چگونه از شلوغی و ازدحام جمعیت در سفر به نیویورک جلوگیری کنیم؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سفر به شهرهای پرجمعیت و توریستی همچون نیویورک، اگرچه لذت بخش و هیجان انگیز است، اما مشکلاتی همچون ازدحام جمعیت، ترافیک سنگین و صف های طولانی را نیز به همراه دارد. با این حال، راهکارهایی وجود دارد تا بتوانید از این مسائل دوری کنید و سفری لذت بخش را تجربه نمایید.

چگونه از شلوغی و ازدحام جمعیت در سفر به نیویورک جلوگیری کنیم؟

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

همانگونه که پیش تر نیز بیان شد، همانند آب و هوا و ترافیک قطارها، توریست ها نیز بخشی از زندگی روزانه در شهر نیویورک محسوب می شوند. چه شما محلی باشید یا یک مسافر، زمانیکه در این شهر به سر می برید، بهترین روش برای دوری از افرادی که به آهستگی در پیاده روها یا خیابان ها راه می فرایند، توریست هایی که با مونوپاد مدام در حال عکس دریافت هستند و آن دسته از افرادیکه پیاده رو را تسخیر نموده و راه عبور را برای دیگران سخت نموده اند، این است که سعی کنید اصلا با آن ها برخورد نکنید.

در زمان مناسب به نیویورک سفر کنید

هرچند زیبایی های طبیعی در فصل بهار، نیویورک را به تسخیر خود درمی آورد، اما به همان اندازه نیز توریست ها و مسافران به این شهر وارد شده و باعث شلوغی بیش از حد آن، می شوند. حال برای آنکه با این شلوغی ها روبه رو نشوید، بهتر است در فصل هایی که توریستان کم تری در نیویورک وارد می شوند، به این شهر سفر کرد. مانند ماه هایی از سال که دمای هوا یا بسیار گرم یا بسیار سرد می گردد. مثلا در تابستان، ماه های ژوئن و جولای (از ماه تیر تا مرداد) و در زمستان، ماه های ژانویه و فوریه (از ماه دی تا بهمن)، بهترین زمان ممکن برای حضور در نیویورک خواهد بود. در این زمان، پایتخت دنیا را در اختیار خود، خواهید داشت.

از تماشای جاذبه های توریستی مشهور، اجتناب کنید

جاذبه های شهر نیویورک مانند برادوی (Broadway: خیابانی در منهتن نیویورک که به پایتخت تئاتر دنیا نیز شهرت دارد) و موزه هنر متروپولیتن (Metropolitan)، یکی از مهم ترین و عالی ترین مکان های دیدنی در نیویورک است که متاسفانه بسیار شلوغ و مملو از جمعیت نیز است.

خوشبختانه، شهر پر از فضاهایی است که می توان سرگرمی ها و تفریحات بسیاری را در آن، تجربه کرد. در خارج از برادوی، موزه هایی کوچک تر، خلوت تر و البته با شهرت کم تری نیز وجود دارد که قطعا رفتن و تماشای آن، لذتی بسیار بیشتر و دلچسب تر از موزه ها و مکان های مشهور اما پرجمعیت را درپی خواهد داشت.

همچون مردم محلی، زندگی کنید

زندگی کردن همانند مردم محلی، یا حتی انجام دادن کارهایی که محلی ها انجام می دهند، یکی دیگر از راهکارهایی است که می تواند یاری بزرگی در فرار از شلوغی های شهر نیویورک، باشد. مثلا از اقامتگاه هایی مانند ایربی ان بی ها (Airbnb: شرکت هایی که اقامتگاه های ارزان و کوتاه مدت را به وسیله اینترنت، در اختیار مسافران و توریستان قرار می دهد)، استفاده نموده و در هزینه سفر خود، صرفه جویی کنید. همچنین با این کار، می توانید ضمن بودن در کنار محلی ها با حفظ حریم شخصی، از خلوت و تنهایی بیشر و بهتر از همه، خلاص شدن از شلوغی زیاد بواسطه حضور دیگر توریستان، بهره مند شوید.

به مناطقی بروید که در بین توریستان، محبوبیت کم تری دارد

شهر نیویورک، به غیر از منهتن (Manhattan)، که بیشتر توریست ها و توریستان آن را برای بازدید انتخاب می نمایند، از چهار منطقه دیگر نیز تشکیل شده است. مناطقی که می تواند به عنوان بهترین مقصد برای رهایی از شلوغی جمعیت توریست ها است. از بروکلین (Brooklyn) و کوئینز (Queens) گرفته تا برونکس (Bronx) اسرارآمیز و استن آیلند (Staten Island)، می توان جاذبه ها و دیدنی های بی سرانجام و متعددی را مشاهده کرد که به سادگی و به وسیله سرویس حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس، ماشین و فرابرها (کشتی یا قایقی که برای انتقال مسافر کاربرد دارد و اتوبوس دریایی یا تاکسی دریایی از زیرمجموعه های آن محسوب می گردد)، قابل دسترس است. در این مکان ها، مسافران و توریستان می توانند پارک های عمومی، موزه ها و رستوران های مشهور و دیدنی های بسیار بیشتری را مشاهده نمایند. از سوی دیگر، توریست ها و جمعیت اجتناب ناپذیر آن ها، کمتر در این مناطق حضور می یابند و خبری از شلوغی توریستان نیست.

از خدمات و تسهیلات رایگان شهری بهره ببرید

قطعا ساکنان محلی در شهر نیویورک، به راحتی می توانند شما را با خدمات رایگانی که مسئولین شهر برای توریستان تدارک دیده اند، آشنا نمایند. تسهیلاتی که برای استفاده از آن ها، نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهید بود. پس از مجسمه آزادی که برای بازدید از آن، نیازی به صرف هزینه نیست.

استفاده از استاتن آیلند فری (The Staten Island Ferry: از آخرین بازمانده های شاتل های مسافربری در نیویورک است که توسط وزارت حمل و نقل این شهر اداره می گردد. این شاتل، مسیری حدود 9 کیلومتر را به همره مسافران، در بندر نیویورک، بین شهرک های نیویورک که از منطقه منهتن شروع شده و به جزیره استاتن می رسد، طی می نماید)، یکی از این تسهیلات رایگان شهری است. محیطی کاملا شاد، که می توان مناظر زیبای شهر را از مجسمه آزادی گرفته تا آب نماها، چشم اندازها و افق زیبای شهر، مشاهده کرد و از تماشای آن ها لذت برد.

تماشای جاذبه های شهر را از همان بدو ورود، شروع کنید

جاذبه های نیویورک، تا اندازه ای است که هر توریست به محض ورود به این شهر، نمی تواند در مقابل وسوسه تماشای آن ها بویژه پارک مرکزی واقع در منهتن یا مکان های دیدنی که در دیگر نقاط شهر وجود دارد، ایستادگی کند. البته این مسئله ای است کاملا بدیهی و هیچ فردی نیز مسافران را به دلیل این شوق و اشتیاق سرزنش نمی نماید. بنابراین اگر شما نیز همانند دیگر توریستان به محض ورود به نیویورک، به تماشای پارک مرکزی شهر رفتید، بهتر است، در ساعات باز بودن پارک در آن حضور یابید؛ چراکه قطعا شما از توریست هایی خواهید بود که در حال تماشای یک جاذبه عالی و مشهور شهر آن هم بدون حضور هیچ بازدیدنماینده دیگری خواهید بود.

گردش در شهر را همانند مردم محلی، برنامه ریزی کنید و از آن ها یاری بگیرید

منابعی مانند وبلاگ های Yelp و شیوه زندگی ارزشمند، از جمله معتبرترین و برترین منابع در دسترسی است که می تواند شما را به طرح یک برنامه ریزی خوب برای گشتن و بازدید از منطقه ها مختلف گردشگری و تماشای های نیویورک، یاری کند. در بیشترین مواقع، می توان به نویسنده این وبلاگ ها برای یافتن رستوران محلی عالی، جاذبه های فوق العاده، محله ها و دیگر تماشای های شهر، اعتماد کرد. بهتر است که کتاب راهنماهای قدیمی را کنار بگذارید، به سراغ ساکنین شهر بروید و به حرف محلی ها گوش کنید، در این صورت می توانید، اقامتی با بیشترین خاطرات زیبا و به یادماندنی را در نیویورک، تجربه کنید که تا آن موقع، آنرا درک ننموده اید.

از انتخاب محلی ها برای استفاده از عبور و مرور در شهر، الگوبرداری کنید

بسیاری از گردشگران، در سفر به کشورهای دیگر، معمولا از تور مسافرتی استفاده می نمایند. اما یکی از نکات عالی در سیر و سیاحت داخل شهر نیویورک، الگوبرداری از نوع زندگی مردم محلی است. مثلا به جای اینکه برای بازدید از منطقه ها مختلف شهر، از اتوبوس های تور بهره ببرید، پیشنهاد می کنیم شما هم عبور و مرور در شهر را به شیوه ساکنانش، انجام دهید. سعی کنید یک تور پیاده روی تک نفره یا در صورت تمایل محبت آمیز، ترتیب دهید. در خیابان ها بگردید.

مطمئن باشید که تجربه ای شگفت انگیز و خاطره ساز را خواهید داشت و از اینکه اتوبوس های تور را رها کردید، پشیمان نخواهید شد. البته بد نیست بدانید که منطقه ها بوشوِک بروکلین (Brooklyns Bushwick) و آستوریا کویینز (Queens Astoria)، یکی از برترین و البته کم تر شناخته شده ترین مکان هایی است که می توان در آن پیاده روی کرد و از تماشای های آن، لذت برد. البته فقط قبل از پیاده روی در این منطقه ها، سعی کنید که تنها در یک طرف پیاده رو، حرکت کنید.

از بودن در مکان های گردشگری شلوغ، بپرهیزید

میدان تایمز (Times Square: نام یکی از معروف ترین نقاطع در محله منهتن است که یکی از مراکز تجاری و گردشگری بسیار محبوب در نیویورک محسوب می گردد) و ساختمان امپایر استیت (The Empire State Building: برجی تجاری با 102 طبقه و بلندترین آسمان خراش دنیا که در محله منهتن قرار گرفته است و به عنوان یکی از نمادهای معروف نیویورک شناخته می گردد که در تقاطع خیابان پنجم و سی و چهارم قرار گرفته است)، از برترین جاذبه های گردشگری، البته برای مسافران صبور و صبور است. البته اگر شما ترجیح می دهید که ساعت ها در صف های طولانی معطل نشوید و در جمعیت گردشگر ها و دیگر گردشگران گیر نکنید، بهتر است از تماشای این مکان ها صرف نظر نموده و جاذبه های گردشگری دیگری را در فهرست برنامه سفر خود، قرار دهید.

سعی کنید مسیری را انتخاب کنید که کم تر مورد استفاده مسافران است

احتمالا از اینکه بشنوید، پل بروکلین (Brooklyn Bridge)، یکی از برترین و لذت بخش ترین سازه ها و گذرگاه ها برای رفتن به دیگر منطقه ها نیویورک است؛ شگفت زده خواهید شد. امروزه گویا جاذبه های شناخته شده و مشهور در سراسر دنیا، بیشتر شبیه به چشم اندازی است که به اجبار و به علت شلوغی جمعیت، باید آن ها را از پشت سر مسافران و گردشگر ها مشاهده کرد.

پل ویلیامزبورگ (Williamsburg Bridge: پلی معلق روی رودخانه ایست ریور در نیویورک و یکی از چهار پل بدون عوارضی بین بروکلین یا کووینز و منتهن است که این منطقه ها را به یکدیگر متصل می سازد) و تراموای جزیره روزولت (The Roosevelt Island Tramway: تراموای جزیره روزولت، تراموایی است هوایی در شهر نیویورک که باقرارگیری در شرق رود، جزیره را به بخش شرقی منهتن، متصل می نماید)، از جمله این جاذبه ها است که شما می توانید از حضور در این مکان ها به علت شلوغی ناشی از حضور جمعیت بسیار گردشگر ها و گردشگران، خودداری کنید. درواقع دو مسیر و گذرگاه هوایی فوق العاده که مناظری بسیار زیبا و خیره نماینده، آن هم بدون مانع از شهر نیویورک را فراهمی می سازد؛ که متاسفانه میزبان جمع زیادی از گردشگر ها، گردشگران و حتی مردم محلی است.

از رفتن به رستوران های زنجیره ای، اجتناب کنید

در کلان شهرهایی همانند نیویورک که دارای شهرتی دنیای است، باید از رفتن به رستوران های زنجیره ای که در سراسر شهر، شعبه دارد، پرهیز کرد. اتفاقا بهتر است، از رستوران های معتبر که به صورت مستقل عمل می نمایند، استفاده کرد. Koreatown، Curry Hil، Little Egypt و Little Poland، تنها نمونه هایی از مکان های محلی و فرهنگی شهر با غذا و خوراکی های محبوب است که می تواند جایگزین رستوران های زنجیره ای شلوغ و پرجمعیت گردد.

در رویدادهای محلی، شرکت کنید

یکی دیگر از کارهایی که می توان از گیرافتادن در دام شلوغی های گردشگری و گردشگری در شهر نیویورک، اجتناب کرد، شرکت در رویدادهای محلی است. با این عمل، علاوه بر اینکه یک روز سرشار از هیجان و خاطره ساز را تجربه خواهید کرد، از جاذبه گردشگری محلی نیز تماشا می کنید. توصیه ما به شما این است که به جای پیوستن به فعالیت های گردشگری سنتی، در یکی از این جشنواره ها و نمایشگاه هایی که در نیویورک، برپا می گردد، شرکت کنید. مثلا از جشنواره های فیلم های آزاد مختص فن آوری و تکنولوژی تماشا کنید. به موزه هنری محلی بروید. و قطعا برای آشنایی با این نوع فستیوال ها، بهتر است کمی از قبل اطلاعات در خصوص این مکان ها و زمان برگزاری آن ها، کسب کنید. مطمئن باشید، تجربه گردشگری منحصر به فردی را خواهید داشت که تا مدت ها در خاطر و فکر شما، ماندگار است.

نکات تکمیلی

1: در زمان مناسب به نیویورک سفر کنید، مثلاً در ماه های گرم تابستان یا سرد زمستان که تعداد گردشگران کمتر است.

2: از تماشای جاذبه های توریستی مشهور و شلوغ مانند برادوی و موزه متروپولیتن اجتناب کنید و به جای آن، به موزه های کوچکتر و خلوت تر بروید.

3: همانند مردم محلی زندگی کنید، در اقامتگاه هایی مانند ایربی ان بی اقامت گزینید و از خلوت و آرامش آنجا لذت ببرید.

4: به مناطقی بروید که در بین توریست ها محبوبیت کمتری دارد، مانند بروکلین، کوئینز، برونکس و استن آیلند.

5: از خدمات و تسهیلات رایگان شهری مانند شاتل رایگان استاتن آیلند فری استفاده کنید.

6: تماشای جاذبه های شهر را از همان بدو ورود و در ساعات کم ازدحام شروع کنید، مانند پارک مرکزی.

7: گردش در شهر را همانند مردم محلی برنامه ریزی کنید و از وبلاگ ها و منابع محلی برای یافتن مکان های خلوت استفاده نمایید.

8: برای عبور و مرور در شهر، از شیوه زندگی مردم محلی الگو بگیرید و به جای اتوبوس های تور، پیاده روی کنید.

9: از بودن در مکان های گردشگری شلوغ مانند میدان تایمز و ساختمان امپایر استیت بپرهیزید.

10: مسیرهایی را انتخاب کنید که کمتر مورد استفاده گردشگران است، مانند پل ویلیامزبورگ و تراموای جزیره روزولت.

سخن پایانی

در نهایت، برای داشتن یک سفر بی دغدغه و لذت بخش به نیویورک، باید از شلوغی و ازدحام جمعیت دوری کنید. با پیروی از راهکارهای ارائه شده، می توانید جاذبه های این شهر را به شکلی آرام و بدون استرس تجربه نمایید.

انتشار: 17 خرداد 1403 بروزرسانی: 17 خرداد 1403 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1230

به "چگونه از شلوغی و ازدحام جمعیت در سفر به نیویورک جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "چگونه از شلوغی و ازدحام جمعیت در سفر به نیویورک جلوگیری کنیم؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از شلوغی و ازدحام جمعیت در سفر به نیویورک جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید