آمریکا انصارالله یمن را از فهرست سازمان های تروریستی خارج می نماید

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، روزنامه واشنگتن پست بامداد شنبه نوشت: دولت بایدن به طور رسمی به کنگره اعلام نموده که می خواهد گروه انصارالله یمن را از لیست سازمان های تروریستی آمریکا خارج کند.

آمریکا انصارالله یمن را از فهرست سازمان های تروریستی خارج می نماید

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای که توسط واشنگتن پست منتشر شد اعلام نمود، ما به طور رسمی هدف وزیر خارجه (آنتونی بلینکن) را از لغو این تحریم ها به کنگره اطلاع داده ایم.

این مقام آمریکایی اضافه نمود: این تصمیم هیچ ارتباطی به نگاه ما به حوثی ها (انصارالله) و رفتار مذموم آنها از جمله انجام حملات علیه غیرنظامیان و آدم ربایی شهروندان آمریکایی ندارد.

مقام آمریکایی خاطر نشان کرد: ما متعهد هستیم که به عربستان سعودی در دفاع از سرزمین خود در برابر چنین حملاتی یاری کنیم. اقدام ما کاملاً با مسائل بشردوستانه در ارتباط است. دولت قبلی در آخرین لحظه ها تصیماتی (در خصوص انصارالله یمن) اتخاذ کرد که سازمان ملل و سازمان های بشردوستانه اعلام نموده اند که این امر موجب بدتر شدن بحرانی ترین مسئله انسانی در دنیا (در یمن) خواهد شد.

دولت بایدن پس از روی کار آمدن، سیاستی مخالف با سیاست خارجی ترامپ در قبال کره شمالی، چین، روسیه و افغانستان اتخاذ نموده است.

بایدن در هفته اول کاری دولت خود ایالات متحده را به توافق نامه آب و هوای پاریس و سازمان بهداشت دنیای بازگرداند.

مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا در 22 دی ماه اعلام نمود که وزارتخانه تحت امرش، تصمیم خود را برای قرار دادن نام جنبش انصارالله در فهرست سازمان تروریستی خارجی به کنگره اعلام نموده است؛ اقدامی یکجانبه که خوش خدمتی دولت ترامپ به بعضی متحدان منطقه ای به ویژه رژیم آل سعود در آخرین روزهای پرالتهاب حضور ترامپ در کاخ سفید بود.

جنبش انصارالله یمن که از ششم فروردین سال 1394 در حال مبارزه با متجاوزان ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان است، در حالی از سوی دولت آمریکا تروریستی اعلام شده که واشنگتن خود منبع اصلی تروریسم دولتی در منطقه و دنیا بوده و تاریخ 250 ساله این کشور سراسر آغشته به قتل عام و جنایت است.

انصارالله یمن در حالی از سوی وزارت خارجه دولت ترامپ گروه تروریستی اعلام شده که جرم این جنبش فقط دفاع از مردم و کشور یمن می باشد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1327

به "آمریکا انصارالله یمن را از فهرست سازمان های تروریستی خارج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا انصارالله یمن را از فهرست سازمان های تروریستی خارج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید