جدیدترین رنگ بندی کرونایی ایران

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، درحالی به خاتمه تعطیلات نوروزی 1400 نزدیک می شویم که افزایش تعداد شهرستان های نارنجی و قرمز در سراسر کشور بیانگر ایجاد کانون های بحران تازه ای در کشورمان به واسطه رشد قابل توجه جابه جایی مسافران بوده است.

جدیدترین رنگ بندی کرونایی ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، در شرایطی که قبل از تعطیلات نوروز تقریبا فرایند صعودی همه گیری کرونا در کشورمان به جز استان خوزستان مدیریت شده و تحت کنترل قرار گرفته بود با شروع تعطیلات نوروزی و افزایش تقاضای سفر از سوی هموطنان علی رغم تمام هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا اکنون شاهد افزایش تعداد کانون های بحرانی و شهرستان های پرخطر هستیم.

به همین دلیل مسئولان بهداشت و درمان برای جلوگیری از ایجاد بحران تازه همه گیری در کشورمان اقدام به تدوین محدودیت های جدیدی در سراسر کشور با توجه به رنگبندی های کرونایی نموده اند. بنابراین براساس سیاست های این ستاد محدودیت های تردد در شهرستان های قرمز و نارنجی اعمال شده است.

طبق اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر 32 شهرستان قرمز و 85 شهرستان نارنجی هستند و همچنین 272 شهرستان در شرایط زرد و 59 شهرستان در شرایط آبی قرار دارند. بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت از و به شهر های با شرایط قرمز و نارنجی، ممنوع است.

رشد فزاینده شهر های قرمز و نارنجی کرونایی، از افزایش شیوع ویروس کرونا در کشورمان حکایت دارد که باید مراقبت های ویژه را به عمل آورد و با رعایت پروتکل های بهداشتی از همه گیری موج چهارم کرونا در کشور جلوگیری کرد.

نیمه دوم فروردین شاهد رشد موارد ابتلا هستیم

با توجه به رشد قابل توجه آمار موارد ابتلا بخصوص در شهرستان های گردشگرپذیر مسئولان وزارت بهداشت نسبت سیرصعودی ابتلا در دو هفته سرانجامی فروردین 1400 هشدار داده و معتقدند احتمال بازگشت تعداد موارد فوتی به ارقام 3 رقمی دور از انتظار نیست.

به گفته این مسئولان بهترین راه حل برای مقابله با کرونا در شرایط فعلی رعایت اصول بهداشتی و پروتکل های تعیین شده است که اگر در این دوره یعنی بعد از سرانجام تعطیلات نوروز هم مردم مثل قبل به آن بی توجهی داشته باشند دچار مشکلاتی بزرگتر از سال قبل در پیک اول خواهیم شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1429

به "جدیدترین رنگ بندی کرونایی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین رنگ بندی کرونایی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید