کدام ساخت و سازهای شمال تخریب می شوند؟

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در ساخت و سازهای دریایی که پرونده آن ها طی ماه های گذشته آنالیز و برای طی کردن مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد، چند مورد بر اساس احکام صادره تخریب شده و بقیه آن ها نیز در صف آنالیز و صدور حکم هستند.

کدام ساخت و سازهای شمال تخریب می شوند؟

حمید خلیلی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بسیاری از پرونده های تشکیل شده در زمینه ساخت و سازهای دریایی غیر مجاز در مراحل قضایی و تکمیل پرونده هستند اما در همین مدت زمان کوتاه چند ماهه نیز چندین مورد تخریب داشته ایم و دیگر موارد نیز در حال تکمیل پرونده و طی مراحل قضایی هستند.

وی در پاسخ به این سوال که کدام سازه ها و ساخت و سازهای دریایی در مناطق شمالی کشور مشمول تخریب و برخورد قانونی خواهند شد، اضافه نمود: هر سازه ای که با آب در تماس باشد شامل اسکله، دیوار حفاظت ساحلی، دلفین های نفتی، ساحل های اختصاصی، موج شکن ها و ... که مجوزی نداشته باشند، به عنوان سازه های غیرمجاز شناسایی شده و مشمول تخریب و برخورد قضایی قرار خواهند گرفت.

مدیرکل مهندسی سواحل وبنادر سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: البته در این زمینه باید گفت که بر اساس قانون، قسمتی از سازه که با دریا و آب در تماس باشد در حیطه وظایف و اختیارات سازمان بنادر و دریانوردی خواهد بود و بخش ساحل و پسکرانه های آن در حوزه وظایف دیگر دستگاه ها از جمله سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری است.

خلیلی با بیان اینکه در حوزه ساخت و سازهای غیر مجاز دریایی مناطق شمالی وضعیت بدتری نسبت به سواحل جنوبی کشور دارند، گفت: در سواحل شمالی کشور استان مازندران رکورددار بیشترین سازه های دریایی غیر مجاز است و پس از این استان گیلان و مازندران هستند و چنین تخلفاتی بسته به جاذبه های هر منطقه متفاوت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 12 دی 1398 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 465

به "کدام ساخت و سازهای شمال تخریب می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام ساخت و سازهای شمال تخریب می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید