ترامپ قصد وضع تحریم های مالی جدید علیه ایران را دارد؟

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، خبرنگاران : منابع آگاه در دولت آمریکا از قصد رئیس جمهور این کشور برای وضع تحریم های جدید علیه بخش مالی ایران خبر دادند.

ترامپ قصد وضع تحریم های مالی جدید علیه ایران را دارد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، روزنامه واشنگتن پست نوشت، مقامات آگاه در دولت آمریکا می گویند که دونالد ترامپ قصد دارد تحریم های جدیدی علیه بخش مالی ایران اعمال کند.

به گفته این مقامات آگاه، تحریم های جدید آن دسته از بانک های ایرانی را هدف قرار می دهد که تا به امروز مشمول تحریم های ثانویه نبوده اند.

طبق تحلیل کارشناسان، این اقدام ممکن است مجاری مورد استفاده ایران برای واردات اقلام بشردوستانه مانند غذا و دارو را مسدود می کند.

این در حالی است که چند روز پیش سه منبع آگاه در گفت وگو با شبکه خبری بلومبرگ مدعی شدند که دولت آمریکا اعمال تحریم های جدید علیه ایران با هدف قطع کامل ارتباط اقتصاد ایران با دنیا خارج را بررسی می کند. این منابع آگاه از پیشنهاد تحریم 12 بانک ایران و ممنوعیت ارتباط با کل بخش مالی ایران از سوی دولت ترامپ خبر دادند؛ هرچند که این طرح پیشنهادی هنوز در دست بررسی است و برای رئیس جمهور آمریکا ارسال نشده است.

به موجب این پیشنهاد، دولت آمریکا با استناد به فرمان اجرایی 13902 کل بخش مالی ایران را تحریم خواهد کرد. دونالد ترامپ ژانویه سال جاری میلادی این فرمان را برای تحریم بخش های صنایع و عمران و معادن ایران صادر کرد.

چند روز پیش منابع خبری نیز گزارش دادند که 56 نماینده کنگره آمریکا در نامه ای به دونالد ترامپ خواستار تحریم کل بخش مالی ایران شده اند.

در میان این نمایندگان، اسکات پری، عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا که این نامه به ابتکار او تنظیم شده، نوشته که 14 بانک ایرانی به سامانه سوئیفت متصل هستند. او مدعی شده است که این بانک ها با حفظ راه دسترسی ایران به نظام مالی دنیا، امکان دور زدن تحریم های فعلی را برای تهران فراهم می کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1105

به "ترامپ قصد وضع تحریم های مالی جدید علیه ایران را دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ قصد وضع تحریم های مالی جدید علیه ایران را دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید