انتقال 101 محکوم ایرانی از گرجستان به ایران

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، وزارت امور خارجه کشورمان با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد: با تلاشهای اجرا شده از سوی وزارت امور خارجه و در چارچوب توافق با دولت گرجستان، 101 زندانی ایرانی، در فرودگاه ارومیه، تا ساعاتی دیگر تحویل مقامات قضایی جمهوری اسلامی ایران خواهند شد.

انتقال 101 محکوم ایرانی از گرجستان به ایران

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش خبرنگاران از وزارت خارجه کشورمان، در بیانیه وزارت خارجه در این ارتباط آمده است: حمایت از اتباع ایرانی در خارج، از مهمترین اولویت های وزارت امور خارجه محسوب می گردد و نمایندگی های سیاسی و کنسولی کشورمان ماموریت دارند با استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در مساعدت و رسیدگی به شرایط اتباع ایرانی، خصوصا زندانیان در خارج از کشور اهتمام ویژه داشته باشند. این مهم در شرایط کنونی که ویروس کرونا سراسر دنیا را در برگرفته، اهمیت افزون تری می یابد.

در همین چارچوب، اقدامات حمایتی از قبیل کسب اطلاع از سلامت اتباع ایرانی، امکان دیدار حضوری، تامین اقلام شخصی مورد احتیاج، اعطای مرخصی یا انتقال نامبردگان به کشور در دستور کار و رایزنی قرار داشته و دارد.

وزارت امور خارجه به وسیله سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و بهره گیری از ظرفیت رایزنی های دیپلماتیک و بستر موجود در حوزه همکاری های قضایی میان دو کشور، ظرف یک سال و نیم گذشته پیگیریهای مستمر و مداومی را برای دست یابی به راه چاره اجرایی مطلوب به منظور انتقال محکومان به حبس ایرانی به میهن اسلامی و گذراندن بقیه دوران محکومیت آنان در داخل کشور به عمل آورده است. بر این اساس طبق توافق با دولت گرجستان، 101 زندانی ایرانی، بعد از ظهر امروز 3 اردیبهشت در فرودگاه ارومیه تحویل مقامات قضایی جمهوری اسلامی ایران خواهند شد.

وزارت امور خارجه این اقدام مثبت دولت و مقامات قضایی گرجستان را ارج می نهد و از قوه قضاییه، وزارت دادگستری، ستاد ملی کرونای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت هواپیمایی ماهان و همچنین استاندار محترم آذربایجان غربی، سایر مقامات آن استان و نیروهای نظامی و انتظامی تامین کننده امنیت پرواز که زمینه لازم را برای اجرای این مهم فراهم نموده اند، قدردانی می کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 752

به "انتقال 101 محکوم ایرانی از گرجستان به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال 101 محکوم ایرانی از گرجستان به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید