کاهش 42 درصدی بارش های نهاوند نسبت به بلندمدت

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، خبرنگاران/همدان سرپرست آب منطقه ای استان همدان گفت: در شهرستان نهاوند تا امروز بارش ها نسبت به بلند مدت 42 درصد کاهش داشته است و این یک زنگ خطر است.

کاهش 42 درصدی بارش های نهاوند نسبت به بلندمدت

به گزارش خبرنگاران، محمد ضروری روز دوشنبه 4 بهمن در کمیته برنامه ریزی شهرستان نهاوند که با موضوع ساماندهی نهر شعبان در محل فرمانداری نهاوند برگزار گردید، اظهار کرد: در شهرستان نهاوند تا امروز بارش ها نسبت به بلند مدت 42 درصد کاهش داشته و اندازه روان آب ها نسبت به سال گذشته 65 درصد و نسبت به بلند مدت 45 درصد کاهش داشته است.

وی توضیح داد: این کاهش بارش ها زنگ خطری را برای ما به صدا درمی آورد چون منابع آبی کاهش داشته و در فصل تابستان و فصل آبکمک کشاورزان با یک بحران و تنش جدی روبرو خواهیم بود.

ضروری افزود: باید این شرایط و تنش را مدیریت کنیم که لازمه اش همکاری و همکمک بین دستگاه هاست و از کشاورزان و باغداران نیز درخواست کمک و کمک داریم.

وی تاکید نمود: باید برای ساماندهی نهر شعبان و اصلاح سربندها در نهر شعبان اعتبار جذب کنیم و اگر نتوانیم اعتبار مورد احتیاج را جذب کنیم به علت کمبود بارش برف در ارتفاعات و کاهش دبی آب سراب گاماسیاب ما را با مسائل اساسی روبرو می نماید.

سرپرست آب منطقه ای استان همدان ادامه داد: با توجه به کاهش روان آب ها باید انتظارات کشاورزان را بر اساس واقعیت موجود تنظیم کنیم.

ضروری در پایان تاکید نمود: با توجه به محدودیت منابع اقتصادی و بودجه ای امکان تامین اعتبار همه طرح ها نیست و باید بتوانیم این شرایط را مدیریت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1920

به "کاهش 42 درصدی بارش های نهاوند نسبت به بلندمدت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 42 درصدی بارش های نهاوند نسبت به بلندمدت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید