نحوه برگزاری سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی در روز های کرونایی

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان درباره تازه ترین اقدامات برای برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران توضیحاتی را ارائه داد.

نحوه برگزاری سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی در روز های کرونایی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان درباره نحوه برگزاری سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت: قطعاً سال جاری با توجه به شرایط بیماری کرونا شرایط خاصی در کرمان و محل برگزاری جشنواره در پیش داریم که تفاوت هایی در نحوه و رویکرد برگزاری نیز وجود دارد. البته خوشبختانه از ماه های گذشته در ستاد سیاست گذاری جشنواره با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمان به این موضوع پرداخته شده و کمیته اجرایی نیز تا به امروز چندین جلسه در تهران و کرمان برگزار کرده که نهایتاً برای نیمه نخست آبان ماه و هفته وحدت برای میزبانی و برگزاری سیزدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی ایران برنامه ریزی خواهیم کرد.

وی درباره اجرا ها نیز توضیح داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا قاعدتا در شهرستان ها اجرا نخواهیم داشت و اجرا های صحنه ای نیز بدون حضور مخاطبان برگزار می شود. همچنین با تدابیر شورای سیاست گذاری و کمیته اجرایی، برای ماندگاری و ثبت موسیقی نواحی مستند هایی تولید خواهد شد.

جزییات برگزاری جشنواره سیزدهم موسیقی نواحی ایران در روز های کرونایی

مدیرکل ارشاد کرمان درباره جزییات جشنواره یادآور شد: جشنواره شامل 2 بخش خواهد بود؛ یک بخش شامل اجرا های زنده در کرمان است که تلاش می کنیم در فضای مجازی پخش شود و جمعیت اندکی نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن ها حضور داشته باشند. پیش بینی ما این است که نهایتاً 90 نفر مهمان داشته باشیم. بخش بعدی که بخش مهم و عمده جشنواره است، تولید مستند از بزرگان و پیشکسوتان و هنرمندان مؤثر در حوزه موسیقی نواحی ایران خواهد بود که هماهنگی های نهایی در حال انجام است.

علیزاده در خصوص تولید مستند از هنرمندان گفت: کمیته علمی زیر نظر دبیر تخصصی جشنواره تشکیل شده تا تصمیم گیری شود مستند ها از چه افراد و هنرمندانی تهیه. این کار قبل از آغاز جشنواره آغاز و فرایند آن ادامه دار خواهد بود. طبق پیش بینی های انجام گرفته احتمالاً تولید این مستند ها تا پایان سال جاری به طول خواهد انجامید. خوشبختانه در این زمینه تعاملات خوبی هم در استان کرمان با صدا و سیمای مرکز کرمان، اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری کرمان و موضوع استانداری کرمان داشتیم تا برنامه ها به نحو احسن انجام شود و شاهد جشنواره ای متفاوت نسبت به جشنواره های گذشته در استان کرمان باشیم.

وی درباره شرایط برگزاری در ایام کرونا توضیح داد: تعداد مهمان هایی که قرار است در این جشنواره حضور داشته باشند بسیار کمتر از سال قبل است و قاعدتا هتل ها و مراکز اقامتی را نمی توانیم به صورت مشترک استفاده کنیم. ضمن اینکه در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ضوابط بهداشتی، مجوز های ستاد کرونای استان کرمان را دنبال خواهیم کرد و با توجه به پروتکل های بهداشتی، قطعا تلاش می کنیم مسائل بهداشتی کاملا رعایت شود تا ان شاءالله مشکل خاصی پیش نیاید. همچنین از مهمان هایی که قرار است در این جشنواره حضور داشته باشند، تست کرونا گرفته خواهد شد تا با اطمینان از عدم وجود بیماری در جشنواره حضور پیدا کنند.

آمادگی برای برگزاری یک جشنواره آنلاین و آفلاین

مدیرکل ارشاد کرمان در خصوص آنلاین و آفلاین بودن جشنواره گفت: این جشنواره قرار است بیشتر به شکل آنلاین در فضای مجازی پخش شود و بخشی از برنامه ها نیز به شکل آفلاین پخش می شود. ضمن اینکه برخلاف سال گذشته و به دلیل شیوع ویروس کرونا، نمایشگاه ساز برگزار نخواهیم کرد، چراکه نمایشگاه باعث تجمع افراد و علاقه مندان می شود و قاعدتا مشکل ایجاد خواهد کرد.

علیزاده در پایان مطرح نمود: از نظر اعتباری، خیلی نسبت به سال گذشته افزایش اعتبار صورت نگرفته و سال جاری با توجه به اینکه قرار است مستند هایی تولید شود، هزینه هایمان بالاتر خواهد رفت و نسبت به سال گذشته، منابع بیشتری را باید تأمین کنیم. در این زمینه در حال رایزنی هستیم تا سال جاری بودجه بیشتری به جشنواره اختصاص یابد.

سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به دبیری احمد صدری با موضوع دوبیتی خوانی در استان کرمان آبان ماه سال جاری برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1098

به "نحوه برگزاری سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی در روز های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه برگزاری سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی در روز های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید