بازگشت کارخانه آرد و نشاسته یاسوج به چرخه تولید

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، رئیس هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر گفت: کارخانه آرد و نشاسته یاسوج با اشتغالزایی 200 نفر به چرخه تولید باز می گردد.

بازگشت کارخانه آرد و نشاسته یاسوج به چرخه تولید

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، عدل هاشمی پور، رئیس هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر در بازدید از کارخانه آرد و نشاسته یاسوج گفت: به همت سازمان اقتصادی کوثر کارخانه آرد و نشاسته یاسوج با اشتغالزایی 200 نفر به چرخه تولید بازمی شود و بازدید از طرح های اقتصادی در نقاط مختلف کشور از جمله برنامه های این سازمان است.

بیشتر بخوانید:

  • تصمیماتی که جهت ورشکستی کارخانه آرد یاسوج را هموار کرد
  • بررسی شرایط کارخانه آرد یاسوج کمتر از رسیدگی به ویروس کرونا نیست

هاشمی پور افزود: این کارخانه سرمایه ارزشمندی است که متاسفانه به دلایل مختلف مورد بی مهری قرار گرفته است.

رئیس هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به مصوبات جلسه مشترک با استاندار، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرکل غله و اعضای هیات مدیره شرکت پیشگامان به منظور رفع مشکل این کارخانه افزود: در این جلسه مصوب شد تجهیزات این کارخانه تعمیرات اساسی شود.

وی بیان نمود: یکی از خطوط تولیدی این کارخانه که به صورت راکد مانده قرار است به چرخه تولید برشود که حمایت استاندار را می طلبد.

هاشمی پور از حمایت استاندار و پرداخت تسهیلات به این مجموعه خبر داد و بیان نمود: با وجود این حمایت ها قرارِ فروش این کارخانه توسط سازمان اقتصادی کوثر، منتفی شد.

رئیس هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به اینکه این کارخانه در منطقه محروم واقع شده است گفت: در بازدید از این کارخانه تصمیم گرفته شد برای اشتغال جوانان این منطقه، کارخانه دوباره راه اندازی شود.

هاشمی پور افزود: با راه اندازی کامل این واحد تولیدی علاوه بر کارکنان فعلی بیش از 200 نفر دیگر هم مشغول به کار می شوند.

وی به بازدید از طرح های دیگر هم اشاره کرد و گفت: در این بازدید ها طرح توسعه گنجه ای، طرح پرورش مرغ مادر در سرفاریاب و جوجه یک روزه در شهرستان کهگیلویه که راکد مانده بود بررسی و دوباره وارد چرخه تولید شد.

گفتنی است، کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج سال 1369 راه اندازی شد، ولی هنوز تولید نشاسته و گلوکز آن وارد مدار تولید نشده است.بی شک یکی از مهم ترین واحد های تولیدی-صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج وابسته به سازمان اقتصادی کوثر است که تعدادی از فرزندان جامعه ایثارگری در آن مشغول به کار هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1108

به "بازگشت کارخانه آرد و نشاسته یاسوج به چرخه تولید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت کارخانه آرد و نشاسته یاسوج به چرخه تولید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید