گاز co2 و برطرف چین و چروک پوست

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، تابحال از تزریق بوتاکس برای برطرف چین و چروک پوست شنیده بودیم اکنون می خواهیم درباره تزریقco2 برای زیبایی بیشتر پوست بدانیم این شیوه به چه صورت انجام می گردد.

گاز co2 و برطرف چین و چروک پوست

با ما همراه باشید و با تورهای ارزان قیمت چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، شاید امروزه که بازار تلگرام حسابی گرم است و بسیاری از افراد اخبار و اتفاقات روز را از کانال ها دریافت می نمایند شما هم فیلم هایی درباره تزریق گاز co2 و جوان شدن دور چشم دیده باشید. در این فیلم که در جهانی مجازی بارها دیده شد، پزشک گاز را به اطراف چشم فرد تزریق می نماید تا با یاری آن به بهبود خون رسانی و کلاژن سازی یاری نموده و چین و چروک ها را مهار نمایند.

حتما برای شما هم این سوال پیش می آید که تا چه حد می توان به این فیلم اعتماد کرد و در کلینیک های زیبایی این کار را انجام داد. در این مطلب ما اطلاعاتی درباره این روش که در برخی مراکز انجام می گردد دراختیار شما قرار داده ایم. با دکتر عبدالجلیل کلانترهرمز، متخصص زیبایی در این باره صحبت نموده و مزایا و معایب این شیوه را آنالیز نموده ایم.

از تزریق co2 چه می دانید؟

کربوکسی تراپی نام علمی تزریق گاز دی اکسیدکربن است که برای جوان سازی و کلاژن سازی از آن استفاده می گردد. کربوکسی تراپی در حقیقت موجب بالا رفتن گردش خون و مویرگ سازی می گردد. این روش تاریخچه ای دیرینه دارد و از سال ها پیش برای درمان گرفتگی عروق و ایجاد عروق جدید از آن استفاده می شد؛ پزشکان نیز برای درمان زخم های دیابتی و مسائل خون رسانی در بافت ها از این شیوه استفاده می کردند. امروزه نیز برخی پزشکان برای جوان سازی پوست از تزریق co2 استفاده می نمایند که در ادامه بیشتر در این باره صحبت می کنیم.

چگونه گاز تزریق می نمایند؟

برای استفاده از این گاز برای زیبایی از دستگاه کربوکسی استفاده می گردد. دستگاه کربوکسی مانند پمپ تزریق عمل می نماید، دستگاه به کپسول گاز co2 متصل می گردد و پزشک از طریق سوزن خیلی باریک و نازک و بدون هیچ گونه خون ریزی، گاز را به نقطه موردنظر وارد می نماید. این تزریق خیلی سطحی است و سوزن به دستگاه کپسول co2 متصل می گردد.

چقدر در جوان سازی پوست موثر است؟

هواداران این شیوه: پزشکان از سال2000 در اروپا برای زیبایی از این روش استفاده کردند و از این رو این روش علمی است. تزریق این گاز با تحریک افزایش خون و ایجاد مویرگ های جدید، به بازسازی کلاژن پوست یاری می نماید و درنهایت شرایط پوست شما را بهبود می دهد.

نظر کارشناس: اگرچه از این شیوه حدود 40تا 50سال پیش برای باز کردن و ایجاد عروق جدید استفاده می شده است و این شیوه در سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده اما بهره دریافت از آن در زیبایی صددرصد ثابت شده نیست و در منابع جراحی زیبایی دلایل مستندی که بتوان ثابت کرد که تزریق گاز co2 برای زیبایی و جوان سازی پوست مفید است، وجود ندارد.

گازها کجا می فرایند؟

به طور طبیعی در بدن و خون شما گاز کربنیک (co2) وجود دارد؛ نباید نگران دفع گازهایی که به میزان اندک به بدن وارد می شوند، باشید. این گازها توسط بافت ها جذب می شوند و از طریق ریه دفع می شوند.

تاثیر تزریقش دائمی است؟

هواداران این شیوه: برای تاثیر بهتر تزریق، باید حدود 6تا 10جلسه تزریق ادامه یابد تا بتوانید تاثیر آن را ببینید، اگر به بیماری دچار نباشید، می توانید از این شیوه در درمان بهره ببرید و تاثیر آن را در پوست خود ببینید. در این شیوه تحریک کلاژن سازی عروق جدید و افزایش خون رسانی صورت می گیرد و بین 6ماه تا 2سال ماندگاری دارد.

البته ماندگاری آن بسته به شرایط فرد نیز دارد، مثلا کسی که بیماری زمینه ای یا کم خونی یا تیروئید داشته باشد، به دلایل بیماری زمینه ای خود ممکن است زودتر دچار تیرگی دور چشم گردد و ابتدا باید بیماری زمینه ای خود را درمان کند تا دوباره پوستش به حالت اولیه بازنگردد. استرس و رژیم های سخت و بیماری های خاص هم می تواند تاثیر تزریق را کاهش دهد.

نظر کارشناس: هرگونه تهاجم به ناحیه پوست و زیر پوست می تواند تغییراتی را در بدن ایجاد کند. گاهی حتی اگر ضربه ای به ناحیه ای از بدن شما وارد گردد و باد کند، خون مردگی همراه با ضربه ایجاد می گردد و شما بعد از مدتی مشاهده خواهید کرد که پوست بهتر شده است البته همواره این طور نیست و اگر کلاژن سازی کافی در پوست وجود نداشته باشد ممکن است پوست بدتر گردد. این تغییرات شبیه باد کردن بعد از ضربه موقتی اند و دقیقا نمی توان پیش بینی کرد که خون مردگی ها چه عارضه ای خواهند داشت.

چه عوارضی دارد؟

گاز استفاده شده برای این عمل زیبایی، غیر آمبولیک است و کاملا بی ضرر است و این گاز به میزانی و به صورت طبیعی در بدن وجود دارد و تزریق میزان گاز هم با دستگاه سنجیده می گردد، نیازی به ترساندن فرد نیست، این عمل زیبایی عارضه خاصی ندارد و نباید کسانی را که قصد انجام این عمل را دارند، ترساند.

نظر کارشناس: فرض کنید که زیر ناحیه پوست گاز تزریق نمایند، پوست متورم گردد و بافت ها از طریق گاز co2 از همدیگر جدا شوند، این کار یک نوع ورود به بدن و تهاجم است و به طور حتم بدن واکنش نشان می دهد. ممکن است این واکنش مثبت باشد و با افزایش کلاژن همراه باشد یا برخی اوقات ممکن است بعد از تزریق چروک های ریزی در آن ناحیه ایجاد گردد. به عبارتی ممکن است کلاژن سازی در همه پوست ها صورت نگیرد و حتی بعد از انجام تزریق بعد از اینکه تورمش خوابید، پوست شل و دچار چروکیدگی بیشتری هم گردد. هنوز معلوم نیست که تزریق گاز صددرصد تاثیر مثبت داشته باشد. باید قبل از انجام این کار در مراکز دانشگاهی تایید گردد و بعد استفاده عمومی پیدا کند و نباید هنوز از این شیوه استفاده کرد.

آیا چشم ها در خطرند؟

هواداران این شیوه: با استفاده از این گاز می توان چروک های ناشی از این پیری یا چروک هایی که به طور ارثی در بدن شما وجود دارند، محو شوند و چشمان شما جوان گردد. استفاده از این شیوه با دستگاه های قابل کنترل انجام می گردد و انجام آن هم سخت نیست و فردی آموزش دیده می تواند تزریق زیر چشم را انجام دهد.

نظر کارشناس: اگر تزریق ناحیه چشم به دست افراد ناشی که به تشریح و فشار دور چشم اطلاع نداشته باشند، صورت بگیرد، ممکن است گاز به عضلات چشم شما نشت پیدا کند و خطر کوری داشته باشد.

مو دار می شوید؟

هواداران این شیوه: مدعی اند که با تزریق این گاز می توان موجب تحریک رویش مو شوید. همان طور که می دانید، درمانی برای طاسی کامل مو وجود ندارد و نمی توان چاره ای برای فولیکول های مرده مو اندیشید. ارث را هم نمی توان با این شیوه تغییر داد اما می توان با استفاده از این شیوه، ریزش مو را به تعویق انداخت. درواقع در افراد جوانی که به تازگی موهای شان آغاز به ریزش نموده یا خانم های بارداری که با داروها سعی در حفظ موها دارند، می توانند از این شیوه به عنوان یاری به ریزش مو استفاده نمایند و نتیجه بهتری نسبت به استفاده از دارو بگیرند. افرادی که این تزریق را انجام می دهند بعد از جلسه سوم و چهارم می توانند تغییرات را در موهای خود ببینند.

نظر کارشناس: این شیوه در حد تحقیقات آزمایشگاهی است و هنوز ثابت نشده اگرچه حتی ممکن است چند تا مرکز هم برای رویش مو در جهان این کار را نجام دهند، اما جنبه عمومی پیدا ننموده است.

پوست گردن جوان می گردد؟

هواداران این شیوه: با استفاده از تزریق گاز می توان به کلاژن سازی و جوان سازی پوست یاری و پوست را جوان کرد.

نظر کارشناس: استفاده از این تزریق می تواند ضررها و آسیب های گاه جبران ناپذیری را داشته باشد. وارد کردن فشار بالاتر به ناحیه گردن، ممکن است به نای فشار بیاورد و ایجاد خفگی کند.

نکاتی که باید در این باره بدانید:

استفاده از کربوکسی تراپی برای موارد زیبایی هنوز توسط FDA تایید نشده است. این شیوه با تاثیر مکانیسم کلاژن سازی و شرایط سنی ندارد اما افرادی که سنین بالاتر از 55یا 60سال دارند، نتیجه مطلوبی نمی گیرند. کسانی که آسم، صرع، بیماری های قندی، سابقه شیمی درمانی، بیماری ناشناخته و غیر قابل کنترل و شدید دارند، نباید این عمل را انجام دهند، اگر بیماری خاص دارید، حتما با پزشک خود را در جریان قرار دهید.

انجام این عمل زیبایی بین 10تا 15دقیقه زمان می برد، البته بسته به نوع و مکان انجام عمل زیبایی دارد و حتی برخی نواحی تنها سه دقیقه طول می کشد. تزریق نیازی به بیهوشی ندارد . سوزن آمپول بسیار نازک است و درد و خون ریزی ندارد. نیازی به مراقبت بعد از تزریق نیست و شما می توانید بلافاصله کارهای روزانه خود را انجام دهید.

منبع: مجله سیب سبز

منبع: تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 641

به "گاز co2 و برطرف چین و چروک پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاز co2 و برطرف چین و چروک پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید