استفاده از ربات ها در برنامه حفاظت از قطب جنوب

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، قرار است برای پیشبرد یک برنامه هفت ساله حفاظت از قطب جنوب از فناوری های جدیدی مانند رباتیک، علم داده، سیستم های ماشینی دارای قابلیت خودآموزی و غیره استفاده گردد.

استفاده از ربات ها در برنامه حفاظت از قطب جنوب

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی عاشقان علم الکترونیک به نقل از زددی نت، فناوری های پیشرفته رباتیک برای پیش بینی تغییرات زیست محیطی در قطب جنوب در سال های آینده به کار می فرایند.

پیشبرد این برنامه تحقیقاتی تحت سرپرستی دانشگاه موناش استرالیا صورت می گیرد و در قالب آن سی محقق استرالیایی از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی مختلف با یکدیگر همکاری خواهند کرد. همچنین تعدادی از موزه های استرالیا با طرح یادشده همکاری خواهند کرد.

محققان سال هاست هشدار می دهند که قطب جنوب به علت تغییرات آب و هوایی با خطرات زیادی روبرو است و تداوم این خطرات ماهیگیری، زندگی حیات وحش و حفظ شرایط یخ های قطبی را دچار مشکل می نماید و تبعات آن همه کره زمین را تحت تاثیر قرار می دهد.

از همین رو سیستم های رباتیک حجم زیادی از اطلاعات را به طور اتوماتیک در خصوص شرایط قطب جنوب جمع آوری خواهند کرد و همین طور حسگرها و باتری هایی به منظور دسترسی به داده های مد نظر در نقاط مختلف قطب جنوب کار گذاشته می شوند.

همچنین ربات هایی برای فعالیت در شرایط آب و هوایی خاص قطب جنوب ساخته می شوند که با استفاده از داده های آنها می توان آینده این بخش از کره زمین را پیش بینی کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 864

به "استفاده از ربات ها در برنامه حفاظت از قطب جنوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ربات ها در برنامه حفاظت از قطب جنوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید