رباتی که سلام را به 10 زبان می نویسد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک به نقل از دیلی میل، در آینده ای نه چندان دور ربات ها با نت برداری یا طراحی دیاگرام های مختلف به انسان ها در محیط های کاری یاری می نمایند.

رباتی که سلام را به 10 زبان می نویسد

محققان دانشگاه بروان با همین هدف ربات جدیدی ابداع نموده اند که می تواند نوشتن به زبان های مختلف و رسم دیاگرام را خود به تنهایی بیاموزد. همچنین این ربات می تواند طراحی کند. در حقیقت طی آزمایش هایی ربات توانست سلام به 10 زبان مختلف را بنویسد و طرحی از مونالیزا بکشد.

این ربات پس از آنکه به تنهایی آموخت به زبان ژاپنی بنویسد، در مرحله بعد فقط با مطالعه نمونه های مختلف به خود آموخت واژه ها به 10 زبان مختلف از جمله هندی، یونانی و انگلیسی را کپی کند.

این ربات از الگوریتم های هوش مصنوعی استفاده می نماید که به ربات امکان می دهد تصمیم بگیرد در کجا و چگونه قلم را حرکت دهد و هر حرف الفبا را به طور جداگانه بیاموزد و آنها را در کنار هم قرار دهد تا یک کلمه صحیح بسازد.

آستونوبی کوتانی محقق ارشد این پژوهش در این باره می گوید: ربات فقط با نگاه کردن به تصاویر حروف یا طراحی می تواند هر حرکت قلم را بیاموزد. به این ترتیب افراد به سختی متوجه می شوند یک متن به خصوص توسط ربات نوشته شده یا انسان.

برای این منظور دو الگوریتم در ربات تعریف شده و به آن قابلیت نوشتن می دهد. همچنین یک الگوریتم جهانی به ربات یاری می نماید تا با نگاه کردن به تصاویر معین کند از کجا نوشتن را شروع کند یا در چه مکانی حرف بعدی را بنویسد.

این ربات حتی می تواند کلماتی را بنویسد که تاکنون آنها را ندیده است. همچنین به گفته کارشناسان صحت عملکرد آن 93 درصد است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 124

به "رباتی که سلام را به 10 زبان می نویسد" امتیاز دهید

1 کاربر به "رباتی که سلام را به 10 زبان می نویسد" امتیاز داده است | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتی که سلام را به 10 زبان می نویسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید