توسعه گردشگری کرمانشاه نیازمند تربیت نیروی انسانی ماهر است

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، خبرنگاران/کرمانشاه سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: توسعه گردشگری و صنایع ­دستی در استان نیازمند توسعه آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر است.

توسعه گردشگری کرمانشاه نیازمند تربیت نیروی انسانی ماهر است

جبار گوهری در نشست با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، اظهار کرد: برای تحقق اهداف سازمانی نیازمند تعامل دو سویه با سایر دستگاه ها و ارگان های دولتی هستیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با اشاره به نقش مجموعه فنی و حرفه ای استان در مهارت آموزی، اضافه نمود: در صورت بهبود کیفی و کمی آموزش ها، صنایع دستی می تواند بستری برای ایجاد اشتغال و تحقق اهداف توسعه ای استان باشد.

وی با اشاره به مسائل ناشی از شیوع کرونا، شرح داد: با وجود همه بدی ها، این اتفاق فرصت های جدیدی را به ویژه در حوزه مجازی و فناوری و اطلاعات پیش روی ما قرار داده و باعث کاهش بسیاری از هزینه ها شده است.

گوهری در ادامه با بیان اینکه تولید مهارت جزو اصول توسعه است، شرح داد: در حوزه های صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی نیازمند آموزش نیروهای ماهر هستیم و باید اساس را بر آموزش و تولید نیروی ماهر قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه گردشگری در حال حاضر صنعت غالب دنیاست، گفت: اگر در این حوزه نیروی متخصص تربیت کنیم، دغدغه ما به لحاظ عملکرد و نظارت بر مجموعه های گردشگری کم خواهد شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه ادامه داد: نیروی متخصص در چارچوب وظایف خود فعالیت می کند، اما عملکرد نیروی غیرتخصصی به لحاظ مباحث اجتماعی و فرهنگی بسیار آسیب زا است.

گوهری توجه به آموزش را در بلندمدت برای توسعه استان نجات بخش و اثرگذار توصیف کرد و گفت: برون سپاری بخشی از وظایف سازمانی نیاز امروز همه دستگاه ها است، اما تحقق این کار نیازمند نیروی انسانی ماهر در بخش خصوصی است.

آماده راه اندازی مدرسه آموزش صنایع دستی هستیم

همچنین در این نشست یاور محمدی مدیرکل فنی و حرفه ای استان اظهار کرد: بسترهای زیادی در استان برای رفع بیکاری وجود دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده شود.

وی ادامه داد: در حوزه آموزش آماده همکاری با دستگاه های مهم و اشتغالزا در استان هستیم.

محمدی با اعلام اینکه تفاهم نامه تخصیص چهار میلیارد تومان اعتبار برای بحث آموزش با سازمان مدیریت استان بسته شده، گفت: آماده همکاری با مجموعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سایر دستگاه های استان که توان جذب این اعتبارات را داشته باشند، هستیم.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه به لحاظ نیروی انسانی ماهر با مشکل روبرو هستیم، شرح داد: آموزش در دراز مدت نتایج خود را در رونق اشتغال استان خواهد داشت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، اظهار کرد: در خصوص آموزش رشته های مرتبط و اعطای گواهینامه فنی و حرفه ای محدودیتی نداریم و با یک برآورد هزینه و مشخص کردن قالب آموزشی استاندارد آماده تبادل امکانات برای بستن تفاهم نامه همکاری هستیم.

او تاکید کرد: مجموعه فنی و حرفه ای حاضر است برای استاد کارهای ماهر در حوزه صنایع دستی گواهی مهارت تدریس صادر کند.

محمدی در سرانجام با اعلام اینکه با تمام توان در کنار مجموعه میراث فرهنگی برای توسعه آموزش هستیم، تاکید کرد: در این راستا آماده راه اندازی مدرسه گردشگری در شهر کرمانشاه هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1549

به "توسعه گردشگری کرمانشاه نیازمند تربیت نیروی انسانی ماهر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری کرمانشاه نیازمند تربیت نیروی انسانی ماهر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید