اطلاعیه مهم جشنواره فیلم فجر درباره شیوه انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، تهران (پانا) - روابط عمومی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر درباره شیوه انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران اطلاعیه داد.

اطلاعیه مهم جشنواره فیلم فجر درباره شیوه انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، در آستانه روز پایانی جشنواره سی و نهم، شیوه انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به توضیح زیر اعلام شد.

1- سنجش آرای مردمی با مقیاس لیکرت در 5 گزینه (از خیلی پسندیدم تا اصلا نپسندیدم) انجام می پذیرد.

مطابق این آزمون، به هر انتخاب، بسته به آن که در کجای طیف باشد از 5 تا 1 امتیاز داده می گردد. به عبارت بهتر امتیاز هر فیلم، مجموع ستاره هایی است که از بینندگان خود گرفته است.

2- همان طور که پیش تر اعلام شده است به منظور حفظ شرایط مساوی آزمون، بینندگان سئانس های فوق العاده، امکان شرکت در این بخش را نداشته اند.

3- تعداد آرای مردمی کل کشور در طول جشنواره به صورت برخط به وسیله سامانه مدیریت فروش و اکران (سمفا) نمایش داده می گردد.

4-پایان رأی گیری برای تمام فیلم های جشنواره در سراسر کشور ساعت 12 شب روز 21 بهمن است .

5- همزمان با مراسم اختتامیه، امتیازات 5 فیلم اول به تفکیک تعداد آرای گزینه های پنج گانه منتشر می گردد. امتیازات تفکیکی 11 فیلم دیگر نیز به تهیه نمایندگان خودشان اعلام می گردد و در صورت موافقت، توسط ستاد جشنواره نیز منتشر می شود.

6- از تهیه نمایندگانی که ابهامی درباره عدم ارسال پیامک برای شماره تلفن معین و یا به شمار نیاوردن رأی آن دارد ، درخواست می گردد جزئیات را به ستاد جشنواره ارائه کند تا راستی آزمایی گردد.

سال جاری برای نخستین بار و در راستای عدالت فرهنگی، بینندگان غیرتهرانی هم می توانند در انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شرکت نمایند. همچنین در راستای شفافیت، آمار تعداد رای مردمی هر فیلم در سامانه مدیریت فروش و اکران (سمفا) بصورت برخط منتشر می گردد و روزانه به قید قرعه به ده نفر از پاسخگویان، پنج میلیون ریال هدیه می گردد

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1330

به "اطلاعیه مهم جشنواره فیلم فجر درباره شیوه انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه مهم جشنواره فیلم فجر درباره شیوه انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید