(عکس) کشف بامزه ترین قورباغه دنیا

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، دانشمندان از کشف یک نوع قورباغه با صورتی کارتون مانند، در مرداب های گینه نو خبر داده اند که چشم های درشت سیاه و لبخندی که به پهنای صورت دارد، او را نامزد لقب بامزه ترین قورباغه نموده است. رنگ شیرکاکائویی او نیز دانشمندان را بر آن داشته تا نامش را قورباغه شکلاتی بگذارند.

(عکس) کشف بامزه ترین قورباغه دنیا

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا در سطح شیبدار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران، این قورباغه که اولین بار در تحقیقی در نشریه جانورشناسی استرالیا در ماه مه از او یاد شد، با قورباغه سبز درختی که در تمامی شمال و شرق استرالیا دیده می گردد، خویشاوندی نزدیک دارد. گینه نو از آنجا فاصله زیادی ندارد و تا همین ده هزار سال پیش، دو سرزمین به هم متصل بودند. به دلیل سابقه تاریخی همسایگی، استرالیا و گینه نو میزبان انواع بسیاری از جانواران مشابه هستند.

پژوهشگران موزه کوئینزلند استرالیا در تحقیق جدید خود به دنبال رسم تصویر دقیق تر تبار قورباغه سبز درختی در هر دو جزیره بودند. از همین رو به گینه نو سفر کردند و نمونه هایی از این جانور را در اکوسیستم های گرمسیری جنوب و همچنین جنگل های مردابی شمال آنجا جمع آوری کردند. قورباغه شکلاتی در یکی از مرداب های گرم و پر از کروکدیل شمال گینه نو پیدا شد.

تحلیل د ی ان ای نشان می دهد که قورباغه شکلاتی نزدیک ترین خویشاوند زنده قورباغه سبز درختی است، هر چند تفاوت های فاحشی نیز دارند. قورباغه شکلاتی، علاوه بر تفاوت رنگ، کوچکتر است و در مقایسه با قورباغه سبز، صورت بامزه تری دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1504

به "(عکس) کشف بامزه ترین قورباغه دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) کشف بامزه ترین قورباغه دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید