علائم و چگونگی درمان کرونای دلتا

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به موج تازه کرونا در کشور و با بیان اینکه متناسب با مراجعات بیمارستان ها، تخت های بیمارستانی هم افزایش می یابد، گفت: در جهش های اخیر کرونا علائم شبه سرماخوردگی معمولی مانند آبریزش بینی در مبتلایان مقداری بیشتر شده است. البته به طور کلی علائم مشابه با علائم ابتلا به کرونا در جهش های قبلی است.

علائم و چگونگی درمان کرونای دلتا

دکتر فرشاد علامه در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط کرونا در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در حال حاضر در پیک پنجم به سر می بریم و مراجعات به بیمارستان هایمان رو به افزایش است. البته ما چهار پیک را گذراندیم و در صورت افزایش موارد بیماری به تعداد بیمارانی که به بستری احتیاج دارند، تخت های بخش های دیگر را به کرونا اختصاص می دهیم. سعی مان بر این است که هیچ بیمار و مراجعه نماینده ای پشت در بیمارستان نماند.

وی اضافه نمود: بنابراین ما روزبروز به تعدادی که بیماران مان افزایش می یابد، تخت هایمان را هم افزایش می دهیم.

علامه درباره شرایط بالینی بیمارانی که این روزها با کرونای مثبت به بیمارستان ها مراجعه می نمایند، گفت: اینطور نیست که لزوما بگوییم بیمارانی که در حال حاضر به علت کرونا مراجعه می نمایند، بدحال تر هستند. در عین حال در بیمارستان ها هم کلینیک های سرپایی مان را مهیا کردیم و همچنان بسیاری از بیماران به صورت سرپایی به بیمارستان می آیند و داروهای تزریقی را هر روز دریافت می نمایند تا در بیمارستان بستری نباشند. بر این اساس در خانه و با رعایت مسائل ایزولیشن تحت مراقبت قرار می گیرند.

وی ادامه داد: در عین حال کسانی هم که امکان مراقبت در منزل ندارند و بعلاوه بیماران بدحال، در بیمارستان بستری می شوند. بنابراین لزوما اینطور نیست که مبتلایان به کرونایی که اکنون مراجعه می نمایند، بدحال تر شده باشند و مورتالیتی مان(میزان مرگ و میر) هم فعلا خیلی افزایش جدی پیدا نکرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران بعلاوه گفت: به نظر می رسد که بیشتر مواردی که در حال حاضر به بیمارستان های ما مراجعه می نمایند، از نوع کرونای دلتا است. البته اینکه گفته می گردد کرونای دلتا به درمان مقاوم است را به صورت جدی تا به امروز مشاهده نکرده ایم. البته هنوز در ابتدای پیک پنجم است و باید ببینیم که در ادامه چه شرایطی ایجاد می گردد. در حال حاضر به نظر نمی آید که تفاوت آنچنانی در زمینه درمان جهش های مختلف کووید 19 وجود داشته باشد.

علامه با بیان اینکه البته علائم کرونای دلتا میزانی متفاوت شده است، گفت: یک میزان نوع علائم ابتلا متفاوت شده است و به اسم مثال میزانی علائمی مانند آبریزش بینی در این نوع جهش بیشتر مشاهده می گردد، اما در مجموع علائم مشابه با علائم ابتلا به کرونا در جهش های قبلی است. البته در جهش های اخیر علائم شبه سرماخوردگی معمولی میزانی بیشتر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1603

به "علائم و چگونگی درمان کرونای دلتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم و چگونگی درمان کرونای دلتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید