زنده شدن نوزاد آبدانانی در غسالخانه

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، گواهی فوت نوزاد آبدانانی در پی یک اشتباه پزشکی در بیمارستانی در مرکز استان ایلام صادر و به سردخانه منتقل داده می گردد که غسال متوجه ضربان ضعیف نوزاد مرده شده و آغاز به عملیات احیا می نماید.

زنده شدن نوزاد آبدانانی در غسالخانه

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از فارس، در پی یک اشتباه پزشکی در بیمارستانی در ایلام، گواهی فوت نوزاد آبدانانی صادر و به سردخانه منتقل می گردد.

پس از انتقال از سردخانه به محل دفن در آبدانان با فاصله حدود 175 کیلومتر، غسال متوجه ضربان ضعیف نوزاد می گردد و آغاز به عملیات احیا می نماید که منجر به زنده شدن نوزاد می گردد.

جمیل صادقی فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در کارگروه رسانه ای در این خصوص گفت: از صحت و سقم این خبر اطلاع دقیقی ندارم اما با توجه به اینکه نوزاد دارای نارسایی مادرزادی است، از هم استانی های عزیز درخواست دارم که شماره خانواده نوزاد را به منظور ارائه خدمات و جراحی رایگان بر روی نوزاد، در اختیار ما قرار دهند.

وی اضافه نمود: امیدوارم با پیدا کردن خانواده نوزاد بتوانیم با انجام جراحی بر روی نوزاد مذکور، بتواند بدون نارسایی مادرزادی و هیچ مسئله ای به زندگی خود ادامه دهد؛ موضوع در دست آنالیز خواهد بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: ارائه خدمات رایگان به نوزادان دارای نارسایی مادرزادی با استفاده از موسسه حمایت از بچه ها با ناهنجاری های مادرزادی که دفتر آن در استان ایلام است، انجام می گردد.

وی ادامه داد: بنده توفیق دارم به عنوان نماینده دفتر فعالیت کنم؛ از شهروندان خواهشمندم در صورت مشاهده نوزاد با ناهنجاری مادرزادی به این دفتر معرفی تا جراحی های رایگان آن هم توسط جراح های خبره انجام گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1213

به "زنده شدن نوزاد آبدانانی در غسالخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنده شدن نوزاد آبدانانی در غسالخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید