راهنمای سفر به ریودوژانیرو، مامن مجسمه مسیح در برزیل (تور برزیل ارزان)

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، اغلب کشور برزیل را با فوتبال و سواحل رویایی می شناسند. دومین شهر بزرگ برزیل نیز از این قاعده مستثنی نیست. شهر ریودوژانیرو (Rio de Janeiro) که لقب سومین شهر بزرگ آمریکای لاتین را بر نام خود دارد، برای عشاق فوتبال و کسانی که سواحل زیبا را دوست دارند، شهری ناشناخته نیست. دیگر سمبل ریودوژانیرو برزیل و یکی از جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو بدون تردید بزرگترین مجسمه دنیا است که از مسیح نجات دهنده در آن وجود دارد. اما ریودوژانیرو برزیل علاوه بر سواحل زیبای ایپانما و کپاکاپانا و کوه شکوهمند کورکووادو که محل قرار گرفتن مجسمه مسیح است، دیدنی های فراوان دیگری نیز دارد. برای آشنایی بیشتر با راهنمای سفر به ریودوژانیرو و هزینه سفر به ریودوژانیرو در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای سفر به ریودوژانیرو، مامن مجسمه مسیح در برزیل (تور برزیل ارزان)

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور برزیل ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور برزیل از تورنتو، سائو پائولو و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

آب و هوای این شهر

ریو دو ژانیرو برزیل روی لبه منطقه های قرار گرفته است که به گرمسیر بودن شهره هستند. یکی از دلایلی که اغلب گردشگران تمام وقت خود را در سواحل رویایی ریودوژانیرو برزیل سپری می نمایند، همین گرمی و داغی تقریبا همیشگی هوای این منطقه است. نباید فراموش کنید که ژانویه و فوریه مرطوب ترین و گرمترین ماه های سال در ریو دوژانیروبرزیل است. بنابراین اگر زمان بندی سفر شما در راهنمای سفر به ریودوژانیرو به این دو ماه برخورد کرد، حتما هتل خود را نزدیک ساحل بگیرید تا با نسیمی که از دریا می وزد احساس بهتری را تجربه کنید. مرکز شهر در طول این دو ماه در میان بخار آب غرق می گردد و رطوبت و هوای شرجی همه جا را فرا می گیرد. البته بارش باران در ریودوژانیرو برزیل تقریبا همیشگی است، اما اگر علاقه ای به قدم زدن زیر باران ندارید و رطوبت هوا شما را آزرده خاطر می نماید، ولی قصد دیدن زیبایی های ریودوژانیرو برزیل را دارید، بهتر است از ماه دسامبر تا فوریه در راهنمای سفر به ریودوژانیرو، به این شهر دنیاگردی نروید.

هزینه های حمل و نقل عمومی در ریو دو ژانیرو

زیر ساخت حمل و نقل عمومی در ریو دو ژانیرو برزیل تقریبا فاجعه بار است. البته به علت برگزاری المپیک 2016 و جام دنیای فوتبال در سال 2014 میلادی کمی به این وضع سر و سامان بخشیده شده و در حال حاضر می توانید از مترو به عنوان وسیله ای ایمن و تقریبا ارزان بهره ببرید. کرایه ماشین در شهر پر ترافیک و شلوغ ریودوژانیرو برزیل کاری منطقی نیست پس دور آن را خط بکشید تا کلافه نشوید، مگر آنکه از رانندگی در ترافیک لذت می برید. اتوبوس هم یکی از گزینه های خوب است به شرط آنکه کمی زبان پرتغالی بدانید تا دچار گیجی نشوید. ضمناً شب ها هم اتوبوس سواری در ریودوژانیرو برزیل کاری خطرناک محسوب می گردد. شب ها بهتر است کمی هزینه کنید تا از تاکسی های به نسبت گران این شهر بهره ببرید. نباید فراموش کنید که راننده تاکسی ها هم پرتغالی صحبت می نمایند، پس آدرس خود را روی یک برگه کاغذ یادداشت کنید. به طور مثال هزینه تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر 30 تا 40 رئال است در حالی که راننده اتوبوس ها از فرودگاه تا هر منطقه دنیاگردی که بخواهید، بروید از شما 12 تا 15 رئال خواهند گرفت. مترو نیز 3.7 رئال برای شما در میان هزینه سفر به ریودوژانیرو در بر خواهد داشت.

هزینه های خورد و خوراک در ریو دو ژانیرو

نباید فراموش کنید که رستوران های محلی و بومی با توجه به کیفیت غذایی رایج در آمریکای لاتین قیمت مناسب تری دارند تا نسبت به رستوران های لوکس و مکان های دنیاگردی. برای میل یک صبحانه ارزان در میان هزینه سفر به ریودوژانیرو بهتر است که 10 تا 16 رئال هزینه کنید و در یکی از نقاط کوچکی که در سطح شهر ریودوژانیرو برزیل فراوان است در کنار مردم بومی برزیل آن را صرف نمایید. هنگام نهار هم 13 تا 20 رئال کنار بگذارید و به یکی از غذا خوری های سطح شهر بروید. اگر اهل شام نیز هستید، 20 تا 30 رئال دیگر از جیبتان برای هزینه سفر به ریودوژانیرو پرداخت کنید و به رستوران های محلی بروید. اگر جیبتان زیادی پر پول است می توانید سری به محل های لوکس و دنیاگردی سرو غذا بزنید و همان غذاها را با چاشنی تجمل میل نمایید. به طور مثال مک دونالد بیگ مک با 13.5 رئال از شما پذیرایی خواهد نمود در حالی که طعم غذاهای بومی ریودوژانیرو برزیل از یاد شما نخواهد رفت. اما اگر امکان آشپزی دارید و از این کار سر رشته دارید، می توانید برای یک هفته خود 101 تا 137 رئال بپردازید و همراه نان تازه، پنیر محلی، سینه مرغ پوست کنده بدون استخوان، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم مرغ، شیر، پیاز، کاهو، سیب زمینی، گوجه فرنگی، موز، پرتقال و سیب درختی به آشپزخانه خود بروید و از دستپخت خود لذت ببرید.

هزینه های اقامت در ریو دو ژانیرو برزیل

نکته مهمی که در هنگام اقامت در ریو دو ژانیرو برزیل باید حتما در نظر بگیرید، جشن معروف کارناوال است که تاریخ آن به هفت هفته قبل از عید پاک می رسد. از این تاریخ تا ماه های فوریه و مارس قیمت هتل ها و محل های اقامتی نه تنها به دو برابر گاهی سه تا چهار برابر می رسد بلکه برای رزرو آن باید از ماه ها قبل اقدام نموده باشید. فصل های پر دنیاگرد ریودوژانیرو برزیل که به آن High Season می گویند، زمان هایی است که هزینه اقامت بالا است و جای خالی هم بدون رزرو قبلی پیدا نمی گردد. بنابراین برای سفر بین ماه های دسامبر تا نوامبر باید جیب پر پول تر و رزرو پیش تر را سر لوحه برنامه ریزی سفر خود قرار دهید. بین ماه های آوریل و نوامبر می توان محل های اقامتی با قیمتی مناسب یافت، اما باز هم اگر تصمیم به اقامت در سواحل مشهور ریودوژانیرو برزیل را دارید رزرو آن را نباید فراموش کنید. در ماه های معمولی برای اقامت در یک اتاق اشتراکی در یک هاستل باید حدود 20 تا 25 رئال بپردازید، اما اگر دنبال اتاق خصوصی در راهنمای سفر به ریودوژانیرو می گشت برای هر شب اقامت خود 59 تا 70 رئال را در نظر بگیرید. هاستل ها در ریو دو ژانیرو برزیل فراوانند اما هر چه به ساحل نزدیک تر باشند، هزینه بیشتری از شما خواهند گرفت. هتل ها در شهر تقریبا گران ریو دو ژانیرو برزیل براساس ستاره های خود قیمتی یکسان دارند. هتل های یک ستاره شبی 80 تا 192 رئال، دو ستاره شبی 252 تا 728 رئال، سه ستاره شبی 324 تا 1068 رئال، چهار ستاره شبی 480 تا 1496 رئال و برای اقامت در یک هتل پنج ستاره باید شبی 1232 تا 2164 رئال پرداخت نمایید. پس با توجه به بودجه خود در سفر، محل اقامت خود را در راهنمای سفر به ریودوژانیرو می توانید مشخص کنید.

راه کارهایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر

همچون بیشتر کشورهای دنیاگردی می توانید برای رهایی از هزینه سفر به ریودوژانیرو سری به سایت کوچ سرفینگ بزنید. اگر با این سایت آشنایی ندارید، بهتر است قبل از هر کاری به سایت آن سر بزنید. باید بدانید در این سایت می توانید خانه هایی را پیدا کنید که بومی ها با مبلغی بسیار ناچیز و گاهی رایگان در اختیار شما قرار می دهند و شما یک یا چند شب را در کنار خانواده آن ها زندگی می کنید. با کوچ سرفینگ علاوه بر صرفه جویی در هزینه اقامت می توانید با سبک زندگی و فرهنگ اهالی بومی ریو دو ژانیرو برزیل هم در راهنمای سفر به ریودوژانیرو آشنا شوید. یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید تا هزینه خورد و خوراک شما کمتر گردد، میل کردن غذا در رستوران های زنجیره ای پرکیلو (Por Kilo) است. این رستوران که در تمامی شهرهای برزیل از جمله ریودوژانیرو شعبه های فراوانی دارد، غذاهایی با کیفیت مناسب و قیمتی به نسبت ارزان ارائه می دهد. در کنار رستوران های زنجیره ای پرکیلو، غذاهای خیابانی را نیز در شهر ریودوژانیرو برزیل نباید فراموش کنید.

دیدنی های ریو دو ژانیرو برزیل

در ادامه می خواهیم شما را با جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو در راهنمای سفر به ریودوژانیرو آشنا کنیم تا سفر خود را تنها در کنار سواحل آرامش بخش این شهر سپری نکنید و از دیگر منطقه ها با شکوه و زیبای ریودوژانیرو برزیل هم دیدن نمایید. قبل از معرفی جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو ضروری است بدانید که ریودوژانیرو برزیل شهری است با زبان رسمی پرتغالی که پنج ساعت و نیم با شهر تهران اختلاف ساعت دارد و از مرکز ایران عقب تر است. کد تلفن برزیل 0055 بوده و کد شهر ریودوژانیرو 021 است. واحد پولی برزیل رئال بوده که هر ده رئال آن، تقریبا معادل دو و نیم دلار آمریکا می باشد. شماره آتش نشانی در این شهر زیبا 193، آمبولانس 192 و پلیس 190 است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس اینترنتی http://www.rio.rj.gov.br مراجعه کنید و با دانسته های دقیق تری پا به شهر پر انرژی ریودوژانیرو برزیل بگذارید و از آن لذت ببرید. با ما همراه باشید تا از جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو کمی بیشتر بدانید.

باغ های روبرتو بورله مارکس (Sitio Roberto Burle Marx)

اگر کمی از شهر ریودوژانیرو برزیل فاصله بگیرید، می توانید قدم در یک باغ یکصد هکتاری در راهنمای سفر به ریودوژانیرو بگذارید و از دیدن سه هزار و پانصد گونه گیاهی حیرت زده شوید. این باغ آرامش بخش و زیبا در واقع مکانی است که در آن آثار یکی از هنرمندان شهیر برزیلی را به نمایش گذاشته اند. همان طور که از نام این باغ پیدا است، در این محل می توانید آثار هنری روبرتو بورله مارکس را نزدیک دیدن کنید. برای بازدید از باغ های روبرتو بورله مارکس در ریودوژانیرو هم همچون بیشتر جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو باید از قبل ثبت نام کنید.

کوه شوگرلوف (Sugarloaf)

این کوه کوچک گرانیتی که به نام شوگرلوف به معنی کله قند مشهور است، دقیقا همان جایی است که می توان بر فرازش نشست و علاوه بر لذت بردن از غروب خورشید، تمام شهر ریودوژانیرو برزیل را دیدن کرد. دو خط تلکابین برای رسیدن به این کوه تخم مرغی وجود دارد که از بزرگسالان 62 رئال و از بچه های 6 تا 12 سال 31 رئال هزینه می گیرد. از دیگر مزایای بازدید از کوه شوگرلوف در بین جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو این است که ساحل پرایا ورملها (Praia Vermelha) دقیقا پایین آن قرار گرفته است و می توانید این ساحل را هم دل سیر ببینید و در آنجا قدم بزنید و احساس دلپذیری را تجربه کنید.

تئاتر شهری (Teatro Municipal)

بین روزهای دوشنبه تا آدینه از ساعت ده صبح تا شش عصر و در روزهای شنبه و یکشنبه و تعطیلات عمومی بین ساعت ده صبح تا چهار عصر حتما یک زمان را برای خودتان خالی کنید و به تئاتر شهری در ریودوژانیرو برزیل بروید. تئاتر شهر در ریودوژانیرو مکانی است با فضای داخلی بی نظیر و عالی و نور پردازی و چراغ های زیبا که آن را به مکانی عجیب و دیدنی تبدیل نموده است. اگر اهل دیدن تئاتر و موسیقی هم نیستید، به یکی از تورهای بازدید از تئاتر شهری بروید و دیدن این مکان بی نظیر را در بین جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو از دست ندهید.

باغ گیاه شناسی جارجیم بوتانیکو (Jardim Botanico)

یک وسیله جهت دفع حشرات مزاحم همراه خود بردارید و به یکی از بزرگ ترین باغ های دنیا در شهر ریودوژانیرو برزیل بروید. باغ گیاه شناسی جارجیم بوتانیکو با داشتن یکصد و چهل گونه پرنده و بیش از هشت هزار نوع گیاه جایی است که به هیچ عنوان نمی توان از آن چشم پوشید. در این باغ علاوه بر دیدن انواع زیادی از گیاه ها و شنیدن صدای پرندگان گوناگون می توانید چشم انداز ها بی نظیری از طبیعت را ببنید و مجسمه بزرگ مسیح را هم از زاویه ای بسیار مناسب دیدن کنید. کافه باغ گیاه شناسی جارجیم بوتانیکو هم محل مناسبی است برای لختی آسایش و حس خوب آرامش. یکی از مشهورترین گیاهان این باغ در شهر ریودوژانیرو برزیل، زنبق های شناور آبی ویکتوریا آمازونیکا است که بزرگترین گونه گیاهی در نوع خود در تمام دنیا به شمار میرود.

استادیوم ماراکانا (Maracanã Stadium)

هر عاشق فوتبالی شاید آرزوی از نزدیک دیدن استادیوم ماراکانا در شهر ریودوژانیرو برزیل را داشته باشد. استادیومی که یاد و خاطرات بسیاری را در دل علاقمندان فوتبال زنده می نماید. یکی از مهمترین رویدادهایی که در این استادیوم برگزار شده، فینال جام دنیای 2014 میلادی است. البته در این استادیوم رویدادهای فرهنگی، هنری و کنسرت های موسیقی هم برگزار می گردد. می توانید برای بازدید از استادیوم خاطره انگیز شهر ریودوژانیرو برزیل در تورهای مخصوص این کار، از قبل ثبت نام کنید اما به خاطر داشته باشید که در حال حاضر نام این استادیوم در بین جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو به احترام خبرنگار فقید و شهیر برزیل، ماریو فیهو بوده و به این نام خوانده می گردد.

مجسمه مسیح منجی (Christ the Redeemer)

شاید ماندگارترین تصویری که از شهر ریودوژانیرو برزیل در فکر بیشتر مردم حک شده، مجسمه مسیح منجی بر فراز کوه کورکووادو باشد. این مجسمه 39.6 متری که همچون یک نگهبان دائمی بر تمام شهر ریودوژانیرو برزیل اشراف دارد، در سال 2007 میلادی به عنوان یکی از عجایب هفتگانه مدرن به ثبت رسید. با تاکسی، اتوبوس و قطار می توانید به بالای کوه بروید و از نمایی نزدیک به تندیس مسیح منجی نگاه کنید که با آغوشی باز، پذیرای همه اقوام و ملل است. دست راست این مجسمه غول پیکر به سمت شمال شهر ریودوژانیرو برزیل اشاره دارد و دست چپش به سمت جنوب این شهر زیبا. اگر مسیر خود را از جنگل های بارانی تیجاکو (Tijuca) انتخاب کنید، در راه رسیدن به بالای کوهستان می توانید چشم انداز ها شگفت انگیزی از زیبایی های سواحل کپاکابانا، ایپانما، استادیوم ماراکانا، کوه شوگرلوف و منطقه کوهستانی سرا دو ارگائوس را ببینید. گفتنی است که اگر قصد دارید با قطار به جوار مجسمه مسیج نجات بخش برسید، باید از قبل برای رزرو بلیط اقدام کنید و مبلغ 62 رئال را در میان هزینه سفر به ریودوژانیرو بپردازید. این مبلغ برای افراد 6 تا 12 سال 30 رئال است.

کوه مورو دویس ایرماوس (Morro Dois Irmaos)

پیشنهاد بیشتر گردشگران هنگام سفر به شهر ریودوژانیرو برزیل این است که قبل از رفتن به هر جایی به بالای کوه مورو دویس ایرماوس بروید، چرا که می توانید از این قسمت، تمام شهر ریودوژانیرو را نگاه کنید و از دیدن غروب آفتاب لذت ببرید. برای رفتن به بالای این کوه که به معنی دو برادر است می توانید از ماشین بهره ببرید اما مطمئن باشید از اینکه پیاده نرفته اید پشیمان خواهید شد. مسیر این کوه بسیار راحت است و فقط باید همراه خود کلاه آفتاب گیر و بطری آب به همراه داشته باشید. فارغ از عنکبوت هایی که در این کوه پیمایی باید مراقبشان باشید هیچ چیز دیگری جز زیبایی وجود ندارد.

ساحل کپاکابانا (Copacabana Beach)

ساحل چهار کیلومتری پوشیده از شن در کنار دریایی آرام، آن هم در شهری مشهور به سواحل زیبا، یعنی شهر ریودوژانیرو برزیل، قطعا نیازی به تعریف و تمجید اضافه ندارد. ساحل کپاکابانا معروف ترین ساحل شهر ریودوژانیرو برزیل است که هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. جشن های سال نو هر سال در ساحل کپاکابانا برگزار می گردد. در این ساحل زیبای شهر ریودوژانیرو برزیل لازم نیست همراه خود آب و غذا ببرید، چرا که پر از کیوسک های غذا و فروشندگان دوره گرد است که همگی به شما غذایی سالم و به نسبت ارزان خواهند فروخت. کافی است کلمه Oye را یگویید تا اولین فروشنده دروه گرد به سمت شما بیاید. ولی اگر اهل خوردن غذای بیرون نیستید و یا سلیقه غذایی خاص دارید، باید به فکر غذای خود باشید. ضمناً اگر حوصله آفتاب گرفتن ندارید، پیشنهاد می گردد یک تخته موج سواری یا قایق اجاره کنید و دل به دریا بزنید و میان آب های آرام ساحل کپاکابانا در شهر ریودوژانیرو بروید و از چشم انداز های که می بینید، لذت ببرید.

موزه هنرهای معاصر (Museu de Arte Contemporanea)

موزه هنرهای معاصر شهر ریودوژانیرو برزیل که با نام اختصاری مک (MAC) معروف است، در کنار خلیج زیبای گوانابارا (Guanabara) قرار گرفته است. شاید مجموعه زیادی در موزه هنرهای معاصر شهر ریودوژانیرو برزیل به نمایش گذاشته نشده باشد، اما علاوه بر بی نظیر بودن اشیا به نمایش در آمده، موقعیت مکانی و شکل نعلبکی شکل موزه ارزش بازدید از آن را دارد. سعی کنید هنگام غروب به موزه هنرهای معاصر شهر ریودوژانیرو برزیل بروید تا در کنار خلیج، چشم انداز رویایی و خیال انگیزی را به دیدن بنشینید. ضمناً می توانید از بندرگاه مرکزی سوار یک قایق شوید و به این موزه برسید تا با یک تیر دو نشان را زده باشید.

پارک لاژی (Parque Lage)

یکی از آرامش بخش ترین مکان های شهر ریودوژانیرو برزیل بی تردید پارک لاژی است. این پارک آرامش بخش، پذیرای چندین گونه میمون است که به حضور دائمی انسان های عادت نموده اند اما برای نزدیک شدن به آن ها کمی مراقب باشید. پس از کمی استراحت می توانید از گالری هنری درون پارک لاژی هم دیدن نمایید. ورود به این گالری از لحاظ هزینه سفر به ریودوژانیرو کاملا رایگان است.

موزه تاریخ ملی (National Historical Museum)

موزه ها در هر کشوری، مکان مناسبی هستند برای آشنایی با فرهنگ و تاریخ و گذشته آن سرزمین. موزه تاریخ ملی شهر ریودوژانیرو برزیل هم از این قاعده مستثنی نیست. این موزه که دارای دو بخش موقت و دائمی است، یکی از مهمترین موزه های کشور برزیل محسوب می گردد که در شهر ریودوژانیرو قرار گرفته است. برای دیدن تاریخ مالی و اجتماعی این کشور آمریکای لاتین حتما به موزه تاریخ ملی بروید. از محاسن این موزه، بودن توضیحاتی به زبان انگلیسی برای اشیا و آثاری است که یاری فراوانی به فهم بیشتر آثار نمایش داده شده، می نماید. به خاطر داشته باشید که این موزه در روزهای دوشنبه تعطیل است.

سخن آخر

شهر ریودوژانیرو در کشور برزیل با فوتبال، ساحل های زیبا و تندیس بزرگ مسیح شناخته می گردد اما دیدنی های بسیار دیگری هم دارد. کشورهای آمریکای لاتین به علت داشتن فرهنگ، رسوم و آداب خاص خود همیشه برای گردشگران مجذوب کننده و دیدنی بوده است. اگر این کشور برزیل و شهری که به آن قرار است، بروید ریودوژانیرو باشد به حتم مجذوب کنندهیت های آن دو چندان می گردد. در سفر به این شهر بی نظیر و زیبا بهتر است اطلاعات کافی درباره هزینه سفر به ریودوژانیرو داشته باشید تا حسرت ندیدن یک منطقه به دلتان نماند و بتوانید با آگاهی بیشتر، هزینه سفر به ریودوژانیرو را مدیریت کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 2047

به "راهنمای سفر به ریودوژانیرو، مامن مجسمه مسیح در برزیل (تور برزیل ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به ریودوژانیرو، مامن مجسمه مسیح در برزیل (تور برزیل ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید