خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: به انتها کرونا نزدیک هم نشده ایم

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، تهران- خبرنگاران- تدروس ادهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه به وقت محلی گفت: به اتمام کرونا حتی نزدیک هم نشده ایم.

خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: به انتها کرونا نزدیک هم نشده ایم

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ادهانوم اضافه نمود: همه ما می خواهیم این بیماری به خاتمه برسد اما واقعیت سخت، این است که به اتمام این بیماری حتی نزدیک هم نشده ایم.

وی گفت: حدود 6 ماه از شروع شیوع ویروس کرونا می گذرد و با آنکه بسیاری از کشورها به پیشرفت هایی دست پیدا نموده اند، شیوع این بیماری همه گیر در سطح دنیا شدت گرفته است.

ویروس کرونا موسوم به کووید-19 اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین خاطرنشان کرد.

بسیاری از کشورهای دنیا برای مقابله با این ویروس محدودیت های گسترده ای را اعمال کردند.

شیوع این ویروس تأثیرات منفی زیادی بر بازارهای دنیای و اقتصاد کشورها گذاشته است.

بیش از 10 میلیون و 308 هزار نفر در سراسر دنیا به کرونا مبتلا شده اند که از میان آنها بیش از 505 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

آمریکا، برزیل، ایتالیا، انگلیس، پاکستان، عربستان، روسیه، اسپانیا و پرو از جمله کشورهایی هستند که بیشترین آمار ابتلا و جان باختگان را دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 952

به "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: به انتها کرونا نزدیک هم نشده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: به انتها کرونا نزدیک هم نشده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید