سال 2020 در ازبکستان سال علم، معرفت و اقتصاد دیجیتالی نام گرفت

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رئیس جمهور ازبکستان سال 2020 در این کشور را به عنوان سال علم، معرفت و اقتصاد دیجیتالی نام گذاری کرد.

سال 2020 در ازبکستان سال علم، معرفت و اقتصاد دیجیتالی نام گرفت

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی بروشور از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار عاشقان علم الکترونیک در تاشکند، شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان ساعتی قبل در پیغام سالانه خود به مجلس سال 2020 میلادی در این کشور را به عنوان سال علم، معرفت و اقتصاد دیجیتالی نام گذاری کرد.

رئیس جمهور ازبکستان در سخنرانی خود تاکید نمود که در سال جدید طرح ها و برنامه های شروع شده در سال 2019 میلادی همچنان ادامه پیدا خواهد نمود.

میرضیایف اعلام نمود: هم اکنون توسعه نوآوری و فن آوری های دیجیتالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروز هدف ما قرار دریافت در صف کشورهای پیشرفته است که تنها به وسیله انجام اصلاحات گسترده و توسعه دانش می توانیم در این فهرست قرار گیریم.

وی ادامه داد: با توجه به این موضوع ما در تمام زمینه های آموزشی شروع به انجام اصلاحات گسترده زده ایم و باید دانش نوین و فن آوری های جدید را فراگیریم.

میرضیایف گفت: هنوز بیشتر سازمان ها از فن آوری های دیجیتالی استفاده نمی نمایند. مقامات فاصله زیادی با فن آوری های دیجیتالی دارند و به این دلیل نمی توانند از پتانسیل کارمندان خود به طور مناسب بهره برداری نمایند.

رئیس جمهور ازبکستان یادآوری کرد: شکل گیری اقتصاد دیجیتالی نیازمند به هزینه و مبالغ هنگفتی دارد اما امروز باید این کار را شروع کنیم، چون فردا دیر خواهد شد.

میرضیایف همچنین گفت: طبق برنامه پیش بینی شده تا سال 2030 میلادی برنامه ازبکستان دیجیتالی-2030 اجرایی خواهد شد و موضوعاتی از جمله انرژی، کشاورزی و منابع آب، حمل و نقل، زمین شناسی، نقشه برداری زمین ها، بهداشت، آموزش و امور آرشیو از جمله زمینه های اولویت دار به کار بردن اقتصاد دیجیتالی هستند.

وی اضافه کرد: در چهارچوب این برنامه سمت های معاون نخست وزیر در مسایل فن آوری های اطلاع رسانی و دیجیتالی، معاونین وزرا، سازمان ها و استانداران در این مسایل تاسیس می گردد، ضمن این فقط یک شعار نیست.

رئیس جمهور ازبکستان با اشاره به طرح یک میلیون برنامه نویس ازبکگفت: ما اهداف بزرگی را در پیش گرفتیم و با همکاران خارجی در این زمینه به توافق رسیدیم. طی 3 و یا 4 سال آینده نتایج بزرگی را به دست خواهیم آورد.

میرضیایف تاکید نمود: ما در تاریخ کشور هیچ وقت چنین اهداف بزرگی را در پیش نگرفته بودیم.

لازم به ذکر است، سال 2019 میلادی در ازبکستان به عنوان سال سرمایه گذاری های فعال تر و توسعه اجتماعی نامگذاری شده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 616

به "سال 2020 در ازبکستان سال علم، معرفت و اقتصاد دیجیتالی نام گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال 2020 در ازبکستان سال علم، معرفت و اقتصاد دیجیتالی نام گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید