نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت خبرنگاران

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی، نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت را تشریح کرد.

نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سمیه محمدی درباره نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، گفت: هدف از اعطای کارت های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت، افزایش نقدینگی سهامداران بود. بر این اساس شرکت سپرده گذاری مرکزی از سوی شورای عالی بورس و بانک مرکزی، فرایند اعطای توثیق سهام عدالت را انجام می دهد.

وی شرح داد: تا به امروز بیش از 6 هزار درخواست از سوی مشمولان سهام عدالت به شرکت سپرده گذاری ارسال و توثیق شده است.

محمدی ادامه داد: در حال حاضر 2 بانک ملی و تجارت زیرساخت های لازم را انجام داده اند به طوری که بانک ملی اسفند ماه 99 و بانک تجارت از 7 فروردین 1400 اقدام به پرداخت تسهیلات به سهامداران کرده اند.

وی گفت: افراد باید در هر یک از این 2 بانک، حساب داشته باشند و از طریق اپلیکیشن های بانک اقدام به ثبت نام کنند، اما نکته ای که سهامداران باید به آن توجه کنند این است که حتماً باید کارت ملی جدید داشته باشند.

مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: همه سهامداران عدالت که روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کرده اند می توانند از کارت اعتباری سهام عدالت استفاده کنند همچنین باید حتماً در سامانه سجام ثبت نام کنند و احراز هویت شوند و بعد در بانک ثبت نام کنند.

محمدی افزود: مشمولان سهام عدالت که شرایط عمومی دریافت تسهیلات را در بانک ها دارند، می توانند تسهیلات دریافت کنند.

وی شرح داد: یکی از شرایط دریافت تسهیلات سهام عدالت این است که سهام فرد نباید توقیف شده باشد.

محمدی درباره افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند نیز گفت: این افراد باید قبل از ورود به سامانه بانک، حتماً تغییر کارگزاری ناظر را در پرتفوی سهام عدالت خود فعال کنند.

مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: با توجه به زمان معاملاتی بورس، افرادی که متقاضی دریافت کارت اعتباری سهام عدالت هستند حتماً در روز های کاری و در ساعت 8 صبح تا 16 اقدام به ثبت نام کنند تا فرایند توثیق سهام، سریع تر انجام شود.

محمدی همچنین درباره محاسبه مبلغ کارت اعتباری سهام عدالت گفت: به طور مثال امروز ارزش 60 درصد سهام عدالت 6 میلیون تومان است و بانک 50 درصد ارزش سهام عدالت را کارت اعتباری می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1420

به "نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید