بعیدی نژاد: شرکت پست انگلیس ارسال نامه ها به مقصد ایران را قبول کرد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سفیر ایران در لندن عنوان نمود:شرکت پُستی رویال میل اظهار داشت که ارسال نامه ها به مقصد ایران را قبول می نماید و ارسال بسته های پستی از انگلیس به مقصد ایران را در آینده بسیار نزدیکی از سر می گیرد.

بعیدی نژاد: شرکت پست انگلیس ارسال نامه ها به مقصد ایران را قبول کرد

به گزارش گروه سیاست خارجی عاشقان علم الکترونیک، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن امروز (چهارشنبه) در صفحه توئیترش بیان کرد: شرکت پُستی رویال میل Royal Mail دیشب طی اعلامیه جدیدی بیان کرد که ارسال نامه ها به مقصد ایران را قبول می نماید و ارسال بسته های پُستی از انگلیس به مقصد ایران را در آینده بسیار نزدیکی از سر خواهد گرفت.

وی افزود: ظاهرا در راستا درستی قرار داریم.

در پی اقدام شرکت پست سلطنتی انگلیس Royal Mail در توقف ارسال مرسولات و بسته های پستی به ایران، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن دیروز در صفحه توئیترش نوشته بود: استفاده از خدمات پُست از ابتدایی ترین خدمات مدنی و حقوق مردم است و این حق نباید به هیچ بهانه ای محدود گردد. هنوز امیدواریم که مشکل جاری توقف خدمات پُست در بریتانیا برای ایران، در اثر پیگیری های جاری حل گردد. در غیر این صورت از تمامی امکانات برای لغو این اقدام غیرقانونی استفاده می کنیم.

سفیر ایران افزود: در بُعد حقوقی، سفارت امکان شکایت از رویال میل نزد دادگاه محل و اتحادیه جهانی پست را آنالیز نموده و در صورت طولانی شدن محدودیت ها، کوشش می نماید راهی برای ارسال مراسلات هموطنان به ایران پیدا کند.

وی افزود: همزمان یک کمپین و یا فراخوان مردمی(Petition) برای لغو فوری این محدودیت هم می تواند موثر باشد.

به گزارش فارس، اداره پست رویال میل انگلیس بیان کرد که از اول ماه می ارسال تمامی بسته های پستی به مقصد ایران را تا اطلاع ثانوی متوقف نموده است.

شرکت پستی پارسل پست نیز از توقف ارسال هرگونه محموله پستی و نامه به ایران خبر داده و اعلام نموده بسته هایی که هنوز در انگلیس باقی مانده اند به آدرس فرستنده بازگردانده خواهند شد.

این دو شرکت پستی تحریم های آمریکا علیه ایران را دلیل توقف ارسال بسته های پستی و نامه اعلام نموده بودند.

حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن 23 فروردین ماه در صفحه توئیترش با بیان اینکه شرکت Royal Mail انگلیس در بیانیه ای اعلام نموده که ارسال مراسلات و بسته ها به مقصد ایران را متوقف نموده است، نوشت: پیگیری اجرا شده نشان داد که وزارت خارجه و شرکت پست انگلیس خود از بیانیه این شرکت خدمات رسانی شوکه شده اند. آنها قول داده اند که با جدیت به دنبال اصلاح فوری این تصمیم هستند.

وی اضافه نموده بود: برای آرامش هموطنان عزیز مقیم انگلیس به اطلاع می رساند در صورتی که مشکل ارسال مراسلات پستی تا اولین روز اداری هفته یعنی دوشنبه حل نگردد، سفارت کشورمان در لندن تا برطرف قطعی مشکل، ترتیباتی را برای دریافت نامه های پستی به مقصد ایران و تحویل رایگان آنها به پست ایران اتخاذ خواهد نمود.

بعیدی نژاد همچنین در توئیتی دیگر در این باره نوشت: امروز وقتی از صحت خبر توقف ارسال اقلام پستی به ایران مطمئن شدیم، ضمن اعتراض به مسئولان پست و صدور یادداشت اعتراض رسمی به وزارت خارجه انگلیس، خواهان لغو فوری این تصمیم غیرقانونی شدیم. تا دوشنبه وقت خواسته اند. لذا در صورت عدم اقدام، دوشنبه اقدامات لازم را اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 92

به "بعیدی نژاد: شرکت پست انگلیس ارسال نامه ها به مقصد ایران را قبول کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعیدی نژاد: شرکت پست انگلیس ارسال نامه ها به مقصد ایران را قبول کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید