شکست شطرنج بازان ایران در آسیا بخاطر قطعی برق!

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، قطع ناگهانی برق شطرنج بازان ایران را در مسابقات آنلاین قهرمانی آسیا با مشکل روبرو کرد.

شکست شطرنج بازان ایران در آسیا بخاطر قطعی برق!

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، به دلیل شیوع کرونا مسابقات انفرادی شطرنج قهرمانی آسیا از 31 اردیبهشت با میزبانی مجازی امارات به صورت هایبریدی برگزار می گردد.

شطرنج هایبریدی راه حل فدراسیون جهانی بوده تا شطرنج بازان از فضای مسابقات دور نمانند. در این روش بازیکنان با حضور فیزیکی داوران و تحت کنترل دوربین ها به صورت آنلاین مسابقات خود را جلو می برند.

در این رقابت ها پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران، محمد امین طباطبایی، آرین غلامی، احسان قائم مقامی و دیگر شطرنج بازان برتر ایران حضور دارند.

روز گذشته با قطع ناگهانی برق در تهران، شطرنج بازان به مشکل خوردند. شادی پریدر که به عنوان برگزار نماینده در این رقابت ها حضور دارد از وزیر نیرو درخواست کرد که برق فدراسیون شطرنج را در 10 روز آینده قطع ننمایند!

او در این باره نوشت: وزیر محترم نیرو، امروز اسطوره ها و قهرمانان رشته شطرنج در مهمترین مسابقه سال، قهرمانی بزرگسالان آسیا که سهمیه جهانی را باید کسب نمایند، حضور دارند که مسابقات آنلاین برگزار می گردد اما به دلیل قطعی برق رقابت های خود را از دست دادند و مغلوب شدند. این بچه ها خیلی حیا دارند. شطرنج بازان مظلومانه و با چشمان گریان بدون هیچ اعتراضی به محل هتل خود رفتند. طفلکی ها عادت نموده اند به بیخیالی مسئولان. بخاطر آبروی کشور در این مسابقات، لطفا در این 10 روز برق فدراسیون شطرنج را قطع نکنید!

پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران و بخت نخست قهرمانی این رقابت ها در بازی غیر منتظره به دلیل قطعی برق از حریف مغولستانی مغلوب شد. این شکست درحالی رخ داد که مقصولو با ریتینگ 2698 مقابل حریف خود با ریتینگ 2419 قرار گرفته بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1528

به "شکست شطرنج بازان ایران در آسیا بخاطر قطعی برق!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست شطرنج بازان ایران در آسیا بخاطر قطعی برق!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید