کدام یک از جاده های ایران معروف هستند؟

زیبایی جاده های ایران در بسیاری از موارد با زیباترین جاده های جهان برابری می نماید.

کدام یک از جاده های ایران معروف هستند؟

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام جاده، اگر از سفرهای جاده ایی لذت می برید و طی کردن پیج و خم جاده شما را به وجد می آورد، خوبه که بدانید در کشور عزیز ما جاده های کم نظیری وجود دارد که می گردد. از معروفترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

· گردنه حیران

· چالوس

· اسالم به خلخال

· هجیج ـ اورامانات

· سراوان ـ فومن

· طبس ـ خور و بیابانک

· جندق ـ معلمان

· کرند غرب ـ بابایادگار

· زنجان به اردبیل

نکته جالب این هست که بدانید بسیاری از سفرهای تفریحی در جهان به همین صورت، یعنی با طی کردن راستا سفر با وسیله نقلیه شخصی یا عمومی انجام می گردد. با توجه به اینکه ایمنی این سفرها به خصوص در سفرهایی که با وسیله نقلیه شخصی انجام می شوند با افراد حاضر در وسیله نقلیه است، حتما نکات ایمنی مربوط به این سفرها را در نظر داشته باشد. برای رعایت کردن این موارد ترفندهای سفرهای جاده ایی یاری شایانی به بهبود کیفیت سفر شما خواهد نمود. از نکات ساده مانند همراه داشتن زنجیر چرخ در زمستان و تنظیم باد لاستیک ها تا ترفندهای پیچیده تر.

برخی از این جاده های معروف علاوه بر زیبایی های بصری و مناظر بی نظیر، خطراتی دارند که حتما باید از آن ها آگاهی داشته باشید. در بسیاری از موارد نیز شرایط این جاده ها بر روی جذابیت هایشان تاثیر می گذارند. مثلا ترافیک، احتمالا در طی راستا هر یک از این جاده ها در صورتی که شاهد ترافیک سنگینی باشید از آن لذت نخواهید برد. بنابراین توجه کنید که در روز مناسبی سفر به این جاده ها را انتخاب کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 186

به "کدام یک از جاده های ایران معروف هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام یک از جاده های ایران معروف هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید