پسته سیستان و بلوچستان به بازار آمد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، برداشت پسته از سطح هفت هزار و 326 هکتار از باغ های استان سیستان و بلوچستان آغاز شد و تا مهر ادامه دارد.

پسته سیستان و بلوچستان به بازار آمد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، بیش از 12 هزار هکتار از سطح باغ های سیستان و بلوچستان به کشت پسته اختصاص دارد که هفت هزار و 326 هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است.

کله قوچی، اوحدی، اکبری، بادامی و احمد آقایی عمده ارقام کشت پسته در استان هستند که در شهرستان های خاش و زاهدان کشت می شوند.

پسته تولیدی این استان به دلیل شرایط بسیار مطلوب آب و هوایی منطقه و استفاده کم از سم و کود از کیفیت بالایی برخوردار است به طوریکه می توان از آن به عنوان محصول ارگانیک نام برد.

با توجه به قیمت خوب پسته اصلاح، احیا و احداث باغ های جدید این محصول در سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار گرفته است به طوریکه از سال گذشته تا به امروز یکهزار و 869 هکتار به سطح باغ های پسته استان افزوده شده است.

بنا بر این گزارش، سیستان و بلوچستان با تولید بهترین و با کیفیت ترین پسته یکی از مهمترین قطب های تولید این محصول در کشور است که به سبب نداشتن کارگاه های فرآوری و بسته بندی، پسته با کیفیت تولیدی آن در گمنامی فرو رفته و به ناچار در بسته هایی با نام دیگر مناطق کشور صادر می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1042

به "پسته سیستان و بلوچستان به بازار آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسته سیستان و بلوچستان به بازار آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید