نمایندگان مجلس گزینه خود برای وزارت کار را به رئیس جمهور معرفی کردند

به گزارش عاشقان علم الکترونیک، چند گروه از نمایندگان، پیشنهادات خود برای معرفی گزینه پیشنهادی وزارت کار را به رئیس جمهور ارائه نموده اند.

نمایندگان مجلس گزینه خود برای وزارت کار را به رئیس جمهور معرفی کردند

به گزارش تسنیم، بعد از استعفای عبدالملکی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و انتصاب زاهدی وفا به عنوان سرپرست این وزارتخانه، برآورد ها برای گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای تصدی این وزارت خانه شروع شد.

با گذشت زمان و با نزدیک شدن به خاتمه فرصت دولت برای معرفی گزینه پیشنهادی این برآورد ها تقویت شد؛ گزینه ها از بین وزرای سابق گرفته تا افراد نزدیک به رئیس جمهور یا معاون اول او و یا حتی بعضی نمایندگان فعلی مجلس.

بر اساس این گزارش، بعضی نمایندگان مجلس نیز به صورت جمعی و گروهی، پیشنهادهای خود را برای تصدی وزارت کار به رئیسی منتقل نموده اند و درباره گزینه های پیشنهادی خود، استدلال های خود را نیز طرح نموده بودند. تا حدی که بعضی نمایندگان خودشان را به عنوان گزینه نهایی مطرح نموده بودند؛ بماند که یکی از نمایندگان مجلس در مصاحبه ای گفته بود، برای وزارت کار، بنده هم مطرح هستم!.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور با تائید این خبر، گفته است: نمایندگان مجلس به ویژه در روزهای ابتدایی استعفای وزیر سابق کار، افرادی را از داخل و خارج از مجلس برای زعامت این وزارتخانه - وزارت کار- معرفی می کردند و بنده هم به رئیس جمهور منتقل می کردم.

حسینی درعین حال با رد این ادعا که دولت برای معرفی وزیر کار با کمبود نیروی نخبه و باتجربه روبرو است، توضیح داد که انتخاب شایسته نیازمند تأمل و البته مقبولیت لازم در بین نمایندگان است.

به هرتقدیر، باید دید رئیس جمهور که کمتر از یک ماه تا زمان معرفی وزیر پیشنهادی خود، زمان دارد به پیشنهادات نمایندگان توجه خواهد نمود یا به تصمیم مشاوران خود. چرا که، پیش از این نیز دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات و امور اجرایی با مخالفت صریح کارشناسان و رهبر معظم انقلاب اسلامی روبرو شده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: lov-e.ir شناسه مطلب: 1980

به "نمایندگان مجلس گزینه خود برای وزارت کار را به رئیس جمهور معرفی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان مجلس گزینه خود برای وزارت کار را به رئیس جمهور معرفی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید