قراخانلو: توسعه کارهای بین المللی باید انجام شود و ما در این مورد ضعف داریم ، روانشناسی ورزشی خرج اضافه نیست

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رئیس آکادمی ملی المپیک گفت: عدم آشنایی جامعه با ارزش المپیک و فرهنگ آن از دیگر چالش ها است و ما برنامه های زیادی را تدوین کردیم .

قراخانلو: توسعه کارهای بین المللی باید انجام شود و ما در این مورد ضعف داریم ، روانشناسی ورزشی خرج اضافه نیست

به گزارش خبرنگار ورزشی عاشقان علم الکترونیک، رضا قراخانلو، رئیس آکادمی ملی المپیک در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه گفت: گزارش ادواری همواره در آکادمی ارائه می شود و از بیان جزئیات عبور می کنم. نگاه ما به آکادمی ملی المپیک مرکزی برای توسعه علمی و فرهنگی ورزش قهرمانی است. در حال حاضر فعالیت های بسیار زیادی در آکادمی داریم و همکاران متخصص را در کنار خود داریم.

وی در ادامه افزود: راهی طولانی برای توسعه علمی و فرهنکی ورزش داریم و کار وسیع است . حدود 100 برنامه برای سال 98 پیش بینی شده که ماهیت های متفاوت دارد. کلاس ها و دوره های چند روزه تا برنامه های اساسی مثل بورسیه و تربیت روانشناس خانم و تاریخ شفاهی و سفیران المپیک را داریم.

رئیس آکادمی ملی المپیک تاکید کرد: چالش هایی در جهت ورزش قهرمانی وجود دارد. تربیت روانشناس از مهم برنامه ها در جهت کاهش این چالش ها است . موضوع روانشناس خانم نیز اهمیت زیادی دارد ما وارد مرحله عملیاتی در این بخش شدیم. عدم آشنایی جامعه با ارزش المپیک و فرهنگ آن از دیگر چالش ها است و ما برنامه های زیادی را تدوین کردیم . قهرمان، مربی، رئیس فدراسیون را باید با فرهنگ المپیک آشنا کنیم.

وی شرح داد: استعدیابی و پرورش استعداد مهم است اما باید در عمل انجام شود. دوره دوم سه روزه طرح امیدها و ستاره ها در رنج سنی 13 تا 15 سال که کاندیدای المپیک جوانان سنگال هستند در حال برگزاری است. بچه های مستعد مدال آوری در المپیک جوانان بورسیه ما هستند و کمک ها و حمایت ها بیشتر نیز خواهد شد.

وی افزود: چالش دیگر این است که در حوزه ورزش قهرمانی باید در بحث مکتوبات کار بیشتری انجام شود. کارهایی در زمان حضور پیمان فخری اجرا شده که ادامه دارد.

قراخانلو یادآور شد: توسعه کارهای بین المللی باید انجام شود و ما در این مورد ضعف داریم . همچنین IOC و یونسکو همکاری نزدیک دارند و ما باید در ایران به یونسکو نزدیک شویم. در این مورد کارهای خوبی در حال انجام است. هر ماه بچه های اسیب دیده اجتماعی مهمان آکادمی هستند و فعالیت ورزشی انجام می دهند. آکادمی در بحث تجهیزات 15 سال بود که دست نخورده بود. در حال حاضر کلی تغییر کرده است. موضوع گرمایش حل شده است. تجهیزات مان در حال حاضر خوب است ولی باید به روز شود.

وی در خصوص حضور روانشناس در فدراسیون ها گفت: کمیته ملی المپیک از طریق آکادمی حمایت گسترده از فدراسیون ها دارد و مدام دوره آموزشی در بحث روانشناس داریم و دو دوره 400 ساعته برگزار کردیم. در تامین روانشناس کمیته کار خودش را انجام داده و تمام ورزشکارانی که در آکادمی هستند از مرکز روانشناسی ما نیز استفاده می کنند. در خصوص استخدام روانشناس در فدراسیون ها منطقی این است که رئیس فدراسیون با تدابیر خودشان نسبت به استخدام روانشناس اقدام کنند. در گزارش مرکز نظارت هم موضوع روانشناس مورد توجه است. روانشناسی ورزشی لوکس و خرج اضافه نیست.

قراخانلو در خصوص کم رنگ شدن میزبانی های بین المللی آکادمی ملی المپیک گفت: همایش های ما کاربردی و با حضور افراد تاثیرگذار در بهمن ماه برگزار می شود. مراودات بین المللی کم رنگ تر شده است. در بخش ویزا دولت تدبیر کرده است. در حوزه بین المللی خبرهای بیشتری خواهید شنید .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 446

به "قراخانلو: توسعه کارهای بین المللی باید انجام شود و ما در این مورد ضعف داریم ، روانشناسی ورزشی خرج اضافه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قراخانلو: توسعه کارهای بین المللی باید انجام شود و ما در این مورد ضعف داریم ، روانشناسی ورزشی خرج اضافه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید