند آسیب های جدی رخ دهد.

حیدریان توضیح داد: انجام حرکات یا عدم وجود اطلاعات کافی در خصوص نحوه و شدت اجرای آنها در باشگاه های بدنسازی می تواند آسیب رسان باشند. عوامل تاثیرگذاری مانند سقوط از ارتفاع یا تصادف می توانند آسیب های جدی بر روی ستون فقرات فرد وارد نمایند. احساس گزگز و مورمور و بی حسی که در یک یا هر دو پا اتفاق می افتد از نشانه های آن خواهد بود. همچنین درجاتی از سردی و درد یا حتی گرفتگی عضلانی از علائم بیرون زدگی دیسک کمر هستند.

او اضافه کرد: کمی عجیب به نظر می رسد، اما مصرف سیگار هم در بروز این بیماری موثر است. افراد سیگاری با فشار فیزیکی کمتری دچار بیرون زدگی دیسک کمر خواهند شد زیرا این افراد زودتر از دیگران آب اطراف دیسک خود را از دست می دهند.

این متخصص درد گفت: این علائم باید جدی گرفته شوند. تشخیص به موقع بیرون زدگی دیسک، درمان را ساده تر خواهد نمود. به همین دلیل اگرمراجعه به پزشک با تاخیر انجام نگردد، می توان راه را برای یک درمانی ساده و بدون عارضه هموار کرد. درمان طیف وسیعی دارد؛ از درمان های دارویی و ورزش گرفته تا انجام جراحی های مداخله ای که از راهکارهای ساده به برطرف این عارضه یاری می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 921

به "بیرون زدگی دیسک کمر در کمین آقایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیرون زدگی دیسک کمر در کمین آقایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید