به ازای هرشعبه بانک گردشگری، یک مدرسه می سازیم

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، فائض فرخی گفت: استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان دارای کمترین سرانه فضای آموزشی در کشور هستند و به همین علت، بنیاد یاس برنامه احداث مراکز آموزشی را در این استان ها درنظر گرفته است.

به ازای هرشعبه بانک گردشگری، یک مدرسه می سازیم

وی اضافه کرد: بنیاد یاس تا به امروز 20 مدرسه در مناطق محروم کشور احداث نموده و هم اکنون صدها دانش آموز در این مجتمع های آموزشی در مقاطع ابتدایی و هدایت در حال تحصیل هستند.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری یاس ادامه داد: برای ساخت 20 مدرسه با عنوان کیمیای دانش در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان تا به امروز حدود 100 میلیارد ریال هزینه شده است.

فرخی همچنین از تکمیل و تحویل پنج مدرسه جدید توسط بنیاد یاس به آموزش و پرورش تا انتها امسال اطلاع داد و گفت: علاوه بر این، دو سالن ورزشی چندمنظوره به مساحت 900 مترمربع در استان های هرمزگان و کرمان احداث و یک زمین ورزشی در استان هرمزگان تحویل داده است.

وی اضافه کرد: همچنین افتتاح یک سالن ورزشی به مساحت 850 مترمربع با هزینه 11 میلیارد ریال در شهرستان ارزوئیه و توزیع صدها بسته آموزشی شامل کیف و نوشت افزار از دیگر فعالیت های بنیاد در سال تحصیلی جاری است.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری یاس دیگر فعالیت های اجرا شده این بنیاد را حضور در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان، یاری به دیگر سازمان های خیریه، تامین جهیزیه برای دختران بی سرپرست و همچنین یاری به امور درمانی مردم در مناطق محروم برشمرد.

فرخی توضیح داد: تمام فعالیت های اجرا شده با حمایت و یاری بانک گردشگری بوده است. بانک گردشگری 100 شعبه در سراسر کشور دارد و بنیاد یاس درنظر دارد 100 مدرسه در مناطق محروم بسازد که تا به امروز 20 مدرسه احداث نموده و تحویل آموزش و پرورش داده است.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1204

به "به ازای هرشعبه بانک گردشگری، یک مدرسه می سازیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به ازای هرشعبه بانک گردشگری، یک مدرسه می سازیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید