مایکروسافت وارد متاورس می گردد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، این شرکت میخواهد با توسعه متاورس داخل پروژه تیمز از رقبای خود از جمله فیس بوک عقب نماند. فیس بوک هفته گذشته در اقدامی برای نشان دادن تمرکز روی فناوری نو متاورس، نام خود را به متا تغییر داد.

مایکروسافت وارد متاورس می گردد

درهمین راستا مایکروسافت تصمیم دارد Mesh را عرضه کند که یک پلتفرم اشتراکی برای تجربه محیط مجازی است و سال آینده به طور مستقیم در مایکروسافت تیمز ارائه می گردد. این اقدام بخشی از کوشش شرکت برای ترکیب پروژه های واقعیت افزوده و هولو لنز با تماس های تصویری و تماس های دسته جمعی است. در این فضا افراد می توانند با آواتارهای انیمیشنی حضور یابند.

نیکول هرزکویتز مدیر عامل بخش مایکروسافت تیمز در این باره می گوید: در یک تماس تصویری دسته جمعی حداکثر پس از 30 تا 40 دقیقه افراد به سختی می توانند تمرکز خود را حفظ نمایند. بنابراین ما خستگی در دنیای مجازی را هدف گرفتیم.

در ابتدا برای حل مشکل خستگی Together Mode ایجاد شد و اکنون مایکروسافت امیدوار است Mesh، بار مربوط به حضور در تماس های تصویری که گاه تمام روز طول می کشد را کمتر کند.

به همین دلیل مایکروسافت تیمز مجهز به آواتارهای نو و 3 بعدی می گردد. افراد نیازی به استفاده از هدست واقعیت مجازی نخواهند داشت. این آواتارها می توانند نماینده فرد در تماس های تصویری 2 بعدی و 3 بعدی باشند.

بعلاوه مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی به صدای فرد گوش می دهد و سپس آواتار انیمیشنی از وی را می سازد. اگر فرد گزینه تماس تصویری 3 بعدی را انتخاب کند، هنگامیکه او گزینه بلند کردن دست را انتخاب می نماید، آواتار وی این کار را انجام می دهد. یا ای موجی های اطراف آواتار متحرک می شوند.

علاوه بر این موارد مایکروسافت مشغول توسعه پشتیبانی ترجمه و نوشتار است. به این ترتیب کاربر هنگام برقراری تماس تصویری با همکارانش در نقاط دیگر دنیا با موانع زبانی کمتری روبرو می گردد.

این شرکت ادعا می نماید مایکروسافت تیمز از نیمه نخست 2022 میلادی با این فضاهای مجازی و آواتارها ارائه می گردد.

علاوه برآنچه گفته شد، ساتیا نادلا مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت در مصاحبه با کانال خبری بلومبرگ اعلام نمود این شرکت به طور کامل روی بازی های رایانه ای برای متاورس در ایکس باکس تمرکز نموده است.

او در این باره گفت: منتظر فعالیت های ما در صنعت بازی رایانه ای باشید. Haloرا به عنوان یک بازی در نظر بگیرید، این بازی در متاورس انجام می گردد. مینسکرافت در فضای متاورس ارائه می گردد. فایت سیم نیز همینطور است. از بعضی جهات این بازی ها هم اکنون به طور 2 بعدی ارائه می شوند و سوال اینجاست که آیا می توان این محیط ها را به فضای 3 بعدی برد. ما قصد داریم همین کار را انجام دهیم.

البته بسیاری از کارشناسان از سال ها قبل منتظر برنامه های مایکروسافت برای تبدیل مینسکرافت به یک متاورس برای هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده هستند. این شرکت قبلاً پتانسیل های مینسکرافت برای واقعیت مجازی را با عرضه هدستهای هولولنز نشان داد. بازی مذکور شبیه نسخه مخصوص مینسکرافت برای هولو لنز بود که توسعه آن 6 سال طول کشیده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1799

به "مایکروسافت وارد متاورس می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت وارد متاورس می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید