استقبال معاونان وزیر ارتباطات برای همکاری با ایرانسل

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، به گزارش بازرگانیخبرنگاران به نقل از روابط عمومی ایرانسل، دکتر محمد خوانساری معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و مهندس علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجری و دبیر شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات، روز گذشته 16 آذر 1400، با حضور در ساختمان مرکزی ایرانسل، با دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل و جمعی از مدیران ایرانسل دیدار و گفت وگو کردند و با جدیدترین اقدامات و فعالیت های ایرانسل در توسعۀ زیرساخت های شبکۀ ملی اطلاعات و ارائۀ خدمات دیجیتال، آشنا شدند.

استقبال معاونان وزیر ارتباطات برای همکاری با ایرانسل

در این دیدار، گزارشی از اقدامات انجام شده در مرکز عملیات شبکه (NOC) و سامانۀ بومی نگهداری دیجیتال شبکه (Digital Maintenance) ایرانسل و نیز اقدامات اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در ارائۀ خدمات دیجیتال به مردم و زنجیرۀ خدمات دیجیتال ایرانسل برای توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال، به معاونان وزیر ارتباطات ارائه شد.

همچنین راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر کلان داده، از جمله طرح مدیریت ترافیک با استفاده از هوش مصنوعی بر بستر شبکۀ 5G، به معاونان وزیر ارتباطات ارائه شد.

همکاری ایرانسل و شرکت فولاد مبارکه سپاهان در طرح تحول دیجیتال این شرکت به عنوان نخستین ورود نسل پنج تلفن همراه در حوزه صنعت ایران نیز از جمله دیگر اقدامات ایرانسل بود که گزارش آن به معاونان وزیر ارتباطات ارائه شد.

مدیرعامل ایرانسل در این دیدار، گزارشی از برنامۀ ایرانسل برای توسعۀ عرضۀ تجاری نسل پنجم تلفن همراه در ایران و چشم انداز ایرانسل در تحول دیجیتال و نیز اقدامات ایرانسل در توسعۀ ارتباطات روستایی و ارائۀ اینترنت پرسرعت در این منطقه ها را ارائه داد.

عباسی آرند همچنین مهمترین چالش های پیش روی ایرانسل در حوزه های مختلف را تشریح و بر هم افزایی در راستای پیشبرد اهداف تحول دیجیتال، تأکید کرد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این دیدار، با ابراز خرسندی از توجه ایرانسل به توسعۀ خدمات دیجیتال، علاوه بر توجه به ارتقای کیفیت خدمات پایۀ اپراتوری و داشتن برنامۀ مشخص برای تحول دیجیتال، دولت الکترونیک و شبکۀ ملی اطلاعات را دو موضوع محوری و کلیدی مورد توجه این سازمان مطرح نمود و گفت: در موضوع دولت الکترونیک باید با استفاده از ظرفیت های موجود، نقش خود را برای رفع چالش های دسترسی مردم به بازار خدمات ایفا کنیم و در بحث شبکۀ ملی اطلاعات هم، تکمیل زنجیرۀ خدمات به مردم، اعم از عرضۀ نرم افزارهای پایه ای و کاربردی، مسائل رگولاتوری، قیمت گذاری، حقوقی و حریم خصوصی دنبال می شود و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت بزرگ ایرانسل که حجم بالایی از مردم را هم از طریق مکالمه و دیتا و هم از طریق خدمات دیجیتال به هم مرتبط و متصل می کند، استفاده کنیم تا فضای کسب وکار مبتنی بر اقتصاد دیجیتال در کشور توسعۀ یابد.

خوانساری همچنین با اشاره به زنجیرۀ خدمات دیجیتال ایرانسل برای توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال، از جمله خدمات زیرساخت ابری، سامانۀ احراز هویت یکپارچه سوپراپلیکیشن ایرانسل من و نیز سامانۀ تبادل API ایرانسل با عنوان یلوهاب (Yello Hub)، دیدگاه پلتفرمی ایرانسل را ستود و برای همکاری کامل با ایرانسل در این زمینه ها در راستای تحقق دولت الکترونیک، اعلام آمادگی کرد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات نیز در این دیدار، با اشاره به تحول در مدل مصرف دیتا از طریق کاربران پس از همه گیری کرونا، بومی سازی تجهیزات، توسعۀ زیرساخت شبکه و تمرکززدایی در معماری شبکه را از جمله مسائل مورد از طریق در شبکۀ ملی اطلاعات برشمرد و از اقدامات فعالانۀ ایرانسل در این زمینه، قدردانی کرد.

انصاری با بیان اینکه هنر ایرانسل این است که بدون انحصار و در اختیار داشتن امکانات مخابراتیِ دوران دولتی بودن ارتباطات، توانسته است در فضای رقابتی، خدمت باکیفیتی ارائه کند، ضمن تقدیر از اقدامات ایرانسل در توسعۀ زیرساخت های شبکۀ ملی اطلاعات، خواستار مشارکت بیشتر ایرانسل در برنامه های تحول دیجیتال و توسعۀ فناوری های نوین دولت شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1889

به "استقبال معاونان وزیر ارتباطات برای همکاری با ایرانسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال معاونان وزیر ارتباطات برای همکاری با ایرانسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید