هشدار قطع برق برای مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، سخنگوی صنعت برق گفت: برق مراکز یا مکان هایی که به صورت غیرمجاز به استخراج رمزارز مشغول هستند، هرجا که باشند پس از کشف و ضبط، قطع خواهد شد.

هشدار قطع برق برای مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی روز شنبه در جمع خبرنگاران اضافه نمود: تا به امروز نزدیک به 200 هزار دستگاه استخراج رمزارز از مراکز غیرمجاز با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه، کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: این تعداد دستگاه استخراج کشف شده بیش از 570 مگاوات برق مصرف می کردند که برای فراوری این مقدار برق و رساندن آن به محل مصرف باید نیروگاهی به بزرگی 750 مگاوات احداث گردد.

سخنگوی صنعت با اشاره به حادثه ای که هفته پیش در پست تهران پارس رخ داد، احتمال خرابکاری را در این پست رد کرد و خاطرنشان ساخت: تا به امروز هیچ گزارشی در این خصوص وجود نداشته است.

رجبی مشهدی اضافه نمود: پیش بینی های لازم برای جلوگیری و مقابله از حملات سایبری هم اجرا شده است.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در دولت تدبیر و امید باید 25 هزار مگاوات نیروگاه احداث می شد که از این میان تا به امروز 10 هزار و 800 مگاوات نیروگاه احداث شده است، اما در صورتی موانع ناشی از محدودیت های اعتباری و بودجه ای کشور و تحریم های بین المللی وجود نداشت، 15 هزار مگاوات دیگر هم به موقع ساخته و احداث شده بود.

وی گفت: 10 هزار و 800 مگاوات نیروگاه احداث شده، از محل تبدیل نیروگاه های گازی به سکیل ترکیبی به ظرفیت کشور اضافه شده اند که هیچ سوختی را مصرف نمی نمایند.

رجبی مشهدی درباره افزایش ظرفیت نیروگاه های تجدید پذیر هم گفت: در حال حاضر نزدیک به یکهزار مگاوات نیروگاه تجدید پذیر در کشور وجود دارد، اما با توجه به منابع و راه حل های دیده شده در قانون بودجه سال جاری، پتانسیل افزایش این مقدار به 2 هزار مگاوات وجود دارد.

سخنگوی صنعت برق در مورد راه حل های صرفه جویی در بخش های تجاری گفت: بعضی از مراکز تجاری مانند لوسترفروشی ها، تابلو های تبلیغاتی، نما های ساختمان ها می توانند با خاموش کردن روشنایی های اضافه درخود باعث صرفه جویی بسیاری در مصرف برق شوند.

رجبی مشهدی خروج نیمی از نیروگاه های برق آبی از مدار فراوری را برای شبکه برق بسیار سنگین توصیف کرد و گفت: جبران این مقدار کمبود برق تنها با صرفه جویی امکان پذیر است.

لازم به ذکر است روزگذشته مدیرعامل شرکت توانیر گفت: امروز مصرف برق مشترکان به 50 هزارمگاوات رسید که نسبت به آدینه هفته گذشته (یازدهم تیر) شاهد کاهش چهار هزار مگاواتی در مصرف هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1593

به "هشدار قطع برق برای مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار قطع برق برای مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید