کومان: مورد حمایت باشگاه هستم اما آینده ام به کسب نتیجه بستگی دارد، تیم مان بازیکن کم دارد

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سرمربی تیم فوتبال بارسلونا از اینکه به صورت علنی از رئیس باشگاه رأی اعتماد گرفته خشنود است اما می داند که در صورت تداوم ناکامی در کسب نتیجه در این تیم نخواهد ماند.

کومان: مورد حمایت باشگاه هستم اما آینده ام به کسب نتیجه بستگی دارد، تیم مان بازیکن کم دارد

به گزارش خبرنگاران، فرایند ناکامی های تیم فوتبال بارسلونا با شکست 2 بر صفر شب گذشته (شنبه) این تیم در خانه اتلتیکومادرید ادامه پیدا کرد اما سرمربی این تیم رونالد کومان که گفته می شد در صورت باختن این بازی اخراج می گردد، فعلاً به کارش ادامه می دهد چرا که قبل از بازی رئیس باشگاه خوان لاپورتا گفت قصد او را اخراج کند.

کومان با وجود سپری کردن دومین جلسه محرومیتش، پس از بازی تصمیم گرفت که با رسانه ها صحبت کند. او در نشست خبری خاتمه بازی در پاسخ به این سؤال که آیا شرایط خط حمله تیمش او را بیشتر نگران می نماید یا شرایط خط دفاعی آن، گفت: هر دو مورد چون ما نباید وقتی که توپ را لو می دهیم، این قدر فضاها را برای حریف بازی بگذاریم. قبل از بازی هم درباره این موضوع حرف زده بودیم. وقتی که با 4 مدافع بازی می کنیم و دو مدافعی میانی داریم که دو مهاجم حریف را کنترل می نمایند، در میانه میدان شما دیگر دست از تعقیب نباید بازیکنی که با توپ حرکت می نماید بردارید. این همان اشتباهی بود که نیکو گونزالس در صحنه گل اول اتلتیکومادرید مرتکب شد و فضا را برای حرکت لمار باز گذاشت. حالا فکر کنم که شما متوجه شده باشید که چرا ما برخی اوقات با سه مدافع بازی می کنیم چون گاهی اوقات بیش از میزان فضاها را باز می گذاریم.

وی اضافه نمود: به هر حال باید به کارمان ادامه دهیم. ما می دانیم که حتی اگر همه بازیکنان مان را هم در اختیار داشتیم، باز هم سخت بود که بتوانیم روی دروازه حریف موقعیتی خلق کنیم. آنها واقعاً خوب دفاع می نمایند، البته اینکه ما برای باز کردن بازی و بردن توپ به جناحین بازیکن کم داریم هم یک واقعیت است. با این شرایط، موقعیت سازی کار سختی است. ما یکی دو موقعیت بسیار جدی گلزنی داشتیم که باید آنها را به گل تبدیل می کردیم.

کومان درباره حمایت لاپورتا از او پیش از شروع بازی هم گفت: این اتفاق خوبی است. قبل از این در خصوص این موضوع شفافیت لازم وجود نداشت. ما شب گذشته تلفنی درباره این مسئله صحبت کردیم و صبح روز بازی هم با تیم و باشگاه در خصوص آن صحبت شد. من از باشگاه خواستم که موضعش را در خصوص من شفاف بیان کند چون برای اعتماد به نفس یک مربی خیلی مهم است که بداند باشگاه حامی اوست ضمن اینکه رختکن تیم هم تکلیفش را می داند. رئیس این تصمیم را گرفته است و آن را به همه اعلام نموده است. من اما می دانم که ما بارسلونا هستیم و باید بازی های مان را ببریم.

سرمربی هلندی راجع به اینکه چه چیزی در خصوص شرایط او تغییر نموده است گفت: تنها چیزی که من می توانم بگویم این است که این سؤال را باید از رئیس باشگاه بپرسید. ما درباره شرایط تیم با هم صحبت کردیم و من هم نظرم را درباره شرایط تیم بیان کردم. من به بهبود شرایط تیمم ایمان دارم و از همه مهمتر به خط حمله مان جایی که یکسری بازیکنان را کم داریم. امشب و در روزهای قبل ما آنطوری که می خواستیم نتوانسته ایم بازی کنیم اما داریم کوشش مان را می کنیم که برترین بازی را از بازیکنانی که در اختیار داریم بگیریم. با این حال اینکه چه چیزی تغییر نموده (درباره رویکرد باشگاه در خصوص کادر فنی تیم) سؤالی است که باید از رئیس بپرسید.

وی ادامه داد: هرگز برای شفاف سازی در خصوص مسائل مبهم دیر نیست و این نکته ای بسیار مهم است و فرقی نمی نماید که من مربی باشم یا یک نفر دیگر چون ما نمی توانیم بدون شفافیت در خصوص چنین مسائلی کار کنیم. نمی دانم چقدر دیگر برایم اعتبار به جای مانده است چون شرایط تیم پیچیده است و همواره این نتایج هستند که اهمیت دارند. حالا ما سه بازی خانگی برابر والنسیا، رئال مادرید و دیناموکیف داریم و در لیگ قهرمانان هم باید از سه بازی بعدی مان 9 امتیاز بگیریم تا صعود کنیم.

سرمربی سابق تیم ملی هلند در خاتمه هم در پاسخ به این سؤال که آیا اکنون حمایت باشگاه را احساس می نماید، گفت: بله، من احساس می کنم که مورد حمایت قرار گرفته ام. به همین علت هم با رئیس باشگاه صحبت کردم اما این را می دانم که آینده ام وابسته به کسب نتیجه است که البته این موضوع درباره هر مربی دیگری هم صدق می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1680

به "کومان: مورد حمایت باشگاه هستم اما آینده ام به کسب نتیجه بستگی دارد، تیم مان بازیکن کم دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کومان: مورد حمایت باشگاه هستم اما آینده ام به کسب نتیجه بستگی دارد، تیم مان بازیکن کم دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید