تنها غذا خوردن چه بلایی سرتان می آورد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، زنانی که به تنهایی غذا می خورند، 2.58 برابر بیشتر در معرض خطر ابتلاء به آنژین قلبی، یکی از علائم بیماری عروق کرونر هستند. آنژین درد یا ناراحتی است که همانند احساس فشار در قفسه سینه حس می گردد و ناشی از کمبود خون به قلب است.

تنها غذا خوردن چه بلایی سرتان می آورد

بهداشت نیوز نوشت: تحقیقات نو نشان می دهد که غذاخوردن به تنهایی می تواند برای بعضی از افراد تهدیدی برای سلامت شان باشد و به ویژه با افزایش خطر بیماری قلبی در زنان مسن همراه است.

نتایج یک مطالعه نشان می دهد زنانی که به تنهایی غذا می خورند، 2.58 برابر بیشتر در معرض خطر ابتلاء به آنژین قلبی، یکی از علائم بیماری عروق کرونر هستند. آنژین درد یا ناراحتی است که همانند احساس فشار در قفسه سینه حس می گردد و ناشی از کمبود خون به قلب است.

به گفته مؤسسه ملی پیری آمریکا، خطر حمله قلبی، سکته مغزی یا بیماری قلبی برای همه- چه مردان و چه زنان- با افزایش سن، به ویژه برای افراد بالای 65 سال افزایش می یابد.

در خصوص زنان، حداقل بخشی از افزایش خطر بیماری قلبی که با افزایش سن به وجود می آید، به نظر می رسد به کاهش سطح هورمون استروژن که پس از یائسگی رخ می دهد، مرتبط باشد. استروژن اثرات مثبت زیادی بر سلامت قلب دارد: کلسترول LDL (بد) را کاهش می دهد، کلسترول HDL (خوب) را افزایش می دهد، رگ های خونی را شل می نماید و جریان خون را افزایش می دهد و رادیکال های آزاد را که به عروق خونی آسیب می رسانند، جذب می نماید.

محققان این مطالعه از داده های 590 زن یائسه 65 ساله و بالاتر از نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه کشور کره در سال 2016 استفاده کردند. پس از تجزیه و تحلیل داده های مربوط به عادات غذایی و خطر قلبی، محققان به این نتیجه رسیدند زنان مسن تری که به تنهایی غذا می خوردند نه تنها در معرض خطر ابتلاء به بیماری قلبی هستند، بلکه کالری کمتری از جمله کربوهیدرات، فیبر، سدیم و پتاسیم در مقایسه با کسانی که با دیگران غذا می خوردند، دریافت کردند.

محققان معتقدند پزشکان و خانواده ها باید زنان مسن را تشویق کنند تا روابط اجتماعی خود را حفظ کنند.

بعلاوه تنها بودن گاهی اوقات می تواند با افسردگی همراه باشد. به گفته محققان، وقتی بیماران افسرده می شوند، احتمالاً از نظر رژیم غذایی ناسالم، ورزش نکردن و افزایش مصرف الکل انتخاب های بهداشتی ضعیف تری دارند و همه اینها عواملی هستند که می توانند بر سلامت قلب تأثیر منفی بگذارند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1402 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 2102

به "تنها غذا خوردن چه بلایی سرتان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها غذا خوردن چه بلایی سرتان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید