11 فیلم برتر هیو جکمن بر اساس امتیاز راتن تومیتوز؛ از ولورین تا فیلم نولان

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، اغلب سینمادوستان هیو جکمن را با کاراکتر ولوورین مجموعه فیلم های مردان ایکس می شناسند، شخصیتی که نزدیک بیست سال در فیلم های مختلف بازی کرد. ولی این بازیگر استرالیایی و محبوب آثار مهم و دوست داشتنی دیگری هم بازی کرده است. از آنجایی که سابقه حضور در تئاترهای موزیکال را داشته، تعدادی فیلم موزیکال واقعا خوب مثل بینوایان تام هوپر بازی کرده است که از آثار تماشایی شده اند، و بازی های درخشانی در چند تریلر هیجان انگیز به نمایش گذاشته که مخاطبان را میخکوب می کند.

11 فیلم برتر هیو جکمن بر اساس امتیاز راتن تومیتوز؛ از ولورین تا فیلم نولان

بخواهیم خلاصه بگوییم، هیو جکمن بازیگری است که توانایی های متعددی دارد و در نقش ها و فیلم های گسترده و متنوعی ظاهر شده. در ادامه 11 فیلم برتر هیوجکمن براساس امتیاز راتن تومیتوز ردیف شده است که با هم می بینیم.

 • فیلم های مردان ایکس از بدترین تا بهترین

11. پرستیژ

 • امتیاز راتن تومیتوز: 76%
 • کارگردان: کریستوفر نولان
 • سال ساخت: 2006

این فیلم شدیدا سرگرم کننده و تماشایی کریستوفر نولان درباره رقابت عجیب دو شعبده باز است که از همه چیز زندگی شان می گذرند تا حقه های جذاب و میخکو ب کننده خلق کنند. هیو جکمن نقش رابرت انجر را داشت، مردی که در ابتدا به زندگی عادی اش قانع بود و نمی خواست خیلی خودش را وقف هنر نمایش و شعبده کند، ولی بعد از فاجعه ای که منجر به کشته شدن همسرش می شد به کل تغییر می کرد و برای رو دست زدن به تماشاچی ها و رقیب همیشگی اش آلفرد بوردن (کریستین بیل) دست به مهلک ترین اقدامات زد.

پرستیژ فیلمی پر از معما و غافلگیری است و رویکرد نولان نسبت به تماشاچیان شبیه رویکرد شعبده بازها است و در جای جای داستانش گره گشایی هایی برای رو دست زدن به مخاطب گنجانده است.

10. خوش قدم (Happy Feet)

 • امتیاز راتن تومیتوز: 76%
 • کارگردان: جورج میلر
 • سال ساخت: 2006

همه جورج میلر را به عنوان سازنده فیلم های مد مکس می شناسیم و از خالق جهان دیوانه وار و مهیبی مثل آن انتظار نمی رود انیمیشنی گرم و دوست داشتنی درباره پنگوئن ها بسازد.

زمانی که فیلم هایی مثل رژه پنگوئن ها و ماداگاسکار و موج سواری (Surfs Up) ساخته می شد، هالیوود شیفتگی عجیبی نسبت به پنگوئن ها پیدا کرده بود. خوش قدم با قصه گرم و صمیمی و انیمیشن پر از روح و زندگی اش در بین آثار دیگر خوش درخشید و پیروز شد از نظر کیفیت با آثار غولی مثل پیکسار رقابت کند.

تیم صداپیشگان فیلم همگی از چهره های مشهور و دوست داشتنی سینما بودند. در کنار هیو جکمن، ستاره هایی مثل رابین ویلیامز، الایجا وود، بریتانی مورفی، نیکول کیدمن و هوگو ویوینگ هم حضور داشتند.

9. زندانیان (Prisoners)

 • امتیاز راتن تومیتوز: 81%
 • کارگردان: دنی ویل نو
 • سال ساخت: 2013

زندانیان یکی از دیدنی ترین و تکان دهنده ترین تریلرهای سال های اخیر است. دو دختر ربوده می شوند و پدر آن ها (هیو جکمن) به هر دری می زند تا آن ها را پیدا کند و در این راه از به کارگیری هر روش و خشونتی هراسی ندارد و به قدری خشم و غم و اندوه بر او سایه انداخته است که متوجه نمی گردد دارد چه کار می کند. در کنار جکمن، جیک جیلنهال کارآگاهی غیرمتعارف را بازی می کند که پفراینده ربوده شدن این بچه ها را دستش گرفته است و همزمان باید با اقدامات خودسرانه پدرشان سروکله بزند.

کارگردانی ماهرانه دنی ویل نو کاری کرده است که بیننده در هرلحظه احساس کند تنش و هیجان قصه بیشتر و بیشتر می گردد و راجر دیکینز فیلم بردار هم با نماهای تماشایی خودش مخاطب را روی جایگاه میخکوب می کند.

8. مردان ایکس (X-Men)

 • امتیاز راتن تومیتوز: 81%
 • کارگردان: برایان سینگر
 • سال ساخت: 2000

مردان ایکس در کنار مرد عنکبوتی سم ریمی و بلِِید (Blade) به عنوان فیلمی شناخته می گردد که تب فیلم های ابرقهرمانی را به راه انداخت و آن را به جایگاه عظیم و قدرتمند فعلی اش رساند. فیلم برایان سینگر با کنار هم قرار دادن تعداد زیادی شخصیت با قدرت های فراانسانی، ناخودآگاه جرقه فیلم هایی مثل انتقام جویان را زد.

در این فیلم همه شخصیت ها و رابطه شان با یکدیگر را می بینیم و متوجه می شویم که باید با دشمنی مشترک رو در رو شوند.

هیو جکمن در جایی گفته که نزدیک بوده از فیلم مردان ایکس کنار گذاشته گردد، ولی بعد از صحبت با همسرش و تشویق های او، اعتماد به نفس لازم را به دست آورد و کاری کرد تا همه ولوورین را با او به یاد بیاورند.

7. ادی عقاب (Eddie the Eagle)

 • امتیاز راتن تومیتوز: 82%
 • کارگردان: دکستر فلچر
 • سال ساخت: 2016

درباره ورزشکارهایی که در ابتدا کسی بهشان توجه نمی کند و شکست می خورند و بعد به پیروزیت های عظیم می رسند بارها و بارها قصه های مختلف روایت شده اند که بیشترشان را دیده اید. ولی بهترین و ویژه ترین این فیلم ها آن هایی هستند که براساس داستانی واقعی ساخته شده اند.

تارون اجرتون نقش مایکل ادواردز معروف به ادی عقابه را بازی می کند، کسی که در سال 1988 کننده بریتانیای کبیر در رشته اسکی بازی المپیک شد تا انگلستان بعد از 60 سال غیبت به این میادین باز گردد. هیو جکمن نقش برنسون پیری را بازی می کند، یک مرد الکلی آمریکایی که قهرمان سابق اسکی بازی المپیک بوده است و در ابتدا به ادی می گوید که بیخیال رقابت ها گردد، ولی در نهایت به او کمک می کند تا به یک قهرمان افسانه ای تبدیل گردد. شیمی بین جکمن و اجرتون به قدری خوب از آب در آمده است که لذت تماشای این فیلم را دوچندان کرده و پیروزی نهایی بعد از شکست های دلخراش برای مخاطب دلچسب تر و به یاد ماندنی تر شده است.

6. مردان ایکس 2 (X2)

 • امتیاز راتن تومیتوز: 85%
 • کارگردان: برایان سینگر
 • سال ساخت: 2003

وقتی دنباله ای برای یک فیلم ابرقهرمانی ساخته می گردد، اتفاق های مثبتی می افتد. مثلا حالا که خاستگاه و داستان گذشته قهرمان ها را در قسمت اول دیده ایم، در ادامه از همان ابتدا می توانند سراغ ماجراهای جدید بفرایند و خیلی زودتر صحنه های اکشن دیدنی را تحویل مخاطب دهند.

قسمت دوم مردان ایکس از همین فرمول پیروی می کند. در یک سوم ابتدایی فیلم به ساختمان آن ها حمله می گردد و همه مجبور می شوند به گروه های کوچک تر تقسیم شوند و در نهایت و یک سوم پایانی بار دیگر در کنار هم قرار بگیرند. در این قسمت بحران های سنگین و پیچیده ای سر راه قهرمان های فیلم قرار می گیرد و همه مجبور به انتخاب سخت ترین گزینه ها می شوند. از همکاری با دشمن و رقیب دیرینه مگنیتو گرفته تا فداکاری و گذشتن از محبوب.

ولی مردان ایکس 2 بیش از هرچیز فیلم ولوورین و هیو جکمن است. ولوورین که همیشه گذشته ای مبهم داشت و خودش هم کامل به یاد نمی آورد چه بلایی به سرش آمده است، در این قسمت سراغ ریشه هایش می رود و با رازی تکان دهنده رو به رو می گردد. رازی که ارتباط های مستقیم و تلخی با چارلز اگزیویر هم دارد.

5. مردان ایکس: کلاس اول (X-Men: First Class)

 • امتیاز راتن تومیتوز: 86%
 • کارگردان: متیو وان
 • سال ساخت: 2011

هیو جکمن حضور خیلی خیلی کوتاهی در این فیلم دارد ولی صحنه ای که چارلز و مگنیتوی جوان سراغ او می فرایند و جوابی که به آن ها می دهد، یکی از به یادماندنی ترین لحظات فیلم است.

چارلز و مگنیتو در دهه 60 میلادی به دنبال جذب جهش یافته های جدید هستند و وقتی به ولوورین برمی خورند که در باری مشغول نوشیدن و سیگار برگ کشیدن است، هنوز جمله شان تمام نشده که ولوورین پاسخشان را با توهینی به غایت بامزه می دهد و پفراینده را می بندد. صحنه خیلی کوتاهی است، اصلا نیمی از بامزگی این لحظه به کوتاه بودنش است و به خاطر همین انقدر ماندگار شده.

4. حلقه (لینک) گمشده (Missing Link)

 • امتیاز راتن تومیتوز: 89%
 • کارگردان: کریس باتلر
 • سال ساخت: 2019

این انیمیشن جمع وجور و تماشایی استودیو لایکا - که تنها استودیو انیمیشن سازی قادر به رقابت با پیکسار در زمینه سرگرمی و تأثیرگذاری است - در زمان اکرانش فروش خیلی زیادی نداشت ولی حقش بیشتر از این ها بود. منتقدان انیمیشن چشم نواز و دیدنی و کاراکترهای دلنشین و لحن بامزه اش را ستودند.

زک گالیفیاناکیس صدای یک پاگنده مؤدب و مهربان به نام آقای لینک را در آورده و هیو جکمن صداپیشه آقای لایونل فراست است، یک مرد مغرور و خودخواه که به دنبال پیدا کردن هیولاها است. هردو اجرای درخشانی به نمایش گذاشته اند و رابطه بین این دو شخصیت هم در فیلم دیدنی از آب در آمده.

در کنار جکمن و زک گالیفیاناکیس ستاره های مثل زوئی سالدانا، استیفن فرای، اما تامپسون و تیموتی اولیفانت هم در فیلم صداپیشگی کرده اند.

3. مردان ایکس: روزهای گذشته آینده (X-Men: Days Of Future Past)

 • امتیاز راتن تومیتوز: 90%
 • کارگردان: برایان سینگر
 • سال ساخت: 2014

بعد از اکران کلاس اول، تعیین شد که همه عاشق تیم جدید و جوان بازیگرها شده اند، ولی همزمان دلشان هم برای قدیمی ها تنگ می شد. در نتیجه واکنش طبیعی سازندگان این بود که همه را کنار هم بیاورند.

روزهای گذشته آینده برای سفر زمانی قانونی گذاشت که طبق آن کسی که می خواهد به گذشته سفر کند، باید به بدن خودش در گذشته برود، که تصمیم هوشمندانه ای بود چون هیو جکمن و ولوورین را نقطه مرکزی فیلم می کرد.

این فیلم با صحنه های اکشن خیره کننده و به یاد ماندنی و لحظاتی که طرفداران هرکدام از کاراکترهای محبوب مردان ایکس را راضی می کرد، یکی از بهترین های مارول به حساب می آید.

2. لوگان (Logan)

 • امتیاز راتن تومیتوز: 93%
 • کارگردان: جیمز منگولد
 • سال ساخت: 2017

فیلم های قبلی که با موضوع ولوورین ساخته شدند پیروزیت های چشمگیری به دنبال نداشتند. اولی (خاستگاه مردان ایکس) که تماما شکست بود و دومی هم چندان فیلم عظیمی از آب در نیامد. برای همین کسی فکر نمی کرد قسمت سومی در کار باشد و انقد هم پیروز و تأثیرگذار در بیاید.

ولی به ناگاه اتفاقی معجزه آسا افتاد؛ استودیو به جیمز منگولد کارگردان اختیار تام داد تا قصه خودش را هرجور که می خواهد روایت کند و منگولد هم فیلمی پر از خشونت و خون ساخت که عمیق و تلخ بود، فیلمی که لیاقت کاراکتری مثل ولوورین را داشت.

منتقدان و تماشاگران لوگان را ستودند و جهانی تلخ و تاریکش را تأثیرگذار و تکان دهنده یافتند. تماشای یک ولوورین زخم خورده و خسته و پروفسور اگزیویر کهنسال و زمین گیر برای طرفداران مردان ایکس تلخ و ناراحت کننده بود، ولی همزمان فیلم و قصه ای به آن ها داد که برای همیشه در خاطرشان به عنوان یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی به یادگار می ماند.

1. آموزش بد (Bad Education)

 • امتیاز راتن تومیتوز: 94%
 • کارگردان: کوری فینلی
 • سال ساخت: 2019

مایک ماکوفسکی، نویسنده و تهیه کننده فیلم، داستان را براساس تجربیات واقعی در مدرسه اش نوشته است. مدرسه ای دولتی که عظیمترین رسوایی مالی را در بین مدرسه ها به بار آورد و با خبر اختلاس عظیمش معروف شد.

فیلم ها و سریال های زیادی درباره مدرسه ها دیده اید، ولی این یکی کاملا فرق می کند. مؤلفه های دراماتیک زیادی در قصه وجود دارند و ماجرای یک رسوایی مالی چیز جدی و تکان دهنده ای است، ولی فیلم لحظات مفرح و بامزه ای هم دارد که آن را به ترکیب لذتبخشی تبدیل کرده است.

منبع: Screen Rant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1111

به "11 فیلم برتر هیو جکمن بر اساس امتیاز راتن تومیتوز؛ از ولورین تا فیلم نولان" امتیاز دهید

1 کاربر به "11 فیلم برتر هیو جکمن بر اساس امتیاز راتن تومیتوز؛ از ولورین تا فیلم نولان" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 فیلم برتر هیو جکمن بر اساس امتیاز راتن تومیتوز؛ از ولورین تا فیلم نولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید