از هر 5 آمریکایی یک نفر به بایدن در متحد کردن آمریکا امیدوار است

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، نظرسنجی جدید در آمریکا نشان داد که شمار کمی از شهروندان این کشور معتقدند جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده قادر به متحد کردن آحاد مختلف مردم آمریکاست.

از هر 5 آمریکایی یک نفر به بایدن در متحد کردن آمریکا امیدوار است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نظرسنجی جدید در آمریکا حکایت از آن دارد که از هر پنج شهروند آمریکایی تنها یک نفر به شدت معتقد است که جو بایدن رئیس جمهور این کشور قادر به متحد کردن این کشور را است.

به نوشته روزنامه نیویورک پست نظرسنجی جدید مشترک شبکه خبری ای بی سی و موسسه ایپسوس نشان داد از هر پنج آمریکایی تنها یک نفر به کوشش های بایدن برای متحد کردن این کشور اطمینان دارد.

بر اساس این گزارش، 22 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که بایدن کشور را متحد نمی کند، 24 درصد نیز با تردید بسیار گفتند که هرگز به بایدن در این زمینه اطمینان ندارند. 71 درصد حاضران در این نظرسنجی که مراسم تحلیف بایدن را به طور کامل یا بخش هایی از آن را مشاهده کردند گفتند که سخنان او بسیار یا تا حدودی قانع کننده است. 29 درصد نیز گفتند که سخنان بایدن خیلی یا هرگز قانع کننده نبود.

جو بایدن در مراسم تحلیف خود که هفته گذشته برگزار گردید گفت، میتوانیم با احترام و احترام با یکدیگر رفتار کنیم. ما می توانیم با هم متحد شویم، فریاد را متوقف نموده و خشم را کاهش دهیم. بدون وحدت، هیچ صلحی وجود ندارد و فقط تلخی و خشم می ماند و این یک هرج و مرج است.

این نظرسنجی مورخ 22 و 23 ژانویه (آدینه سوم و شنبه چهارم بهمن) با مشارکت 504 شهروند آمریکایی با درصد خطای 5 درصد برگزار گردید.

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در طول چهار سال ریاست جمهوری، از بسیاری معاهدات بین المللی خارج شد. دولت وی همچنین عملکرد ضعیفی در کنترل ویروس کرونا داشت و آمریکا را به بزرگترین مرکز شیوع این بیماری تبدیل کرد. او پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری، مدعی تقلب در انتخابات شده و دعوای حقوقی گسترده ای در این ارتباط به راه انداخت.

چندی قبل هوداران ترامپ با حمله به کنگره این کشور ضمن آسیب رساندن به اموال دولتی افتضاح بین المللی بزرگی را برجی گذاشتند. این حادثه پنج کشته و شماری مجروح برجای گذاشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1306

به "از هر 5 آمریکایی یک نفر به بایدن در متحد کردن آمریکا امیدوار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هر 5 آمریکایی یک نفر به بایدن در متحد کردن آمریکا امیدوار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید